Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Hladina b12 v krvi? Unava..

Príspevok v téme: Hladina b12 v krvi? Unava..
Andrej456

Robili mi davnejsie krvne testy kvoli unave a nespavosti, teraz si to tak pozeram a mam S_B12 mam 170 (bez jednotky). Lekarku to nejako nezaujalo. Napr. japonci maju minimum 500, ale neviem v akych jednotkach sa to v nasich koncinach meria?

Inak okrem unavy som stale bledy a mam zlu pamat, tazko sa mi uvazuje, obcas akoby nikto nebol doma.. Niekedy sa mi podari prespat sa do celkom fajn stavu (tak po 11h spanku), to by som tvoril a robil, ale vacsinou mam skor depresivnu naladu a nemam chut do nicoho. Ked spim menej ako 7h tak to je uplne koniec.

RNG

ADL, na vedecke studie co sa tyka prirodnych materialov sa nemozes dostat, lebo sa utajuju. Farmacia nema ziadny zaujem na tom aby sa ludia dozvedeli, ze je v prirode plno liecivych rastlin, lebo chcu predavat svoje patentovane chemikalie.
Nemci robili v tom vyskumy uz davnejsie a preto sa v Nemecku vytazky zo st John's wort pouzivaju castejsie, ako ine AD.
Ale informacia na tie pokusy(15 roznych studii lekarov, kde pouzivali na manozstve pacientov len AD, AD s hypericinom a len vytazok zo st John's wort)zialbohu z internetu kompletne zmizli takze ti ich nemozem poslat.
Ja somar som si ich vtedy nezalohoval v naivnosti, ze ked si na ne necham adresu, mozem si ich hocikedy vytiahnut z netu.... A to bolo este davnejsie, ked sa internet natolko nemanipuloval a necenzuroval. Teraz by taka informacia tam nevydrzala ani den.

Andrej456

Ja nemam problem spat, ale byt rano vyspaty a pripraveny na den. Vacsinou som ako zombie a to aj po cely den. A to nehovorim len o pocite ale aj vyzore..
Uz dlho chodim spat skor, ale bez rozdielu. Ale aspon to nejako zvladam.
Rozmyslal som aj nad spankovou studiou, ale je tam plno na mesiace dopredu a navyse s tymi drotikmi by som asi nezaspal.

Kupil som si b12 pod jazyk, uvidim.

mbimbo: neviem aku mas predstavu o nasom zdravotnictve a sposoboch diagnozy depresie..

Inak jediny psychicky problem co som mal je trasenie ruk ked jem v spolocnosti, ale teraz som to uz dlho nemal. Mozno mam sociofobiu, teda..keby som mal obedovat s misskami tak asi sa nenajem :).

adl

Ahoj RNG.
Zaujíma ma ako funguje hypericin teda lubovník bodkovaný.Uviedol si že ak treba môže pomôcť ako AD typu SSRI alebo SNRI.Obydve skupiny liekov sú dobre zdokumentované. Odborne ide o farmakokinetiku a farmakodinamiku konkrétneho lieku ktoré sa niekedy dosť líšia.Napr. SSRI fevarin je iný ako SNRI venlafaxín. Naozaj rád by som vedel takéto vedecky podložené informácie ako môže ľubovník bodkovaný pôsobiť na úroveň AD napr. fevarin alebo napr. venlafaxín. Ak máš takéto informácie veľmy rád by som ich vedel. Čakám na tvoju reakciu teším sa.

RNG

Oxazepam je navykova shodliva tlmiaca droga, v mojom slovniku oblbovak. Clovek potrebuje na spanok dostatok spankoveho hormonu, melatoninu, ktory sa vytvara cez den pri silnom svetle zo serotoninu a v uplnej tme sa vylucuje a spomali telesne a mozgove procesy
Melatonin sa da doplnit tesne pred spankom davky su od 1 do 10 mg.
Na ulludnenie sluzi aj L-theanine, pocas dna, lebo neuspava, a uspavace ako valerian, pastierska kapsicka a ine byliny tak isto ciastocne pomahaju navodit neruseny spanok s hlbokymi fazami, kde si telo odpocinie a zoradi vnemy v mozgu do poriadku, co predchadza nervovym problemom.
Ukludnuje aj zmes vitaminov B pod nazvom stress B pocas dna,, tiez mineraly ako vapnik a horcik, co je dobre brat pred spankom. Ak ti to nestaci, su tu este prirodne SSRI a SNRI ako vytazky zo st John's wort, kde ucinna davka, narazova, obsahuje 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu. Oba su potrebne na dobru ucinnost. A dana davka je tiez maximalna denna, lebo predavkovanie moze sposobit serotoninovy syndrom

mbimbo

RNG má pravdu, hodnoty sú nízke. Ale to čo si napísal aj tak svedčí minimálne na nábech na psychiatrickú poruchu. A píšeš že ti psychiater povedal že depresiu asi nemáš, teda asi.? A oxazepamu koľko berieš? Popíš sa viac...

RNG

Vitamin B-12 sa meria v krvi v pikogramoch na mililiter krvi. Normalne hodnoty su nad 500 pg/ml, pod 200 pg/ml su prilis nizke a vedu k anemii a roznym inym problemom, vcitane nervovych.
Vitamin B12 sa skladuje v peceni a mame ho tam zasobu aspon na mesiac, tj ked sa nam v crevach nevytvori dost, nasledky sa objavia az oneskorene, o mesiac-dva. Tak isto, ked si chces zvysit hodnotu tohoto vitaminu v krvi, musis brat doplnok niekolko tyzdnov, kym sa to v krvi napravi.
Davky, v ktorych to dochadza pod jazyk su od 1 do 10 mg obvykle
Prebytky sa vylucuju v moci pomerne dobre,takze sa netreba obavat predavkovania.
www.nlm.nih.gov

RNG

B-12 sa velmi zle vstrebava z potravy, lebo sa znici v zaludku. Telo ho dostava najma z cinnosti probiotik v hrubom creve, ale ked maju ludia crevnu floru poskodenu, nemaju ho dost. Doplnit sa da ale velmi lahko, minitabletkami(lozenges) pod jazyk(sublingual), kde sa vstreba rovno do krvi a neznici zaludocnymi kyselinami.
Formy su cyanocobalamine a ovela ucinnejsia, methylcobalamine

Andrej456

Bol som za psychiatrom, ze asi nemam depresiu a dal mi na spanie oxazepam, ale zaberal len par dni a co si spominam, tak ten spanok tiez nebol velmi kvalitny, uz som sa vyspal aj lepsie a bez toho. Robili mi vysetrenia od vymyslu sveta a nic nezistili. Dobre sa vyspim iba ked mam chripku ale aj tak mozno raz za mesiac. Uz som rozmyslal aj ze si zacnem pisat dennik, ze co jem a ako som spal a tak.
Teraz ako som to napisal som nasiel zaujimavy blog: b12chronicles.wordpress.com lenze takychto blogov clovek najde na nedostatok hocicoho..

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Hladina b12 v krvi? Unava.. - Fórum - ZDRAVIE.sk