Vypadavanie vlasov a farebny sampon

Príspevok v téme: Vypadavanie vlasov a farebny sampon
Pecka96

Ahojte, chcela by som poradit ohladne farebneho samponu ale teda po poriadku. Mam jemne redsie dlhe vlasy ..asi pred 2 - 2 a pol rokmi som sa zacala farbit na cierno ..s farbenim som to nejako neprehanala ..skor ako za 3 mesiace od posledneho farbenia som sa asi nikdy nefarbila lenze potom nastal problem - vypadavanie vlasov. Asi rok som to nijako neriesila ..vlasy padali v chumacoch hlavne po umyti, bolo to jednoducho hrozne. Toto leto som si kupila Dixi ampulky ale nic mi to nepomohlo. Ked som raz bola u lekarky (v oktobri) tak som to konecne zacala riesit , ta mi zobrala krv ale nic nenasla tak ma poslala ku koznej ..ta mi len predpisala vodicku Alpicort (nakoniec som ju ani nepouzivala pretoze tym vmasirovanim do pokozky mi zbytocne vypadali dalsie vlasy), tabletky panthenol plus ( odporucala 3-4 denne ja som uzivala najskor 3 potom 2) a zinok (1 tabletu denne)..dost sa to zlepsilo bola som stastna potom nejako sa to potom zasa trocha zhorsilo ale oproti tomu ako vypadavali predtym to bolo stale dobre ..panthenol mi nedavno dosiel a nez som si ho stihla kupit zistila som ze ziadna vyrazna zmena bez jeho pouzivania nenastala skor naopak vlasy zase zacali padat menej tak som zostala len na zinku..a tak to mam doteraz, uzivam zinok, vlasy padaju malo. Bola som rozhodnuta ze si uz vlasy nikdy farbit nebudem ..ale teraz ked uz je to lepsie, o dost, tak ma to zase laka ..vlastne ani neviem kedy som si farbila hlavu naposledy ale bolo to dost davno mam strasne odrostnute vlasy a dvojfarebne ..nechcem si rozhodne davat ciernu ale rozmyslala som o tmavohnedej ta je vraj setrnejsia a kedze som ju uz raz mala cakam ze mi chytne \\\"do cierna\\\" a tym sa prisposobi nejakym tym tmavym pramenom a budem konecne vyzerat normalne ..alebo druha moznost je farebny sampon ..ale to neviem ci tmavohnedy alebo cierny ..takze aby som to zhrnula - Je vhodne si po probleme z vypadavanim vlasov farbit vlasy? Ak nie ako by ste riesili tie otrasne odrosty, dvojfarebne vlasy a nepekny prirodny odtien vlasov vy? Je umna lepsie zvolit si tmavohnedu farbu alebo sampon? Ak sampon tak tmavohnedy alebo mozem ist pri sampone kedze je viac setrnejsi aj do tej ciernej? Inak este na zaver chcem dodat ze stiahnut si tu zostatu ciernu ( a dat si napriklad nejaku bledu hnedu ) nechcem dat pretoze sa bojim ze ten peroxid bude najvcsi zabijak ..a mam jej ajtak strasne malo uz. Dakujem vopred za odpovede :))