Ľúbi ma vôbec?

Príspevok v téme: Ľúbi ma vôbec?
Sloth

Ahojte, píšem lebo som zmätená so svojho "vzťahu", ak sa to vôbec dá tak nazvať. Takže ja a pán dotyčný, nazvime ho povedzme John sme sa prvý krát stretli v Marci na jednej party. Ja som o ňom vedela dávno pretože chodíme spoločnú fakultu a ako som sa dozvedela neskôr tak aj on o mne. Vlastne si ma pridal na facebooku v auguste minulý rok. Naše prvé stretnutie bolo len také formálne, kde nás zoznámila kamarátka, tak sme si podali ruky prehodili pár slov a bolo už neskoro, tak som už odišla. Po tom mi začal písať na fb, naše rozhovory trvali celé hodiny. John potom navrhol, že by sme sa mohli stretnúť. Tak sme išli na drink. Bolo to super, celkom sme si sadli. Po niekoľkých dňoch mi napísal len tak medzi rečou, že ma má rád, ja som odpísala to isté. Potom som ho ja pozvala k sebe na večeru, lebo mal narodeniny. Zase sme prehovorili celé hodiny. Dakedy o druhej ráno sa ma opýtal, či ho mám rada len ako kamaráta, alebo niečo viac. Ja som ani nevedela, čo povedať, lebo mi srdce išlo vyskočiť z hrude, ale nakoniec so mňa vyšlo, že asi tam bude niečo viac. Trocha výstižnejšiu odpoveď som mu poslala správou, on povedal, že by sme to mali prebrať osobne. Tak som išla k nemu do bytu, pozreli sme si film a on ma z ničoho nič objal a pobozkal. Povedal, že ma má veľmi rád, ale že on teraz nechce vzťah, že minulý vzťah ho po rozchode dosť bolel. Ja som mu povedala, že ak chce aby sme boli priatelia s benefitmi, tak nech so mnou neráta. Povedal, že to si aj domyslel, ale že ja si vraj nezaslúžim nič menej než je poriadny vzťah a teda nevie, čo robiť. Zabudla som ešte povedať, že je celkom na škole populárny, má veľa kamarátov (aj keď priznal, že tých bližších má len pár). Navrhla som mu, že by sme nemuseli byť vo vzťahu, len tak nezáväzne sa stretávať (nemyslím sex). Povedal, že by to bolo fajn, len nechce aby sa to všetko pokazilo. Tak sme sa opäť stretli, bolo to krátko pred letnými prázdninami a nejako sme sa zhodli, že asi by sme si nemali vytvárať silnejšie väzby, tak som si hneď vymanila svoju ruku z jeho, lebo som to brala aj ako akékoľvek fyzické kontakty. Bolo to hrozne ťažké, ale človek aspoň vedel na čom je. Cez prázdniny sme sa nevideli, pretože je s inej krajiny. Celé prázdniny sme si písali. Stretli sme sa hneď v septembri v knižnici, kde sme sa spolu učili. Asi tretí deň ma pozval na večeru, potom sme išli k nemu pozrieť film. Objal ma spôsobom akým sa len kamaráti neobjímajú a pokúsil sa ma pobozkať. Zastavila som ho, hej John nemáme byť náhodou len kamaráti. Odpovedal, že nechce aby sme boli len kamaráti. Dlho som premýšľala, nakoniec som mu povedala, že dobre (celý život