Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Otec alkoholik

_meno

Zlo je velmi neprijemne, je to ako tazka skola ktora taha ludi ku dnu. Kto sa jej drzi, pada ku dnu.

Zaklad zivota je prejavovanie sa. Ak by napr. cely den nepil telo bude velmi aktivne. Pretoze je telo velmi aktivne, ak by nic nerobil - potlacal by sam seba. Trebaaaaa fyzickej aktivty, sportu, pobyte na cerstvom vzduchu, medzi ludmi.

Treba sa s nim porozpravat o minulosti, co robil rad, co ho bavilo, ako sa rad spraval k rodine atd atd atd treba mu vratit nadej do zivota.

On sam sebe nechapeme, prosim to si nechajte pre seba. Ja osobne by som sa velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi velmi bal na jeho mieste, zivot je nekonecny, znasobuje sa to ako zijeme. Jeho alkoholizmus nenajde dno, dno neexistuje. Pokial robi zle len sebe je to zaciatok. Ak vsak prehlbuje svoju nenavist, pokial mu Boh umoznuje zit este tu na Zemi, nech tu moznost vyuzije.

Je velmi neskoro sa uvedomit az ked sa nam odhali Boh cely a zacne sa nas pytat, preco sme zili ako sme zili.

Pre ludi co miluju zivot aj pre ludi co nicia zivot su miesta ako na Zemi, tak aj po Zemi.

Je potrebne svoje vedomie sirit medzi ludi, ako aj pre tatka alkoholika. Pretoze tak ako chce zit bude zit sam a v nenavisti..nie je to cesta zivota po ktorej sa vidal, cito to .. len si to neuvedomuje.

S ludmi co ziju nevedome (takého cloveka spoznate podla toho ze sa stazuje) prosim jednajte ako s 5 rocnym dietatom, jeho vedomie nie je rozvinutejsie. Nechajte ho tak ked sa bije, ked krici - nerobi to naschvál, ale z nevedomosti. Nerozumie kauzalite ani dôsledkom svojich cinov.

Vytvorte mu celodenny program, zainteresujte a pripravte mu moznosti k pouzitiu jeho schopnosti a vlastnosti. Integrujte ho do zivota.

Veľa šťastia

Prezyvka055

Wolverin333 no co asi ked je agresivny, zavolat policajtov a trestne oznamenie.
Sud mu nariadit protialkoholicku liecbu moze vdaka tomu :). Prv ambulantnu a ked to nezabere tak ustavnu.

Wolverin333

Dobrý večer, môj otec pije. Pije už od doby, keď mi bolo 12 rokov. Teraz mám 26 a stále sa to len stupňuje. Nepozná dno pohárika. Pije takmer každý deň. Pil dokonca 3 dni v kuse bez prestávky ani nespal, nejedol , iba nasával. Mám mladšiu sestru má 24 rokov a matku , žijú spolu z otcom. Ja som sa odsťahoval pred 4 rokmi. A vtedy sa to začalo stupňovať. Celé noci len nasáva, do práce chodí len na hodinu aj to ide pozrieť ako sa majú jeho zamestnanci. A hneď sa ponáhľa domov nasávať. Doma nič nerobí, všetko robí mamina a sestra. Počnúc od obrábania záhrady cez kosenie trávy až po domácnosť. Otec len sedí na tej svojej stoličke pozerá televízor a nasáva a fajčí jednu od druhej. Mamina hovorila , že sa sním rozvedie keď budeme zaopatrený a mať vlastné životy. Ale teraz zostáva s ním len kvôli sestre. Tá je hneď ako začne piť plná strachu. A keď začne hučať a rozbíjať veci, sestra sa hneď psychicky zrúti. Padne na zem a začne sa triasť a plakať.
Otec je veľmi agresívny, rieši problémy ktoré nemajú hlavu ani pätu, stále sa opakuje. A keď nepije, že si ide ľahnúť, tak prepotí aj trojo tričiek. Chceme ho dostať na protialkoholické liečenie ale nie-som si istý či pôjde dobrovoľne. Trápi celú rodinu nedá si ani povedať a keď mu niečo poviem, tak začne byť urazený a pije ešte viac. Čo máme robiť s človekom ku ktorému už nič necítime, je nám ľahostajní, bohužiaľ majú ho stále pri sebe. Fakt nevieme ako ho donútiť prestať piť. Je veľmi agresívny a matka mi nechce povedať aj niektoré veci čo robil keď bol agresívny na ňu.
Poraďte prosím ako máme s takýmto človekom zaobchádzať. Nebudem nič tajiť, som človek ktorému to nieje jedno. Pomôžte prosím.

merylinJo

celú situáciu komplikuje ešte aj starší brat, ktorý tiež pije...dosť veľa a je rovnako agresívny ako aj otec :( má malú dcéru (3 roky), bývajú u nás, a už je chuďatko na tom až tak zle, že keď niekto zvýši hlas, tak začne plakať...nemajú kam odísť, a hlavne preto mama zostáva s nimi...je to taký bludný kruh...ťažká situácia...ale celý život sa takto žiť fakt nedá...kým jej asi neprasknú nervy :( a bojím sa, že to už asi dlho nepotrvá...

