Nezvládam vysoku školu

Príspevok v téme: Nezvládam vysoku školu
peppy

Som prváčka na VS, ktorá je skôr technickejšie orientovaná. Nikdy som nemala hlavu na matiku a pod predmety. No ale mama chcela aby som ostala študovať v našom meste aby mi nemusela platiť intrák, keďže je dlhodobo nezamestnaná.
Mám tu smolu, že u nás nie sú skoro žiadne humanitné odbory. Jedine čo tu je tak to je učiteľstvo matematiky, občianskej, angličtiny a náboženstva a sociálna pedagogika.
Takže chtiac nechtiac som musela ísť na školu, kde mám dosť matiky, elektrotechniky a informatiky. Včera som nespravila druhý zápočet z informatiky(prvý som dala úplne na minimum bodov ako sa dalo dať)a teraz som sa dozvedela, ze som nespravila ani zápočet z matiky. Myslela som si, ze aspoň ten zápočet dám aj keď skúšku by som určite nedala keďže min aby ste prešli na aspoň E musíte mať 61%. Na druhy zápočet z matiky som sa učila mnohonásobne viac ako na ten prvý, a som ho napísala ešte horšie ako ten prvý, ktorý sa musím priznať, že som trochu odflákla. Ostávala som ešte aj po škole dlhšie a so spolužiakom som preratávala. Bola som aj 2 krát na doučovaní(viacej som si kvôli vysokej cene nemohla dovoliť). Snažila som si nájsť na nete príklady s výsledkami a dopracovať sa k výsledku aj keď väčšinou to k ničomu neviedlo. Ja už neviem či som tak blbá alebo volím nesprávny postup učenia. Na matike informatike a elektrotechike iba sedím s otvorenými ústami, odpisujem všetko z tabule, nechápajúc o čo tam ide a rozmýšľajúc, čo tam do pekla robím. Rozhodne chcem z tej školy odísť. Ale čo potom? Mám len gymnázium. Ktovieakú robotu si s ním nenájdem. Chcela by som ísť ďalej študovať ale neviem ako. Externé je drahé a tak isto by tam bol problém si nájsť robotu. Na intrák nemôžem, keďže mama by ho nemala z čoho platiť, a aj by som sa bála ísť, keďže som skôr uzavretá a zle nadväzujem nove kontakty.
Vôbec netuším čo robiť. Vidím, že na tejto škole sa nemá zmysel ďalej trápiť ale neviem ako to aj vysvetliť mojej mame, ktorá mi stále iba hundre,že sa mam ešte viac učiť a nevymýšľať. Mám pocit, že ona keďže ma iba základnú školu si myslí, že vysokoškolská matika je iba o malej a veľkej násobilke a dá sa to nabifliť. Ale ja už neviem ako viac by som sa mohla učiť. Ani už nemám motiváciu lebo čím viac sa učím tým mi to menej ide.
Som už zúfala. Neviem čo mám robiť.

Matyo

Môžeš požiadať o sociálne štipendium a z toho si platiť intrák na novej škole. S brigádami je dnes tiež problém, veľa ľudí a málo roboty, ale keby si išla študovať do BA, tak tam by boli väčšie šance...

valikaaa

ale az taky drahy by bol ten intrak?
pocuj ved odid z tej skoly uz teraz a nasledovny polrok mozes cely pracovat a zarobit si co najviac penazi..z toho si budes platit potom intrak ked nastupis na dalsiu skolu a popri tom si mozes najst brigadu, len sa rozhodni spravne a pouvazuj trochu nad tym vyberom skoly
vela stastia :)

Maoam

keby si mala popri skole brigadu, na intrak, jedlo a cestovanie by ti vyslo, este by si mala moznost poziadat o socialne stipendium, ak ste v zlej fin. situacii a ty by si bola na VS v inom meste, takze sa porad

co by ta konkretne bavilo?

nema vyznam ostavat na skole, na ktoru nemas predpoklady, lebo mas predpoklady, nadanie a talent na nieco uplne ine - a presne to by si mala studovat, aj ked je to vo vziadalenejsom meste a spojene s intrakom

a neboj, na intraku sa otukas, doteraz si zrejme bola vkuse doma, najdes si daku kamosku a adaptujes sa casom, co ti paradoxne praveze moze tiez este pomoct, ked nebudes dalsich pät rokov sediet doma u mamky ale sa osamostatnis osobnostne

takze mama-nemama, musis urobit TO, co je do tvojho zivota dolezite a to je spravny vyber skoly, ktora ta bude bavit a ktoru aj budes zvladat

na IT a Co. musis mat hlavu, na matiku tiez, bud na to clovek ma alebo nema

to nema nic spolocne s tym, ze by si mala nizsie IQ, iste si nadana na ine veci a tam by si mozno excelovala

zewa

Odhliadnuc od tvojej ekonomickej situacie, co by si v skutocnosti chcela robit? Aku by si chcela pracu? Alebo ak nevies aku pracu, tak aku skolu? Pises, ze nieco humanitne. Co by to bolo? Co skutocne CHCES?

Andyadfsôlja

Ja si myslím, že by si sa mala s mamou poriadne porozprávať. Mama by ťa mala chápať, predsa nie každý je na matiku. Držím ti palce a potom napíš ako si dopadla.