Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Riesenie financii vo vztahu

Príspevok v téme: Riesenie financii vo vztahu
katuska25

Dobry den, mam 25 rokov, priatel 27, obaja mame pracu, zijem s partnerom v jednej domacnosti dva roky. Financie mame zadelene nasledovne: priatel plati najomne cca 120 eur ja platim veci co sa tykaju chodu domacnosti (jedlo, cistiace prostriedky atd) plus nam vypomahaju obcas rodicia. Aj napriek tomu chce odo mna uhradit polovicu najmu. Je to podla vas ferove? ved tolko ako on minie na najom ja miniem na chod domacnosti priblizne - ved si uz len vezmite co clovek necha v obchode za jeden chlieb, maslo, nejaku sladkost, cibulu, zemiaky a podobne .... nechcem sa kvoli tomu hadat ale myslim ze prispievame do spolocnej domacnosti cca rovnako a riesit ci niekto da o 5 alebo 10 eur viac mi pride trosku pritiahnute za vlasy... som len zvedava na vase nazory...diky

soffa

necitala som komentare podomnou,ale poviem ti jedno,Zacni si aj ty uctovat,za domace prace,varenie,pranie,zehlenie,prezliekanie perim,vysavanie atd,narovnako.nema charakter,osobne ja dam za jedlo pre dvoch 250 eur,a nepocitam tam cistiace prostriedky.je bud lakomec,alebo nema charakter!!!!!moj nazor

kabel

katuska, tvoj priatel si neuvedomuje, kolko stoja tie tzv. drobnosti. On vidi, ze das 3 eura za toaletak a on da 120eur za najom, ale nerozmysla do dosledkov. Mozes urobit to, ze si odlozis vsetky blocky a na konci mu to ukazes, nech si to spocita.
Alebo s to na dva mesiace vymente-ty zaplatis najom, on "drobnosti" ako jedlo.
Alebo si kupuj jedlo a "drobnosti" sama pre seba, nech vidi, kolko minie za mesiac.

kiarka

to co ste za par..rodicia nam obom pomahaju
co ste obaja neplnoleti studenti?
alebo splacate 3 pozicky,mate hypoteku a 4 male deti a ste obaja na socialke?
obaja robite a este sa hadate o peniaze:-D)
nedajboze,ze by ste mali nahodou deti..

nathalia8

tak zober svojich 120 eur,a min iba tie na mesiac,a odkladaj si bločky,nech vidí čo to všetko stojí,tímuži niektorí netušia kolko je treba míňať na potraviny ao inom ani nehovorím.

katuska25

a kupila som do bytu aj nejake el. spotrebice (napr: pracku), mam mu vyratat nejake najomne z nich? vsak sa nicia a vlastne ich pouziva aj on... tak nejak by to malo byt?

katuska25

a mila 0vecka mam si teda za upratovanie a varenie pytat peniaze? lebo keby som sla upratovat niekde alebo varit nejakej pani uz len za posrate 3 eura na 3 hodiny tak isto mam na cele najomne hm? z akeho titulu by som teda mala upratovat a varit zadarmo? ked priatel neprezije ze neprispievam do najmu? mam si urobit cennik na ukony???

katuska25

a nechapem preco niekto nemoze platit najomne a druhy stravu a ostatne vsak je to jedno nie? ci myslite ze na stravu a secko okolo neminiem minimalne 100 eur mesacne? a ked budem na materskej tak ako mu to potom budem platit? ci ja neviem no... a opakujem mam kde byvat, kludne mozem dojst vecer a odist rano....nech si upratuje a vari sam...

katuska25

tak auto pouziva moje asi pol roka, mam si od neho pytat zan najomne? lebo keby som ho prenajala mam veselo na dva najmy...ja chodim peso alebo spojmi, lebo on ma robotu dalej, mam presne vyratat povinne poistenie nech mi to zaplati ked ho pouziva? tak isto si mam pytat cenu amortizacie auta???? alebo ako? ked secko ma byt 50:50 a ani o halier viac ci menej??? sak to je primitivne takto presne vyratuvat....

0vecka

2 ewelin2828 nie kazdy ma taky vztah k peniazom ako vy dvaja... podla mna ucty musia hrat a ak slecn anieje na tom tak ze vsetko co zarobi minie tak ak byva v byte s priatelom ktory ju v podstate zadarmo nechava vo svojom byte tak mi pride normalne ze si energiu delia 50 na 50...

Ale celkovo vieme o tom velmi malo. Ak ma nejaky plat typu 500 EUR v cistom tak to by som od nej moc peniaze netahal no ale zase aj ten jej moze byt na tom rovnako. Nevieme ci napr nemaju auto ktore plati on atd atd....

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Riesenie financii vo vztahu - Fórum - ZDRAVIE.sk