Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Žiarlivosť

Príspevok v téme: Žiarlivosť
ljadadfawfaw

Ahoj, mám priateľa s ktorým chodím vyše pol roka , mám 18 a veľmi ho milujem, len som žiarlivá. Viem že by ma nepodviedol ani nič podobné verím mu na 100% no keď si píše s inou babou tak začnem strašne žiarliť a nemôžem to ovládať. Neviem čo sa to so mnou začne diať a chcem to zmeniť len neviem ako. Môže to byť aj tým že ja bývam v MT a on v BB, neviem čím to je veľmi sa milujeme len som proste žiarlivá a neviem čo stým mam robiť. Prosím poradíte mi?

Fleur-de-lis

A treba si dávať pozor na to, čo myslíme pod tým, že niekoho veľmi milujeme. Lebo milovať neznamená, že bez človeka neviem žiť, že chcem byť stále s ním, že mu znesiem aj modré z neba. To je zaľúbenosť, ktorá môže ľahko prejsť do závislosti na partnerovi. Milovať znamená chcieť dobro a šťastie toho druhého na prvom mieste, znamená to dávať slobodu, znamená to chcieť byť jeho oporou a podporovať ho, znamená to rešpektovať jeho túžby aj keď to znamená, že ja nedostanem všetko čo by som chcela. Milovať sa dá, len keď má človek správne vybudovaný vzťah k sebe samému, dokáže si určiť hranice ale zároveň sa dokáže obetovať, váži si seba a toho druhého.
Píšem ti to preto, že si ešte mladá holka, a preto, že ťa tým "pozývam" do "klubu" rozumných a nie tých, čo žijú raz hore a raz dole lebo sa riadia len pocitmi...

Fleur-de-lis

súhlasím. Chýba ti zrejme sebadôvera a aby si si samú seba vážila, pre svoju hodnotu. Ale keď nepoznáš svoju hodnotu, tak sa sebadôvera nemá veľmi na čom založiť. Zakladať ju na úspechoch alebo fyzickom vzhľade je príliš nestabilné.
Ale tak to potrebuješ vyriešiť ako prvé. Potom aj žiarlivosť ustúpi.
Žiarliš možno aj preto, že chceš mať partnera len pre seba. To väčšinou chcú ľudia, ktorým chýba sebadôvera. Lebo im ju potom dodáva jeho pozornosť a starostlivosť a oni sa boja, že o to prídu. Lebo to by bolo ďalšie potvrdenie toho, že za nič nestoja.

khan

Dajme tomu ze veris jemu. No potom ale neveris sebe. Neveris ze si prenho dost dobra a mas neustali pocit ohrozenia. Mala by si si uvedomit, ze zle sa vo vztahoch stavaju. Moze sa stat ze ta podvedie, kvoli tomu ze mu bude na tebe nieco chybat a nebudes mu stacit. No naopak, nic take sa stat nemusi. A ak sa to nahodou stane v jednom vztahu, neznamena ze sa to musi stat v druhom vztahu. To je proste riziko partnerstva.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Žiarlivosť - Fórum - ZDRAVIE.sk