Ľudia ako mŕtvoly

Príspevok v téme: Ľudia ako mŕtvoly
optimista

V poslednej dobe si všímam, ako sú ľudia znechutení, nič ich nebaví, stačí sa pozrieť na výrazy v tvári ľudom na ulici, skoro všetci sa tvária ako mŕtvoly. Nestačia ani sviatky, Vianoce, je to jedno, nik sa neteší, väčšinou akurát tak malé deti, ktoré majú jediné aspoň z niečoho radosť. Deti sa ožierajú, výnimkou neni ani sex v 14-15, správanie tiež biedne. Ťažké si je nájsť aj priateľov, lebo nik neni optimista, všetci sú skoro rovnakí, nik nechce napredovať, každému stačí priemerní život. Príde mi, že všetkým načisto šibe. Čím je podľa vás všetko toto spôsobené?

Cindy35

no taketo pesimisticke mudrovanie.. podla mna si zijeme vysoko nad pomery..
co by ste robili napr. v ranom stredoveku ked clovek nevedel dna ani hodiny, kedy ho feudal da pre nic za nic zbicovat, od svitu do mrku hrdlacit na panskom, v chyzi sa tlacilo 10 ludi v jednej izbe, spavalo sa posediacky, lebo posteli nebolo dost, kazdu chvilu mohol vtrnut do osady Avar alebo nejaky Vandal a vsetko vypalit, zeny znasilnit a vziat do otroctva, no co mali ludia povedat vtedy?
lenze kazdy mal asi dost problemov ubranit si holy zivot, ze na depresie nebol cas

nathalia8

máš pravdu,ludí už nič neteší,nevedia sa tešiť z maličkostí,roky letia jeden za druhým,nik si nikoho neváži,a čím to je??
mnohí túžia po láske,a ked ju majú už si ju nevážia,a tak sme mnohí smutní,lebo celý život je o láske porozumení,o odpúštaní,a namiseto toho sme mnohá na internete,nevenujeme sa záĺubám,ak by aj boli-svet je naruby.

#

Usmiati sú len tí ktorí kradnú druhým (podnikateľia politici ) ľudia nemajú prácu a tí čo majú robia za mal a v chujovych pd po dmienkach. Komu by bolo do smiechu ?

RNG

Optimizmus a radost zo zivota je individualna a vnutorna zalezitost. ked si lusdia myslia, ze im to niekto donesie naservirivane na tacke, tak sa velmi mylia.
A televizia a informacie uvadzaju uplne nerealisticke ocakavania zo zivota, vieru a moralku potlacaju tak z coho ma byt clovek vesely, ked si to nevie zariadit vo vlastnej mysli a tesit sa z malickosti.
Ja som osobne vdacny za kazdy den zivota, za relativne zdravie mna aj rodiny, za rodinne stastie(kolki nemaju nikoho!)
Vecer, ked niekedy meditujem, si uvedomujem, o kolko by to mohlo byt horsie, takze je z coho sa radovat.
Teda pokial to nie je ako dnes, ze ma boli reumaticky cele telo, vonku je zachmurene a v robote som besne pozadu a zakaznici neustale otravuju, kde su ich vyrobky.
Ale vcera bola nedela, uplne som vypol a stretol sa s kamaratmi, takze nam bolo veselo.

Sejla

tak ja sa usmievam, vždy sa pekne pozdravím, vyjdem v ústrety, pomôžem s taškami, podržím dvere a väčšinu času sa mi to aj vracia späť a keď nie, tak si to asi ani nevšimnem, pretože to od nikoho neočakávam a neberem ako samozrejmosť, však tu máme hospodásrku krízu, nie každému je tak dobre ako mne, bohvie kedy tu vypukne zase nejaká vojna, potom sa dosmejeme naozaj všetci:-)

miso 21

chory kapitalisticky system zalozeny na vykoristovani a strachu zo zajtrajska, kde ludsky zivot, laska a moralne hodnoty uz davno nemaju ziadnu hodnotu... urcite niesom sam, kto si toto vsimol :)

Maoam

phoe :DD; ak sa dokazes usmievat aj napriek skutocne vaznym problemom alebo serii zivotnych uderov pod pas bez pauz, tak klobuk dolu, takych ludi je malo, ale su a pred tymi mam osobne velky respekt

chronicki stazovaci, hoci sa maju po mnohych strankach super, to je dg. sama o sebe, vnutorne nastavenie, nic viac a nic menej

taki ti aj ten usmev budu zavidiet, hoci si na tom mozno stokrat horsie ako oni (financne, pracovne, zdravotne, vztahovo bla bla bla) a su schopni ta kvoli nemu aj nenavidiet :D