Chudokrvnosť

Príspevok v téme: Chudokrvnosť
veronika96

Ahojte, mám 17 rokov a keď mi robili predoperačné vyšetrenia a zistili mi že mám nedostatok hemoglobínu.
ešte pred 2 rokmi som mala výborné výsledky KO a teraz som dosť veľa pod spodnou hranicou. po týždni mi zase robili kontrolu na KO a hemoglobín mi zase klesol, a pritom som jedla cviklu, pečeň, tmavozelenú listovú zeleninu, borievky, ríbezle, pitný režim som mala vždy nad 2l denne a aj tak z toho sa mi zhoršil zrak, mám zakazané športovať, ťažšie sa mi dýcha, stále mam zimné ruky.. Neviete mi niekto poradiť čo by mi pomohlo?
ďakujem

Lulu2011

bud sa ti nevstrebava, vtedy je na pricine nejaka potravinova alergia,a lebo celiakia, alebo vutorne krvacas, to by bol ten horsi pripad

llek

Najskor je to v dosledku nedostatku zeleza, to sa da presne stanovit. Ak ti chyba zelezo, tak ho treba doplnit. Z listovej zeleniny ani z cvikle zelezo neziskas, je tam v takej podobe ako ho nedokazeme vstrebat. Ak je pricinou anemie nieco ine, tak treba tu pricinu najst. Ale podla mna je to najskor nedostatok zeleza.

ebi777

no najlepšie by bolo prísť na príčinu, že prečo je to tak,
a máš nejaké zdravotné ťažkosti? na čo si bola operovaná? neschudla si v poslednom čase veľa?

ebi777

no najlepšie by bolo prísť na príčinu, že prečo je to tak,
a máš nejaké zdravotné ťažkosti? na čo si bola operovaná? neschudla si v poslednom čase veľa?