Neviem čo mám robiť

Príspevok v téme: Neviem čo mám robiť
zmatenaK

Ahoj. Mám 20 rokov priateľ má 22 sme spolu uz skoro 4 roky ( on je moj prvý vo všetkom , on mal nejaké 3 jednorázovky ) , je to ten najlepší človek na svete a má všetko čo by správny chlap mal mať. Milujem ho strašne moc , proste sním mam strasne vela odžitého kedze byvame nedaleko od seba a stale sme spolu , teraz spolu uz aj bývame.. Vo vztahu nemame ziadne problémy mame idelany vztah ...fakt si niekedy pripadám že žijem niekoho sen :)) On vie o mne uplne vsetko ja o nom tiez,.plánujeme budúcnosť ...a všetko ostatné v sexe nemáme taktiez ziadne problémy vsetko je skrátka ako má byt , len mna teraz začala napádať myšlienka že či chcem byť s jedným chlapom celý život..aj ked lepsieho by som zaiste nikdy nenasla ! a to mi verte ;) Ale ada sa bavím skúšam nové veci samozrejme ze vsetko sním , chlapi maju o mna zaujem ja o nich nie samozrejme ....len ma toto zacalo trapit ci po case to nebude iné ...či nebude neskoro , či sa zaviažem uz na cely zivot ? Neviem hmmm

magister

vam to nacisto uz hrabe v tych lebenach..
odrez si pravu ruku, to bude zazitok s velkym Z.
a tento zazitok mozes zazit este 3x - ruka a obe nohy.
co potom?
no asi hlava

wreck

toto budes periodicky zazivat cely zivot, zmatenaK. pocity maximalnej jednoty s partnerom (my dvaja vs. cely svet!) sa budu striedat s pocitmi zmatenosti a tuzby po niecom inom. tak to jednoducho je, vo vacsej alebo mensej miere to postihne kazdeho.

len si pripadne dalsie ciny v tomto smere VELMI DOBRE premysli a aspon 300x meraj, az potom rez. stava sa, ze zene spadne rozum do nohaviciek, potom zisti, ze nie je cesta spat, a trpi neznesitelnym trapenim, ako mohla byt taka neuveritelne hlupa a prist o TAKEHO chlapa.

a aby si to nemala take lahke a nezila v iluzii -- VZDY sa najde niekto mladsi, krajsi, bohatsi, vykonnejsi. vzdy existuje moznost, ze ti niekto otvori uuuuplne nepoznane obzory a ty si povies, netusila som, ze nieco TAKETO je mozne zazit.

musis vediet kde mas priority. je to tazke, ale vyhodne, pretoze ten periodicky pocit sa nikdy nestrati. v kazdom pripade je vsak oddanost partnerovi nieco, co len maaaaloco dokaze nahradit. musis byt na urcitej emocionalnej urovni, a vysokej, aby si to dokazala ocenit. z opisu by som povedal, ze mozno aj si, aj ked po styroch rokoch tazko povedat. ale bolo by to dobre, lebo vacsina populacie toho beznadejne nie je schopna.

mojpohlad

Monogamia je u ludi neprirodzena, preto tak rozmyslas :) Takze je to vlastne uplne normalne...

Bud povies na rovinu partnerovi ze jednoducho tuzis spoznavat aj inych muzov a nejako sa v tomto dohodnete, alebo sa budes hrat sama pred sebou a budes potlacat to, ze vlastne chces spoznat aj niekoho ineho, dalsieho.

_meno

Ahojte

Veru, multilevel ma mozno pravdu - nieco pre teba vyvolava pocit ze chces ineho.

Na druhej strane ak nie a je to tak ako pises..som nedavno cital ze dopamin je chemikalia ktora vznika pri novych zazitkoch.

A v tomto ja vidim trochu konflikt : na jednej strane byt 1 cely zivot s 1 partnerom...na druhej strane ked potesenie v cloveka robia len nove zazitky

Nvm asi vo vsetkom je trochu pravdy - aj v sucasnom vztahu sa neustale treba posuvat a pracovat na nom..na druhej strane ked nebudete mat z toho dobry pocit tak zmenite partnerov a zivot ide dalej

...to si myslim ze treba - uzivat si sucasny okamih najlepsie ako sa len da (ano o 10 rokov bude situacia spatne vyzerat inak, tak ako aj pohlad spred 10 rokov na sucasnost bol iny).

nvm ja osobne ak by som ti mohol poradit ....zivot jednotlivca je tvoreny zivotom ludi okolo neho ... clovek pochadza z prirody, ale zije vo svete ludi

to ze by bolo viac srandy a skuesnosti v zivote vyskusat ineho partnera je prirodzene pre prirodu.
to ze chces aby v tvojom zivote boli ludia ktori si doveruju a su si verny, je prirodzene pre ludsky svet.

veru tazke rozhodnutie, v kazdom pripade je to tvoj zivot :-)

ps. k ludom ktorych mas rada sa oplati byt uprima .. staci si predstavit situaciu ze ta chce vymenit on..mozno mu povedz co tvoje telo citi nech vidi ze to nerobis z roztopasnosti

valikaaa

teraz si vravis ze skoda ze si ho nestretla az po niekolkych vztahoch nie? :) trosku neskor, potom by to bolo idealne ..
ale teraz je zbytocne to riesit, ked vam to klape tak budte spolu, a ked nastaene problem tak ho budete potom riesit..ved co vies, mozno sa vas vztah v niecom pokazi a bude prirodzene ho ukoncit..takze teraz to neries

MultiLevel

ZmatenaK, to, aku buducnost budete mat a aky bude vas vztah je len a len na vas dvoch. Darmo sa ludia vyhovaraju na to, ze casom vztah z cista jasna ochladol, ze sa "nieco" stalo a vztah sa ruca. Vzdy je to chyba ludi a toho, ze prestali na vztahu makat. Ked sa do niekoho zamilujes, si ochotna robit kompromis, si ochotna dohodnut sa, mas respekt voci partnerovi, uctu...Kedze ludia vo vseobecnosti tieto veci povazuju za cosi samozrejme, tak casom prirodzene zacnu na nejaku uctu a respekt z vysoka kaslat a ako cas bezi, vztah sa pomalicky ruca. Ako sa tomu vyhnut? Aj ked pride nejake trapenie, alebo hadka, riesit ju s chladnou hlavou, asertivne, denne si pripominat uctu voci partnerovi, respekt, snazit sa vzdy dohodnut - ked sa takto moze spravat cely zivot moja 80 rocna babicka k mojmu dedkovi, tak snad to dokaze aj mlady clovek...
Takze, tolko velmi vseobecny "navod", ako to udrzat aj po rokoch. V tvojom pripade by som vsak pouvazovala odkial sa beru myslienky, ktore mas...z akej priciny premyslas tak, ako premyslas? Ak som predsa s niekym stastna, naplna ma to celu, tak nemam preco takto uvazovat :) Ktosi mi raz povedal, ze je prirodzene mat strach z niektorych veci, do ktorych clovek nevidi....Ale ako mozem mat strach z niecoho, co mozno ani nikdy nebude? Naco sa trapit? Ak by si raz aj mala pocit, ze si nieco zmeskala, budes to predsa riesit potom, nie? Teraz sa tym zaoberat je hlupost, pokial si samozrejme stastna. Uzivaj si to, co mas a zi v pritomnosti! :)

Cindy353

ak mas dobrodruznejsiu povahu tak budes cely zivot lutovat ze si neskusila nieco ine - aj ked, ako pises, lepsie nenajdes