raraka

moj otec je silny alkoholik,dali sme ho viac krat na liecenie,no nespolupracoval,poslali ho domov.Dostal sa do nemocnice lekar povedal ze ma prepite cele telo,nevladze na nohy,ma 62 rokov.Padol uplne na dno,zdravotne je na tom zle.Alkoholika neprinutis sa liecit ked nechce,mudi padnut na same dno.

hana6543

ja to mam este horsie,moji obaja rodicia su alkoholici.uz 2x som sa chcela osamostatnit ale nevyslo mi to,musela som sa vzdy vratit. nenavidim to tu,co chvila tak to vyzera prideme o byt,vianoce zasa o nicom,nic nenavarene,same hadky,bordel.tak ako po cely rok . nikdy sa nezmenia,alkohol je silna droga,ja som kedysi verila ze ked mi povedali ze uz prestanu a bol tak mesiac klud,ze uz do toho nevpadnu,ale je to blbost. malo kto z toho dokaze vyjst :( a ja uz tak nevladzem,bojim sa toho co bude,citim sa velmi zle :(

vicky_025

to že ho tvoja mama znáša ešte neznamená, že je to najlepšie riešenie situácie. práve naopak.

aj moja mama ho trpela a trpí dodnes. akurát od fázy kedy to bolo len o hádkach to prešlo k tomu, že už niekoľko rokov nepracuje, predáva veci z domu a požičiava si veľké sumy, ktoré nakoniec samozrejme nespláca. len aby mal na chľast. každého psychický deptá, je agresívny, násilný, napadá ľudí a rozbíja veci. už ani nevie poriadne rozmýšľať, nič čo robí nedáva najmenší zmysel. žiť s ním je psychicky fakt nemožná vec. a pozri, moja mama si to trpí tak či tak a nie je na tom nič k obdivu, skôr na počudovanie. neodišla od neho ani keď videla aké viditeľné následky to malo a má na jej deti.

tvária sa že sa nič nedeje, lebo to už možno tvoja mamka vzdala akosi. hádať sa s alkoholikom je jedine tak vyčerpávajúce ale nikam to nevedie. a on to pripomínať nebude, také to nespomeniem, nestalo sa.

myslíš teda, že to dáva zmysel, zostať s niekym, kto sa teraz ešte javí ako tak v poriadku možno? ale tebe je to aj tak zbytočné písať, lebo ty si to uvedomuješ. to tvoja mamka by mala popremýšľať, či jej to všetko stojí za to.

merylinJo

Áno, je pravda, že sa to stupňuje...ja by som to isto už dávno riešila odchodom od neho...niekedy však rozmýšľam aj nad tým, či je to to správne riešenie...mamu fakt obdivujem, že to už toľké roky s ním ťahá...najlepšie na tom je, že po jeho výstupe, sa na druhý deň tvária, ako by sa nič nestalo...a tomuto vôbec nerozumiem...mňa to veľmi poznačilo, pri každom závažnejšom probléme mám tendenciu "utiecť" namiesto riešenia daného problému. Niekedy mám pocit, že som sa už za tie roky natrápila dosť a nemám už síl riešiť ďalšie problémy...Našťastie ocino chodí na týždňovky...preto to najviac na mňa doľahne práve teraz v čase Vianoc, pretože bude doma 2 týždne...preto vnímam tieto sviatky ako obdobie utrpenia :( a tak by som sa aj ja chcela tešiť, ako aj iní ľudia :( čo už, človek musí prijať fakt, že "všetko zlé je na niečo dobré", ale niekedy mám pocit, že už fakt nevládzem...

vicky_025

nikto ho neprinúti liečiť sa a ak, bude to viacmenej úplne zbytočné. čoskoro sa vráti do rovnakých koľají.
človek sa nezmení, kým sa k tomu sám neodhodlá a nezačne z vlastnej iniciatívy na tom robiť.
alebo ako sa píše v jednej knihe
"Motivace zvenčí je jako smrad... za pár hodin se vyvětrá ..."

život s niekým kto má alkoholovú závislosť (a ktovie akú drogovú inú) je náročný a v istom okamihu je dôležité si uvedomiť, že to už pravdepodobne bude iba horšie, najmä čo sa týka napr. výstupov, agresie, finančných problémov, častokrát domáceho násilia...

čiže ak sa tvoj otec nehodlá zmeniť, asi by bolo najlepšie pre ľudí čo s ním žijú v spoločnej domácnosti zrobiť rázny krok. Buď sa odsťahovať, alebo... no to neviem, či sa odsťahuje on.
možno to vyznieva niekomu ako drastické riešenie, moja mama to kedysi vnímala rovnako a tak aj nakoniec skončila vďaka tomu.

Tieto veci sa eventuálne len zhoršujú a keď to už teraz ničí vašu rodinu, môže prísť aj oveľa horšie.

Ale aj mamke sa môžeš snažiť len dohovoriť, tiež ju k ničomu neprinútiš. Každý si žijeme svoj život a naše rozhodnutia sú kľúčové.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otec alkoholik - Fórum - ZDRAVIE.sk