Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako znova dôverovať?

Príspevok v téme: Ako znova dôverovať?
c.mcforrest

Zdravím. Nedávno som sa zoznámila s jedným kolegom v práci, často sme sa tam rozprávali, on chodil za mnou, ja za ním, dokonca ma minulý týždeň zavolal na bicykle, išli sme každý zo svojho mesta a stretli sa na cyklistickej trase, zobral so sebou aj psa. Z toho stretnutia som mala super pocit, myslím že aj on, keďže sa hneď ozval a vravel že by ma niekedy prišiel pozrieť. Ide o to, že neviem čo ďalej. Môj predchádzajúci vzťah (podotýkam to bol môj prvý vážny vzťah) bol katastrofálny. Bývalý priateľ mal podivné sklony, zo začiatku sa správal milo, pozorne, správne, mal gentlemanské správanie, bol inteligentný a sčítaný človek, no časom sa z neho vykľul chalan, ktorý stále riešil iné ženy, s jednou sa jednu noc bozkával, s ďalšou dokonca chodieval do iného mesta, za ňou, keď mi tvrdil že je v škole a robí na svojom projekte, pritom chodieval za ňou, bozkával sa s ňou, spal s ňou, viedol s ňou telefonáty a dlhé správy a mne celý čas tvrdil, že ma miluje. Dozvedela som sa to až po rozchode. Takisto robil žiarlivostné scény, nechával ma doma zamknutú keď sme spolu bývali, brával mi kľúče, aby zatial čo ide von s kamarátmi som nikam nemohla, kontroloval každý môj krok, keď som došla domov o 10 minút neskôr, kričal a robil scény, trhal mi tričká a tak. V podstate ma podozrieval a obviňoval z toho, čo on mne robil za chrbtom. Mne nadával, že za jeho chrbtom mám určite niekoho, že som sa na niekoho pozrela alebo s niekým prehodila (podotýkam fakt slušnú) reč, kričal po mne že som děvka, dva razy mi aj strelil a podobne, a to všetko za našimi dverami, nikto o tom nemal potuchy, okrem kamarátky ktorej sa mi podarilo dať pár dôkazov a niečo aj videla. Po rozchode (už som to s ním nevydržala) sa tváril ako keby bol celý čas býval dokonalý partner a všetci sa pozerali na mňa, prečo som sa s ním rozišla. No a k veci - bojím sa začať si niečo nové. Ako mám vedieť, že tento taký nebude? Nedokážem už nikomu veriť, mám mužov rada, celkovo radšej ako ženy, no ak dôjde k niečomu bližšiemu, zľaknem sa, nedokážem to. K tomuto chalanovi ma fakt niečo ťahá, vyzerá slušne, chová sa slušne, máme veľmi veľa spoločného, od rozchodu s bývalým je to prvý človek čo ma výrazne zaujal a získal si ma. Túžim po láske, po čistej láske, bez nejakých podfukov, po rodine časom, chcem byť jednoducho šťastná ako asi každý, ale ak by to nemal byť "ten pravý" nechcem do toho ísť. Čo mám robiť, aby som ho dokázala pustiť bližšie, aby som mu vedela dôverovať? Mám si ho nejak overiť, alebo mám slepo veriť, že tentoraz to bude fajn? Vďaka za rady.

weeee

mm pre teba jednu dobru a jednu zlu spravu.
tak isto ako mnohe zeny, aj mnohi muzi su dost psychopati.
to bol ta zla.
a ta dobra je, ze taky psychopat ako tvoj byvaly je taky exot a skvost, ze tazko natrafis na jemu podobneho alebo dokonca este horsieho, takze nemusis sa bat.

chlap co jazdi na bicykli a odnesie psa na prve stretko vyzera byt dost normalny. horsie by bolo, keby dojde na 15 rocnom BMW ze nemecka s pochybnou SPZtkou.

ale prosim ta, informuj nas na fore, ako to prebieha, lebo mam pocit, ze toto bude velmi zaujimavy pribeh, konecne aj s dobrym koncom.

mojpohlad

Chyba ti zrejme asertivita a zdrave sebavedomie. Nemala by si byt taka makka a brat to tak citlivo...Inak sa budes cely zivot len strachovat ako taka seda myska :)

Naber trochu sebeistoty, isteho kroku, skratka nejaky ten drive do zivota :)

A ziadny pravy neexistuje. Mozes akurat tak stretnut cloveka, s ktorym si v nejakom case budes rozumiet. Ale to, ako sa to bude vyvijat dalej, nikdy nevies. Pretoze zivot je dynamicky. Ludia sa menia, okolnosti sa menia, skratka predpovedat nejaku kompatiblitu vztahu je nemozne :) Tak sa s tym zmier a uzivaj si pritomnost.Pretoze len z toho z coho sa tesis teraz mozes byt stastna :)

nena1985

Maš zlu skusenosť za sebou,ale netreba sa uzatvoriť pred každym nie všetci su rovnaky treba skusiť a určite mu daj šancu a uvidiš či je pre teba vhodny inak to vedieť nebudeš

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako znova dôverovať? - Fórum - ZDRAVIE.sk