Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kandidóza alebo premnoženie baktérií zistenie prítomnosti

Príspevok v téme: Kandidóza alebo premnoženie baktérií zistenie prítomnosti
Nouda

Dobrý deň prajem,

zaujímalo by ma, ako sa zisťuje kandidóza? Jedná sa mi o problémy s tráviacim traktom (diagnostikované IBS, avšak veľmi nič nepomáha). Pri bežných rozboroch krvi a výtere z konečníka zaslanom na mikrobiológiu (obvodným lekárom) by sa na jej prítomnosť, resp. premnoženie v organizme prišlo, alebo sa treba špeciálne zamerať na hľadanie práve candidy?

Ďalej by ma zaujímalo, kde na Slovensku sa dajú robiť dychové testy (mal by byť tuším buď glukózový alebo laktulózový) na tzv. SIBO, teda premnoženie baktérií v tenkom čreve?

Ďakujem.

palopalo

Tak tie dychove testy zaujimaju aj mna. Lebo v Thalione sice maju detektor, ale nemaju ochotu merat laktulozu a glukozu. V Cechach v Polsku to bezne robia....Slovensko nic, Madarsky neviem...Pricom v civilizovanom svete to bezne robia. Pristroj stoji 2000E, to je trocha moc kupit ako pacient...pohne sa k cinu niektory gastroenterolog?

Nouda

Pán RNG,
ďakujem za rady, probiotiká beriem dlhodobo už asi pol roka (nie je to už veľa? nemôžu škodiť?) takisto skúšal som aj Psyllium, ale to ma nafukovalo, tak som ho vysadil.

Avšak vôbec ste mi neodpovedali na moju otázku a to, ako zistiť premnoženie candidy. Pretože si nie som istý, či to mám. Bol mi robený krvný obraz z dôvodu častých hnačiek a kandidóza mi diagnostikovaná nebola, takisto sa nič také nenašlo ani pri výtere z konečníka. Preto bolo mojou hlavnou otázkou, či sa nemusia na candidu robiť nejaké špeciálne testy. Alebo by sa našla aj pri bežných?
Som ochotný s tým bojovať, avšak rád by som vedel, s čím mám vlastne do činenia.

RNG

IBS nie je len snaha vyhodit z tela candidu, roznych kultur v crevach napocitali vyse 33 000 druhov a len niektore z toho su pre nas uzitocne=probiotika.
Preto si treba davat pozor co jeme, aby sme nepodporovali skodlive druhy napr prebytkom cukrov a sacharidov, ale nasadili uzitocne probiotika a rozmnozovali ich branim extra mikrovlaknin.
Na podporu travenia treba niektorym ludom zvysit hladinu kyselin v zaludku,(pripadne aj enzymov, v crevach) lebo skodlive mikroby sa do criev z potravy mozu dostat len pri nizkej hladine zaludocnych kyselin. Pri dostatocnej hladine su totiz kyselinami znicene.
Nasadenimm kvalitnych probiotik a rozmnozovanim ich tieto poltacia ine, skodlive kultury v crevach. Toto treba robit ale cely zivot, lebo flora v crevach sa neustale meni

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kandidóza alebo premnoženie baktérií zistenie prítomnosti - Fórum - ZDRAVIE.sk