som bola uzavrená, tichá, nikde nikam nechodila a podobne, tak som sa rozhodla urobiť niečo netypické pre mňa a trocha "žiť"). Tiež som sa ho opýtala, že či má viacero dievčat, s ktorými sa len tak stretáva, povedal, že nie. Opýtal sa, že či by som nechcela prespať u neho, odmietla som. Potom sme sa stretli niekoľko krát. Opýtal sa ma, či by som nechcela prespať u neho (bývala som vtedy na okrajovej časti mesta a neskoro večer mi tam už nikdy nešli autobusy), vždy som odmietla a išla peši (čo bolo hrozne otravné). Povedal, nemusíme mať sex, len tak sa spolu maznať. Tak som pár krát zostala u neho, povedala som mu, že som panna, bol dosť prekvapený, že by to v živote na mňa nepovedal. Ale, že to rešpektuje, hoci sa bude musieť kontrolovať a že mu mám povedať, keď budem pripravená. Povedal, že som iná ako ostatné baby, že je znechutený z toho, čo sa v dnešnej dobe stalo so vzťahmi medzi mužom a ženou, že je to len o sexe, že má kamarátov, ktorí sú schopnú každú noc spať s niekym iným. Tak sme sa stretávali asi tak raz do týždňa. Uvedomila som si ho, že ho ľúbim, super si rozumieme, veľa sa nasmejeme a máme toho dosť spoločného. Jeden večer mi povedal, že je mu so mnou super ale, že sa nemôže veľmi na mňa viazať (tento rok končí školu a odchádza preč). Tak to bolo vždy trocha komické, naše stretnutia vždy začali veľmi formálne ale medzi nami vždy bolo napätie, tak sa to vždy dáko zvrhlo. Ešte musím pripomenúť, že som ho nikdy neobjala ani nepobozkala prvá, vždy to bolo z jeho iniciatívy. No a späť k celému problému. Naposledy sme sa videli na konci novembra, kedy naše stretnutie bolo veľmi formálne, hoci tam zas bolo to napätie, ale ani sme sa neobjali. Inak tiež všetky naše stretnutia boli z jeho iniciatívy, vždy dačo vymyslel. Poslednú dobu, keď som mu, napísala, že či by sme niekam nešli, tak vždy mal niečo iné s kamarátmi a podobne. Takisto na moje správy odpovedá pomerne stručne. Aj keď som ho minule stretla ako išiel zo školy tak prehodil so mnou len pár slov. Vôbec neviem, čo sa stalo, tento týždeň som ho volala do kina ale povedal, že na daný film ide s kamarátmi. Inak nikdy mi nepovedal, že ma ľúbi, ja som mu to nepovedala z toho dôvodu, že by sa asi zľakol, že to zašlo priďaleko. Neviem, či ho už nezaujímam, či som sa mu zunovala, či ma prestal mať rád. Alebo práve možno naopak a bojí sa toho, čo cíti. Som dosť bezradná a uvedomujem si, že nie som schopná racionálne premýšľať. A aj keby som bola, tak si myslím, že by som si to všetko vyložila nejako po svojom. Tak ak ste sa niekto prehrýzli týmito mojimi litániami, tak vás prosím o názor, radu, kritiku, hocičo, nebojte sa prosím šplechnúť mi pravdu do tváre. Ďakujem :)

