Zneuzivanie

Príspevok v téme: Zneuzivanie
kryla

Ahojte. Mám na vás otázku. Predstavte si, že stojí pred vami dospelá žena, ktorá bola v detstve pár rokov zneužívaná otčimom. Rozpovie vám ako sa ďalej jej život po \"tom\" vyvíjal. Čo by vás v tom \"po tom\" neprekvapilo? Čo by ste čakali, že sa bude s ňou a v jej živote diať? Je to pre mňa dôležité vedieť, ako sa ľudia na toto pozerajú. Vďaka.

vicky_025

súhlasím s phoe, neprekvapilo by ma, ak by mala k sebe vyslovene negatívny vzťah, ak by sa vinila za všetko, čo sa stalo.. taktiež utiahnutosť a problém nadviazať kontakt s mužmi, respektíve nejaká nechuť k tomu, zblížiť sa intímne..

no čítala som niekde vyjadrenie ženy, ktorá napríklad problém s intimitou napriek tomu nemala, akurát sa nedokázala vidieť ako rovnocenný partner muža.

na margo toho odpustenia.. podľa mňa práve to pomáha naučiť sa žiť s tým, čo bolo.
ak si človek so sebou nesie obrovskú nenávisť, bolesť, výčitky, krivdu a kadečo iné negatívne, len mu to denno denne pripomína čo sa stalo. stále ho to ťahá viac k zemi a žije viac v minulosti ako v prítomnosti..
nevravím, že odpustiť je jednoduché (najmä nie v prípade ako je tento) a dá sa to zo sekundy na sekundu.. je to bolestivý proces, trvá istý čas ale má to cenu... prináša to úľavu, človek prestáva byť natoľko zviazaný, nielen situáciou ale aj ruší putá k osobe, ktorá tú bolesť spôsobila.. a dáva si možnosť začať odznova...

phoe

Čo by ma neprekvapilo? Že má problémy so vzťahmi, s mužmi. Že je citlivá, že si ubližuje, že má nizke sebavedomie, že sa nenávidí a dáva si za vinu čo sa stalo.

smoothjazz

zavisi osobnosti cloveka a odpust ?????? to je akoby manzelka s troma detmi odpustit manzelovi ze ju vymenil za inu krajsiu zenu a este detom ma pekne govorit o ich otcovi.odpostit sa to neda len naucit zit.vsetko co sme v zivite prezili vyrazne ocpluvnuje celu basu bytost a zivot.

LILIII

nic sa nebude diat ,dolezite je na tú hruuzu zabudnut ,alebo lepsie povedane tomu cloveku co to zlo zapricinill odpustit ,lebo inak sa s tym nikdy nenaucis zit ...... smutna skusenost ,ale da sa s tym zmierit