Slabosť, točenie hlavy, únava

Príspevok v téme: Slabosť, točenie hlavy, únava
nifo

Dobrý deň, už dlhšiu dobu som spozorovala na sebe čudné veci,ktoré sa mi pred tým nikdy nediali a chcela som vás poprosiť,že ak má niekto skúsenosti s niečím podobným by mi mohol poradiť,pomôcť :-) Najskôr to začalo len nevinným krutenim hlavy,no teraz sa mi hlava točí už pravidelne celý deň, pri každom zodvihnuti sa zo stoličky alebo keď lezim a idem sa postaviť.Aj keď si najskôr sadnem a až potom sa pokostavím sa mi točí tá hlava.Celý deň má boli a ide mi vybuchnúť. Som slabá ,a unavená,najradšej by som prespala celý deň..Nevladzem sa držať na nohác. Cítim sa ako dehidrovana a aj keď vypijem za deň 3 litre vody mám stále sucho v ústach.Je mi v kuse teplo,no napriek tomu mám husiu kožu na celom tele a na hlave a keď sa oblecem mi je teplo..Je čudné,lebo v podstate celé dní len spim, nepotrebujem ani jesť ani chodiť na WC,jediné na čo sa zmozem je si ísť uvariť čaj a zobrať minerálku..Spim,chudnem,blednem a slabnem……Už nič iné nerobím……Prosím vás ak mi niekto vie poradiť tak nech sa ozve,budem vďačná za každú radu ;-)

Anonym33

Dobry den mozno to nebude to co mate vy ale nemate nahodou nizky tlak? Mam take iste symptomy. Mam 15 rokov a pravidelne uz niekolko rokov mi doktor na kazdej prehliadke prizvukuje ze mam tlak 5rocneho dietata. Myslim ze ste to nespominali ale mna okrem ostatnych symptomov este dost casto ,,bolia,, zily. HLavne na zapastiach (nemam tam ziadne jazvy ani nic podobne) . Plus este ked sa postavim tak sa cela zacnem triast , niekedy spadnem, a vacsinou akokeby oslepnem. Proste mam pred sebou iba cierno a absolutne nic nevidim aj niekolko minut. Po case som sa tiez zacala citit strasne slaba a najradsej by som iba spala .malo to aj neuveritelny dopad na moju psychiku... a stale ma samozrejme. Prestala som jest a co som bola schopna zjest na ranajky 4 chleby dnes zjem ledva 1 a potom som schopna sa az navecerat lebo sa citim akokeby sa prejem. Ja som vam tymto iba chcela povedat ze to mozno neni ziadna choroba ale mozno mate naozaj iba nizky tlak. Niektorym ludom ako mne sa to moze prejavovat aj v takychto extremoch. :)

Zuzik3

Dobrý deň,
mam 24 r. diagnostikovali mi roztrúsenú sklerózu a narkolepsiu z kataplexiou - lekári čo ma na tie choroby liečia vraveli že to tými chorobami nieje no skôr každý to zvaľuje na tu druhu jeden že to nemôže byť zo sklerózy že to je z narkolepie a zase naopak.
Dosť často sa mi začala točiť hlava podlamovať kolena mam problém chodiť. Najčastejšie sa mi to stáva keď chodím - pri pomalej chôdzi musím prejsť viac a tak sa mi začne točiť alebo keď sa ponáhľam, vyjdem hore schodmi.
Tak potom prečo? viete mi niekto poradiť....
Ďakujem.

vidano

Okrem tetanie, pripadne nervov, alebo krcnych zalezitosti, to moze byt aj problem s tenkym crevom, nedaj sa odradit, aj ked ti na gastre nic nedajdu, ja sa takto trapim pol rok, a nakoniec pomaha dieta s vylucenim vsetkych alergenov, cize lepok,soja,mlieko,celer...
berem MMS pocas dna a vecer si davam Triphala a pijem caje, v kazdom pripade aj keby to bola/nebola tetania, tak velke davky horciku, a + este nieco na uvolnenie hladkeho svalstva, cize cholagol a cumlat mentolky

nifo

Ďakujem vám za rady,najbližšie keď bude doktorka ordinovat tam skočim,len neviem ako sa tam doplazim keď už neviem poriadne stať ani na nohách :-( Ale snáď to nebude nič vážne ;-(

PsychoPrincess

nifo - nebolo by odveci zájsť za endokrinológom na vyšetrenie... štítna žľaza dokáže narobiť riadnu šarapatu (viem z vlastných skúseností...)...

PsychoPrincess

lele 41 - taktiež mám tetániu, ktorá sa u mňa prejavuje najčastejšie vtedy, keď to najmenej čakám...rok mi bolo ok, nemala som žiadny veľký záchvat, no začiatkom septembra sa to spustilo znovu - posledný veľký záchvat som mala cca pred týždňom aj pol... neurologička mi už dávnejšie predpísala Neurol - že si ho mám dať vtedy, keď budem cítiť, že na mňa lezie záchvat (a ako to mám vycítiť, keď sa záchvat dostaví z ničoho nič??? =/), no ani som sa ho nedotkla... nedávno mi obvodný predpísal Lexaurín (no po tom, čo som čítala, aké nežiadúce účinky môže vyvolať a akú závislosť spôsobuje...prišlo mi zle...)... neužívam žiadne lieky tohto druhu, netrpím depresiami, iracionálnym strachom...nie... môj problém spočíva v tetanii =/ ak sa môžem opýtať, čo ti pomáha v boji proti tejto hnusobe? =/ nechcem zakrývaj jej symptómy...chcem sa jej konečne ZBAVIŤ a nežiť v obavách, kedy ma zas pochytí...

lele41

Mila nifo.....ja som presne toto iste prezila bolo to pred dvoma rokmi tie iste priznaky,neskutocna unava 24 hod som prespala schudla som nechutilo mi jest,mala som tazke obdobie praca ,skola rodina strasne to bolo.....potom som brala ADP-cytalopram a ponich som sa citilaplna energie-----bolo fajn......este popritom mi zistili tetaniu ono to vsetko suvisi do seba vycerpanost,psychika a uz to ide ....teraz mam problemy z krvnou chrbticou zavraty tocenie vycerpanost beriem aj lexaurin ,nabuduci tyzden idem k psychiatricke a uvidime vi neprejdem na adp.......preliecit trosku a vobec sa nebranim adp.....viem akym pelom som si presla a ako mi bolo pocas liecby takze hore hlavu niesme stroje ale len ludia......nebran sa liecbe pretoze moze to vyustit do horsich stavov a to urcite by si nechcela.....som zdravotnik takze viem ocom hovorim....drzim palce.....

He Is A Legend

vklude to moze byt zo psychiky ja uzivam antidepresiva tiez mi to takto zacalo z nicoho nic a presne som mal tie iste priznaky .... chod krv testy moc testy vyter neurolog a potom psychiater

Lulu2011

a este to moze byt aj cukrovka, pijes dost, nemala by si mat sucho v ustach pri 3 litroch :( radsej nech ti vezmu biochemiu a krvy obraz