fero11111

Mariana ano pisem jej tak ako to citim ze je naivna a nezrela strasne zle napisane a ci veris ci ne ani som to necital len hore vetu v strede a na konci a vedel som ocom je rec len stym rozdielom ze som si myslel ze mu dala tak som 1 napisal tak ako som myslel potom ma opravila napisal som ze je dobra a sikovna ke dmu nedala lebo by plakala este viac a plne suhlasim s prispevkom dole podomnou ze je to napisane strasne ...

napriek setkemu je dobra a silna osoba ke dmu nedala on ju chcel len a len na sukes ona len a len na lasku a tuto laska nebola ani z rychlika

kungfusrac

Z toho co si sem vsetko popisala sa da zistit jedine ze si mentalne nezrela na vztah. Pises strasne nesuvisle. Neda sa to ani poriadne citat.

Marina12364

Fero11111 a ty tu máš súkromnú kanceláriu zriadeniu, keď píšeš, že to nemá na toto fórum písať a navážaš sa do nej s nechutnými prirovnaniami? Keď nechceš radiť slušne, tak neraď vôbec. . . Sloth, myslím, osobne si myslím, že to vzdal a zapáčila sa mu iná baba. Pokiaľ by ťa ľúbil, tak by napriek racionálnemu zmýšľaniu nedokázal držať takýto dištanc....

Agnes998

Nelubi ta a nikdy ta nelubil. Myslim, ze ti to vysvetlil aj sam dost jasne, mal ta rad, nic viac. Keby ta lubil, urcite by vyriesil aj jeho odchod z SK, bud by neodisiel, alebo by ti aspon navrhol, aby si isla s nim. Ale jemu si sa pacila a chcel si len uzit trocha sexu. Ku cti mu sluzi, ze ti povedal hned na zaciatku co od toho mozes a co nemozes cakat, ze ti nesluboval hory-doly o velkej laske a potom by ta opustil. A ty mozes byt na seba hrda ze si mu nedala, prist o poctivost s niekym, kto ta ani nelubi nie je nic moc, citila by si sa potom zneuzita a ponizena, takto si si aspon zachovala hrdost. On nedostal to, o co mu islo, asi si nasiel inu ktora mu roztiahne, tak o teba uz nema zaujem. Bohuzial. Uz ho nikam nevolaj a skus si najst niekoho, kto ta bude schopny lubit a kto bude chciet aj vztah s tebou, nielen sex

soffa

ja si skor myslim ze ho to s tebou prestalo bavit,mozno ta chcel nezavezne,ale ty si ho stopla.hral pred tebou kino,videl ze nie si pozvolna tak hlada niekde inde.povedzme si pravdu,ak by ta miloval urobi preto vsetko,aby si bola jeho.je to len jeho hra.aspon ja mam z toho taky pocit.

Kvety zla

ja si myslim ze ta mal celkom rad, ale uvedomuje si ze to tam nema zmysel ked odchadza tak je zbytocne aby ste sa dalej stretavali. je to tak lepsie aj pre teba aj prenho - mozno mu docvaklo ze to asi nie je ani voci tebe velmi fer.
ja by som to hned nepripisovala tomu ze ste spolu nespali (kebyze sa s nim vyspis tak ta odkopne tiez :) ). mal ta rad ale naco je sa stretavat ked z toho nic nebude? vztah nechcel, sex nedostal, a kebyze to dalej natahujete tak je to nahovno pre vas oboch.
a mimochodom - vy ste nikdy neboli kamarati, vzdy tam bolo nieco viac, cize zachovavat kontakt kvoli "kamaratstvu" je tiez blbost. :) takze si dal odstup. a to by si mala spravit aj ty.

slanina

Vravíš, že je z inej krajiny. Bolo by dobré, keby si povedala z ktorej, môže tu ísť o rozdielnu kultúru. Lepšie by sa nám hovorilo, keby sme vedeli čo je zač, pretože Slovák alebo Čech berie ženy ináč ako nejaký černoch z Afriky alebo Turek, chápeš...

TinaM

Je mi luto, co sa ti stalo, lebo vidim, ze sa trapis. Ale suhlasim s tym, ze reci o "nepripravenosti na vztah" a o "bolestivych rozchodoch" su len a len kecy. Ked sa clovek zamiluje, tak aj keby sa na vztah necitil, aj keby predtym trpel ako kon, tak by do toho siel. A bohuzial tiez suhlasim s tym, ze ta nechal (teda ak sa to, co ste mali, da nazvat vztahom) kvoli sexu. Co ale neber ako svoju chybu!To, ze si sa s nim nevyspala je to najlepsie, co si mohla urobit, lebo pravdepodobne by to s tebou tahal az do jeho odchodu zo SR a potom by ta tu nechal samu, zlomenu, mozno ponizenu. Tiez nehovorim, ze nic necitil, ale laska to tiez nebola. Bude to este chvilku boliet, ale skus ist dalej.