Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Panicky strach z otehotnenia

Príspevok v téme: Panicky strach z otehotnenia
Silvia89

Ahojte...Neviem ako to napísať, ale skrátka...mám priateľa, s ktorým sme spolu už dosť dlho a v našej intímnej oblasti sme sa ešte nedostali k sexu v pravom slova zmysle práve kvôli tomu, že mám panický strach z otehotnenia...A to už mám dosť rokov...Ide aj o to, že som dlhodobo nespokojná zo svojim životom a riešim rôzne problemy a skratka môj život je dosť komplikovany, a predstava, že by som už teraz mala dieťa (predtým ako si vyriešim svoj život)mi dosť naháňa strach....Lenže problem je v tom, že sa nám kvôli tomu nielen že rúca vzťah, ale tiež v tom, že kým moje kamarátky už majú svoje deti, ja som to ešte ani nezažila...čo by ste mi poradili?

dennis

Samozrejme, ak sa necítiš byť matkou, tak to nesíľ, buď sama sebou a nepozeraj na to, že tvoje kamarátky sú matkami. Ty si ty, kamarátky sú kamarátky.
Za každým panickým strachom sa skrýva niečo, nejaký nevyriešený problém. Čiže aj tvoj strach zo sexu a z následného otehotnenia má korene v tvojej minulosti. Môže to byť aj trauma z úplne raného detstva a ani si to nemusíš pamätať.
Neviem, či si sa s partnerom o tomto rozprávala, možno aj hej, ale ak je naozaj pravý, tak to bude vedieť pochopiť a možno ti to pomôže.
Ak si sama neuvedomíš, čo v tvojom živote ti zanechalo túto stopu, skús návštevu psychológa, alebo absolvuj hypnoterapiu. Odporúčil by som ti aj akupunktúru, ale prv sa musíš s lekárom o tom porozprávať.

sewie

ked deti este nechces, tak ich este nemaj, na kamosky nepozeraj, koniec koncov dieta by si vychovala ty a ani kamosky...pouzivajte ochranu s co mozno najmensim mnozstvom hormonov a chemikali a proste si to uzivaj a hned ti bude lepsie:)...

redka

v prvom rade... dieta nemaj ked sa na to necitis... a nepozeraj na kamosky ktore ho maju... kazdy k tomu rozhodnutiu dospeje inokedy... niekto nikdy... niekto skoro a potom mozno lutuje... takze na druhych nepozeraj... a moznosti ochrany je dost..

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Panicky strach z otehotnenia - Fórum - ZDRAVIE.sk