Na 1 minútu som úplne prestala vidieť! čo sa to deje?!

Príspevok v téme: Na 1 minútu som úplne prestala vidieť! čo sa to deje?!
nerieskto

Zo zimného prostredia som vošla do teplej školy. Bolo veľmi horúco, mala som na sebe ešte stále vetrovku. Naraz mi začalo byť nevoľno, začali sa mi podlamovať kolená, prišlo mi na zvracanie a chcelo sa mi ísť spať. Bolo mi fakt horúco, cítila som, ako mi po chrbte steká pot, celú tvár som mala v jednom ohni. A odrazu sa mi začal miznúť obraz pred očami. Najprv som nevidela striedave časti obrazu videného mojimi očami 50 percent a potom mi na 1 minútu na 100 percent úplne odišiel zrak, začalo mi hučať v hlave na 1 minútu som prestala aj počuť a nedokázala som ani povedať nahlas čo mi je, lebo som nič nepočula. Bolo to veľmi čudné, pretože sa mi potom zakrútilo v hlave ale všetko sa vrátilo späť do normálu. Týždeň som sa cítila veľmi slabá, išlo mi na vracanie, no podobná skúsenosť že by mi odišiel na chvíľu zrak, už nenastala.
Som krátkozraký človek, mám dioptrie 2 a 2,5.
S čím to môže súvisieť?
S krčnou chrbticou problém nemám.
Nízky tlak vtedy určite nebol a aj keby bol, človeku sa točí hlava vtedy a nie odíde zrak! Tak mi prosím poraďte!

nerieskto

nie ja som v pohodke. som chudá, nemám nadváhu ani vysoký cholesterol. myslíš, že to neznamená nič, ak som na minútu úplne prestala vidieť????

dr..

Vsak si si sama odpovedala - vosla si z chladu oblecena do tepla. Ked je zima, tak telo zuzi cievy, aby urychlilo prietok nimi a to zaroven dvihne tlak, cize ked si vosla do tepla, tvoja termoregulacia tela prudko rozsirila cievy, cim ti klesol krvny tlak a prestal sa dobre prekrvovat vrch tela nad srdcom, co malo za nasledok nedokrvenie mozgu a ten zacinal vypinat pre telo nedolezite organy na zachovanie cinnosti vitalnych organov. Je to normalny jav. Ty si predovsetkym davaj pozor na rychle striedanie okolitej teploty a prisposobuj tomu oblecenie. V tomto pripade si sa ihned mala vyzliect, resp. chvilu pockat v chodbicke a az potom ist dalej. A to iste ked ides von, lebo tam ti zase hrozi az infarkt pri prudkom zdvihnuti tlaku. Cholesterol mas aky? Nemas nadvahu?