Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vitamin D - v akých množstvách ho užívať?

Príspevok v téme: Vitamin D - v akých množstvách ho užívať?
tess

Dobrý deň, mám otázku na niekoho kto sa tomu rozumie. Chcela by som teraz v zime, ale aj všeobecne kvôli určitému ochoreniu začať užívať vitamín D. Vraj on rieši bunkovú imunitu a zároveň vraj napomáha predchádzať a rozpúšťať cysty na vaječníkoch.
Mám, ale dilemu ohľadom dávkovania, pretože v lekárni sa tento vitamín predáva, čo som sa informovala v 400 alebo 1000 I.U. na jednu tabletu, s tým, že denne sa užíva len 1 tableta.
Na internete som však narazila na názory, že vitamín D by sa mal užívať v množstve 2000 až 4000 I.U. denne, aby mal liečebný účinok.
Tak ako to teda je s tým užívaním? Keď na baleniach liekov píšu nepresahovať dávku (400 I.U.). Nechcem sa predávkovať a spôsobiť si zdrav. komplikácie (poškodiť obličky a pod.)
A ktorí výrobca je ten naljepší, všimla som si, že je aj vitamín D s ovocnou príchuťou, má takýto vitamín vôbec nejaký účinok lebo mne pripadá skôr ako cukrík.
A ešte otázočka čo sú to za jednotky označenie I.U. ?
Ďakujem pekne za odpovede.

menoto

&

najlepsie by bolo sa opytat dvojnasobneho nositela Nobelovej ceny preco on NEMENIL svoj nazor….

su toho plne knihy, rocniky vydania do roku 1900.

na zabijanie ludi sa da pouzit vojna, ale aj hladomor…..

menoto

philips,
skutocna vojna trvala od roku 1941-1945, jej cielom bolo maksimalisticky skodit na uzemi byvaleho ZSSR.
Taka bola realita.

To ze od roku 1939 prebiehali boje, ludia a civilisti hlavne boli zabijani je zasa fakt.

Kup si slovnik slov civilizovaneho sveta, a nauc sa vyznamy slov fakt a realita.

menoto

coze?.....

A PRECO BY SA NEMALA MENIT?.....

HODNOTU DAVKY STANOVILI V ROKU 1758 NA 100,000 IU dene, a v roku 1948 ju DRAMATICKY ZNIZILI.....

PRECO?....

nuz pocas vojny 1941-1945 vybyly malo ludi tak prisli na to ze budu ludi mordovat aj tym ze ich budu udrzovat podvyzyvenych....

co sa tyka africkeho kontinentu tak tu treba suhlasit: ak sa tam nezacne OKAMZITE nieco robit, tak do 50 rokoch zostane akurat tak 20% flory a fauny aktivnej.....bude to premnozene len jednym dvojnoznikom africkym...

menoto

''ODPORUCANA DAVKA'' - v akom pripade za akych podmienok, pre koho?......

.....Ak niekto ma 50kg, ak niekto ma 100kg, ak niekto ma 15 rokov, ak niekto ma 150 rokov......

..pri autach mame priemernu spotrebu: ALE ZA CISTO TEORETICKYCH PREDPOKLADOCH....ktore nie vzdy su pocas provozu...

menoto

Nedavno vyslo napadne niekolko clankov v novinach zavadzajucich ludi na to ze ''uzivanie vitaminovych pripravkoch je marnovanie penazi''.

Zalezi na kvalite tychto pripravkov: nemalo z nich v sucasnosti nie su vitaminy ci mineraly v tom pravom slova zmysle, ale rozne PRISADY, a toto je PRAVY DOVOD preco tieto tzv.''vitaminy a mineraly'' NIE SU UCINNE.

Ze je lahko sa presvedcit o tom ako to ucinkuje tak najlepsie je toto zimne obdobie, kedy si mozu ludia v pripade UZ chytenej nadchy ci prechladnutia sami uzivat vitamin C, tak ako RNG popisuje.

Osobne, predvcerom, pacient z aktivnymi problemami hornych ciest dychacich, ale bez teploty, po uziti davok vitaminu C, ako hovori RNG, tak sa symptomy vyrazne zredukovali, a to bol vitamin C, namiesany v TESCO.

Pokial by tento vitamin C bol cisty tak efekt by bol este lepsi....

RNG

Kungfusrac, dovolinm si s tebou nesuhlasit a to na zaklade osobnej skusenosti, mnohokrat opakovanej na sebe aj clench mojej rodiny.
Na navod Linusa Paulinga som na virusove chripky pouzival 1 gram(1000 mg) vitaminu C vo forme ester c(neutralna, nekysla forna) kKAZDU HODINU po dobu 2 az 3 dni, vcitane noci. A zatial som zakazdym z chripky vysiel za 2-3 dni, bez horuciek, potenia a roznych inych komplikacii, co ludia bezne maju pri tom.
Takze tvrdit, ze vitaminy v megadavkach nie su liecive je zrejme len propaganda farmacie, ktora nechce ziadnu prirodnu konkurenciu svojim patentovanym chemickym liekom. Preto ani napriek plno vyskumu, ktory dokazuje nedostatocnost archaickych tabuliek odporucenych dennych davok, sa tieto tabulky oficialne spiatocnicky drzia bez zmeny.
Ziadny iny priemysel nedokaze drzat standarty ani len par rokov bez zmien, ale ako vidis, sprisahanie farmacie a monopolneho lekarstva udrziava tieto napochytro zbuchane tabulky z roku 1948, kde su davky mnohych vitaminov a zivin boli urcene bez vyskumu, len ako dohoda medzi vladou menovanymi "odbornikmi" na ten ucel. A dodatocny vyskum od vtedy, tj za 65 rokov su toho desiatky tisicov roznych vyskumnych sprav , nemali na to ziadny vplyv, "autority" sa rozhodli ich ignorovat.
Ked to nenazyvas sprisahanie, dnes celosvetove, tak neviem co je.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.