Iba na mlieku !?!

GoFruit

Sweater a hlavne je to prilis vela bielkovin. Graham zastava ze by bielkoviny nemali presiahnut 10% a tuky tiezmax 10% a ostatne uhlohydraty z ovocia. Toto je podla mna najlepsi sposob stravovania sa...najviac ludi na nom sa dari. Ti co maju vela tukov tzv raw gourments to tak dlho nevydrzia.

GoFruit

Ja sa riadim svojimi pocitim a chutami a doughom grahamom a podla nas nepatria do surovej stravy strukoviny. Ved to ani nechuti dobre. Napr surova fazula jejedovata a i ked sosovicu ludia naklicuju a jedia surovu u mna to nevzbudzuje velku doveryhodnost. Tak ale v prvom rade to nechuti dobre - citit tam tie skroby - tak naco?

GoFruit

Kelove cipsy robim ako opisala redbatica len s inym sosom. Davam orechy sol jablcny ocot a cibyly pripadne papriku...alebo inac ochutim.

redka

kelove cipsy... neviem ako gofruit ale ja som proste umyla poriadne kelove listy natrhala na mensie casti (ten tvrdy stred treba dat prec uplne)... potom som si na ne spravila taku "zalievku" z tahini, olivoveho oleja, lahodkoveho drozdia (susene) a korenia.... ake mas rada... poriadne som to spolu s kelom premiesala a dala som do susicky potravin a susila.... da sa to robit aj v rure ale to u mna nedopadlo dobre :D asi som dala vyssiu teplotu alebo neustriehla cas... inac na youtube mas videa :)

redka

inac k masu ako zdroju bielkovin.... clovek musi naskor rozlozit tu bielkovinu ktoru prijme v mase na jednotlive aminokyseliny a z nich si potom sklada vlastne bielkoviny... zatial co zo zeleniny a ovocia prijimame priamo aminokyseliny a z nich si potom skladame nasmu telu vslatne bielkoviny... cize tu akoby obchadzame proces rozhladu cudzich zvieracich bielkoviny pri ktorom vznika mozstvo skodliveho odpadu... a ten odpad niekde konci.... nie vsetok sa vyluci mocom, stolicou ci kozou... nieco sa nam ukada aj do klbov... atd atd... cele knihy su o tom... ja ked som bola prve dva tyzdne raw tak som mala ohrnomne bolesti chrbtice a klbov... pripisujem to procesu cistenia tela.... pozor ak sa na to chcete dat studujte najskor nie co aby ste potom neskoncili v nemocnici a budete tvrdit ze ziva strava vas skoro zabila... detoxikacia organizmu ktora nastava po prechode ma svoje aj menej prijemne podoby ale stoji to za to takto sa vycistit...

phoe

Nie nechystám sa vrhnúť na raw stravu :) rada by som pridala čo najviac zeleniny a ovocia, len ma to zaujíma ako funguje niekto takto čisto na živej strave.

GoFruit

Sweater ano mas pravdu. Ale myslim ze phoe sa nechysta uplne zmenit zivotny styl. Ako som pisala to si treba nastudovat.
Nejem samozrejme ziadne strukoviny. Ale orechy ano. Robim si krekry alebo kelove cipsy - na tie som maniak. Ale prisla som na to ze mojmu telu sa paci viac cim menej jem tukov. Navyse mam tendenciu sa mojich uzasnych raw krekrov prejedat a tak to radsej obmedzujem. Telo neporrebuje tolko tukov.