Ako sa stat zdravotnickou zachranarkou?

Príspevok v téme: Ako sa stat zdravotnickou zachranarkou?
emuss

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či niekto vie ako sa stat z.záchranárkou. Pls, nejako v krokoch mi to opiste. Potrebujem na túto pracu nejaké vlohy? Čo musim spĺňať? V športe som zdatna. Koľko rokov na to musím študovať? Takáto praca by ma veľmi bavila, ale neviem či by ma na SZU prijali pretoze z matematiky mávam 2 . Chemia a FyzikA mi idú... Pls. Poraďte mi niekto, myslim di že táto práca by ma napĺňalA. Krvi a mŕtvych ľudí sa nebojím a celkovo som silny človek.
Veľmi pekne ďakujem za vas názor :)

Tibor_007

Myslím, že táto téma sa tu už rozoberala a písala sem svoj názor práve slečna, ktorá daný odbor študuje na niektorej univerzite.
Ona tu veľmi pekne vystihla plus a aj mínus tejto práce.
Ja sám som zdravotnícky záchranár a táto práca je veľakrát o trpezlivosti a pevných nervoch. V dnešnej dobe tu už nejde veľakrát o chorých ľudí, ale o rôzne indivíduá pod vplyvom alkoholu a drog, atď...
Matematika Vám vôbec netreba, akurát tak biológia, chémia a myslím, že podľa nového náuka o spoločnosti.
Bc. štúdium je 3 ročné a potom mnohí končia v praxi, resp. pokračujú v Mgr. štúdiu v inom príbuznom odbore.