Chudnutie

Príspevok v téme: Chudnutie
Swetlus

Ahojte, potrebovala by som poradiť... v poslednom čase som v jedení ako odtrhnutá z reťaze..dosť som pribrala...dnes som sa pozerala do zrkadla a nechápala som ako som mohla tak pribrať.. viem že najúčinnejšie bude cvičiť vo fitku a hlavne obmedziť niektoré jedlá...prijala by som pomocť od niekoho skúseného..vytvoriť nejaký jedálniček, čo jesť, čo nejesť... budem vďačná za všetky odpovede :/

Bubo bubo

Ahoj, mam asi 6-rocnu skusenost. Ak mam sudit podla pravidla- podla seba sudim teba - ja som bola v rovnakej situacii v roku 2011. Vedela som, co mam pre schudnutie robit, no neskonala ustavicna chut do jedla bola proti mne. Cvicit sa uz ani moc nedalo, lebo som mala viac ako 100 kil... A vtedy som nahodou - na radu kamaratky, ktorej sestra-boubelka krasne schudla do svadobnych siat - narazila na cinske gelove tobolky Botanical slimming 100% natural soft gel. Tobolky potlacaju chut do jedla a mierne zrychluju metabolizmus. Islo to pomaly, ked som sa neskor uz mohla aj viac hybat, tak rychlejsie, a nakonic som za rok a pol schudla 36 kil. Bola som stastna ako blcha. Snazila som sa udrzat si novy zivotny styl, hlavne stravovanie a pohyb, ale asi po roku sa mi pazravost zacala vracat. Zas som siahla po tych istych tobolkach a tak sa mi dzi drzat si vahu dodnes. Teraz je to dokonca jednoduchsie ako kedysi, lebo uz sa daju kupit aj u nas. Ked ich potrebujem, obratim sa bud na e.shop Botany, alebo na adresu botanic.slim1@gmail.com.

ninjaja

No tak ja som vyskúšala nume diétu a dodnes na tom fičím. Má to super chuť a je to výborná náhrada napríklad večere. Nemusím rátať kalórie a ešte k tomu to má pridaný aj kolagén. Mrknite www.nu-me.eu. Ja odporúčam.

nataliabalazi

NIE JE PRAVDA, ŽE AK CHCEŠ SCHUDNÚŤ, NEMÔŽEŠ JESŤ !
Najlepšie je jesť 5x denne, správne jedlo, v správnom množstve.
Som certifikovaná odborná poradkyňa, napíš mi na natalia.balazicova@gmail.com
Spravím konzultaciu, zostavím jedalnicek presne pre teba (podľa tvojich potrieb, zdravotných problémov,..)
ZADARMO!

bambula80

ahojte, čo poviete na doplnky výživy ako ananás ? má to účinok? videla som ich mnoho ale neviem či funguje to?

Gima

Zápcha i nadváha: Pomôže psyllium?
Mirka

Odporúčané dávky vlákniny pre jednotlivé krajiny Európy sa líšia. Spravidla ide o 25 až 30 gramov na deň. Smutné je, že jeme len polovicu a následne nás trápia problémy ako zápcha, hemoroidy, nadváha, vysoká hladina cholesterolu v krvi... Je prírodná vláknina cestou k náprave?

V ajurvédskej medicíne je psyllium známe stovky rokov. Aktuálne zaznamenáva „boom“ aj v západnej civilizácii. Dôvody? Žalostne nízka spotreba vlákniny, ktorá súvisí s rakovinovými ochoreniami tráviacej sústavy (toxíny zostávajú dlhšie v tele), zápchou, hemoroidmi, žlčníkovými problémami, vysokou hladinou cholesterolu v krvi, obezitou, nestabilnou hladinou krvného cukru - čo je problém nielen pre diabetikov, ale aj bežných ľudí.
Čo je psyllium?

Psyllium je čisto prírodná rozpustná vláknina, ktorá sa získava z rastlín, ktoré pochádzajú z rôznych druhov Plantago, pričom najznámejšia je indické Plantago ovata. Psyllium rôznych druhov nájdeme po celom svete, ale domovom indického psyllia je India a Pakistan. Rastliny sú pomerne skromné, čo potrebujú, je jasné, slnečné a suché počasie.

Na trhu je psyllium dostupné vo forme prášku, ktorý sa užíva v množstve jednej až dvoch čajových lyžičiek denne. Najlepšou voľbou je užívať psyllium nalačno pred raňajkami s čistou vodou, džúsom alebo čajom. Užívať ho možno aj kedykoľvek počas dňa aspoň 30 minút pred jedlom.

Pri zaradení psyllia do jedálnička je nevyhnutnosťou pitný režim, pretože vláknina absorbuje vodu. Prírodné psyllium je bez chuti a zápachu, čiže sa hodí aj do ovsených vločiek, jogurtov a cereálií. Pri vážnejších zdravotných problémoch, a najmä dlhodobom užívaní niektorých liekov (antidepresíva, lieky pri cukrovke), konzultujte užívanie psyllia s lekárom.
Jednoduchým spôsobom možno teda denný príjem vlákniny zvýšiť až o 5 gramov a predchádzať nasledovným problémom:

Psyllium je prevenciou proti zápche, pretože stimuluje činnosť čriev a pomáha k rýchlejšiemu vylúčeniu stolice, a teda aj škodlivých látok. Je nápomocné aj v opačnom prípade, resp. pri hnačke aj syndróme dráždivéh čreva.
Viaceré vedecké štúdie naznačujú, že nedostatok vlákniny môže súvisieť so vznikom rakoviny hrubého čreva. Dôvod? Toxické látky zostávajú dlhšie v organizme a pôsobia negatívne na organizmus.
Psyllium navodzuje pocit sýtosti a znižuje chuť do jedla, čo je dôležité pri udržaní hmotnosti i redukčných programoch.
Dostatočná konzumácia vlákniny udržuje krvný cukor na uzde, čo je prevenciou cukrovky.
Vysoký krvný tlak a hladina cholesterolu v krvi sú hlavnými dôvodmi vzniku srdcovo-cievnych ochorení. Psyllium ako zdroj vlákniny pomáha regulovať krvný tlak i cholesterol.

bettergirl

Ahojte ja mám veľmi dobrú skúsenosť s produktom od mojej známe a samozrejme zahŕňa to aj cvičenie ale výhodou je že aj super schudnete ale hlavne po 9 dňoch sa vám upravia aj vaše zvyky hlavme treba vydržať. :) :) :)
Ak by mal niekto záujem kľudne mi môže napísať.
A možme zbehnúť do fitka aj spolu v rámci Ba :)

Pre viac info mala.baska97@gmail.com

bettergirl

Ahojte ja mám veľmi dobrú skúsenosť s produktom od mojej známe a samozrejme zahŕňa to aj cvičenie ale výhodou je že aj super schudnete ale hlavne po 9 dňoch sa vám upravia aj vaše zvyky hlavme treba vydržať. :) :) :)
Ak by mal niekto záujem kľudne mi môže napísať.
A možme zbehnúť do fitka aj spolu v rámci Ba :)

Pre viac info mala.baska97@gmail.com

Gima

Acidofit - šumivé tablety Minerálny nápoj KOMPAVA AcidoFit je vhodnou výživou na odkyslenie organizmu, zabraňuje tvorbe svalových kŕčov a dopĺňa všetky potrebné minerály do organizmu po náročnom výkone. Špeciálne zloženie detoxikačného nápoja KOMPAVA AcidoFit pomáha telu zbaviť sa škodlivých toxínov pre správne fungovanie všetkých vnútorných orgánov. Viac www.zdravie.sk>>