Otazka dolezitosti

star

dakujem za komenty

ja som o tom doteraz tiez nejak nerozmyslala, az pri poslednom partnerovi.
obycajne som celkom v pohodovy clovek. nikdy velke naroky atd. aj ked myslim ze som dufajuci romantik.
moj problem je,ze mam pocit ze kolkokrat partner dava prednost vsetkym okolo az potom mne. ma deti takze tie su prvorade ale to chapem. potom jeho mama, kamarati a az ked je cas tak ja. chapem a paci sa mi ze je rodinne zalozeny a ma kamaratov (to su moje hodnoty tiez) ale na druhu stranu zacinam rozmyslat ci to neznamena ze pre neho nie som az tak dolezita.
mala som aj predtym partnera s dietatom a tiez jeho rodina bola prenho dolezita ale nikty som napr nemala pocit rozmyslat kde ja stojim.
kedze som romantik a obycajne dost premyslam o veciach, chcela som vediet ci sa musim usadit "do Reality" a tak to byva vo vztahoch alebo nie

pandorica

No a počkaj, ked budeš mať aj dieťa.To ti prevráti naruby celý rebríček.Takú lásku bezvýhradnú, nekonečnú a bezpodmienečnú si nezažila:)

TinaM

aj to je pravda-ta romantika. Ale napriklad ja by som nevedela povedat, ci je pre mna dolezitejsia moja mama alebo moj partner. Pre mna su to dve najdolezitejsie osoby a zaroven neporovnatelna laska a maju neporovnatelne "pozicie". Verim, ze nikdy nebudem v situacii "supermana", ze sa musim rozhodnut, koho zachranit. Preto o takych veciach nerozmyslam. Problem by som videla v tom, ak ma star pocit, ze niekoho alebo nieco ten jej uprednostnuje pred nou a jej to prekaza.

pandorica

Prečo ti na tom záleží?Inak súhlasím s Tinou.Ak si spokojná ty, nie je čo riešiť.A netreba porovnávať svoj vzťah so vzťahmi s amerických romantických filmov.Nikdy, za žiadnych okolností.

TinaM

nikdy som sa nad tym nezamyslela. Ani nemam dovod sa ho na to pytat. Pokial sa citim bezpecne a mam vsetko, co potrebujem, tak nemam dovod sa stavat do nejakej pozicie alebo priecky.