Alkohol

Príspevok v téme: Alkohol
Kristinkita_1

Je mi jasné, že väčšinou žiadajú ľudia pomoc pre svojich blízkych. Ja nie. Ja si to priznám. Potrebujem sama sebe pomôcť.
Mám iba 27 rokov. Som len 2 mesiace vydatá. Silná, vysokoškolsky vzdelaná, dovolím si povedať, inteligentná, s veľkým okruhom známych ľudí - MAM PROBLEM S ALKOHOLOM, nikto to ani len netuší a ja som si to priznala asi len pred minutou :( je mi z toho do plaču. Mam krasny fungujuci vzťaha nechcem to pokašľať, musím s tým niečo robiť v počiatku lebo inak bude zle.

Som pracujúca v Rakúsku. Mám veľa voľného času. Hlavne po večeroch. Začalo to nevinne. V lete. Dlhý deň. Lehátko. Pivo a cigoška a knihy, ktoré milujem.

Pivo. Neskor 2-3 pivá. Dnes je 14. december už je to fľaša vína a ja ani nevnímam, že som niečo vypila. Ráno sa zobudím akoby nič.

Lenže nie je to nič. Je to zrejme veľký problém. Ja si za obdobie v práci musím dať denno denne alkohol, či už víno alebo pivo. Nedokážem bez toho byť. Ked som doma, snažím sa to nedať najavo. Manžel o tom nema ani okolie potuchy ale ja so sebou stále bojujem.

Najhorši e na tom je, že sa snažíme o bábatko a mne je jasné ze s takým množstvom alkoholu to nepojde.

Pomôžte pomôžte pomôže!!!

Ako mám docieliť aby som nepila? Opatrujem. Dni su dlhé. Chýba mi manžel, rodina.... som osamotená a tak pijem aby som ľahšie zaspala,a by mi to rýchlejšie ubehlo....

Čo mám robiť?

PS1

Vies. To nie je vsetko take jednoduche ako sa na prvy pohlad zda. Chces babo, ale pijes. Vyber si jedno alebo druhe. Ak sa rozhodnes nepit, tak jednoducho prestan pit a zapri sa. Ak sa rozhodnes, ze pit budes, tak sa s tym asi nejako taktne priznas svojmu manzelovi, ze si jednoducho musis dat. Bojis sa rozvodu, ze?
Ja ti neviem, ale ja som tolko chlastal, ze ja to uz nejako nemusim. Proste mi to nejako prestalo chutit, ci co? Zacni sa ucit nejaky cudzi jazyk, napr. sa zdokonaluj v jazyku. Snaz sa chodit autom, aby si mala dovod nepit. Ja ked chodim na motorke, lebo do auta nesadnem, tak pijem len nealkoholicke pivo. Skusala si niekedy nealkoholicke pivo, naduje ta a mas pocit, ze si si vypila:-)
Radim ti ako ostrielany alkoholik, ale ja som nim bol. Ja som uz vyskusal hadam vsetko. Dokonca som hral aj hracie automaty, prestal som a nehram uz asi 15 rokov. Sem tam do toho nieco hodim, ale ani ziadnu vyhru necakam.
Mne je len strasne luto mojich kamaratov, lebo oni sa pri mne stali alkoholikmi a ja sa s tym teraz neviem akosi vyrovnat. Ja som schopny im nakupit alkohol aj teraz, co aj robim. Uz vsetci piju:-) Ono je to smiesne, ale je to sucasne aj smutne. Fakt uz neviem ani sam...

PS1

Aj chyby, ktore clovek robi obcas, vacsinou nerobi len tak pre srandu kralikov. Ked ma clovek 20, tak nemoze pochopit to, co sa deje v hlave 30-rocneho chlapa.
Prajem vsetko dobre!
Moji vsetci kamosi sa pri mne stali tazkymi alkoholikmi, ja som ich vsetkych upil do nemoty:-)
Ja len teraz neviem, co mam spravit, ci im neobjednam umele pecene z Ciny alebo neviem co. My tu na vychode vsetci strasne pijeme. Ja som schopny sa opit aj s vlastnou mamou:-)))

PS1

Ja som po rozvode tolko pil, ze mi prestal alkohol chutit. Dam si dve tri pohariky vina denne, ale uz dokazem bez neho zit.
Ja nemozem byt so svojim synom a to ma strasne ubija.
Na Lili som si povymyslal bajky ako bajkar Ezop, lebo som ziarlil.
Majte sa pekne.
Niekedy sa za mna pomodlite, aby som sa naucil viac ovladat, lebo s tym mam fakt problemy.