Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nechcem svoje dieta

Príspevok v téme: Nechcem svoje dieta
karolinka32

Dobrý večer...neviem vlastne ani ako zacat..po babatku som tuzila no ked som zistila ze som tehotna,zrazu sa vsetko zmenilo.Každý den som myslela na potrat,váhala či naň mám či nemám ist. Som este mlada 21r. Priatel ma 33. Presviedcal ma dieta si nechat a ja som tak dlho váhala,az bolo na potrat neskoro. V tom čase to bolo kopec stresu ako to zoberie moje okolie a tak..nejako sa to vsak utriaslo,ale na priatela som v tom čase bola velmi zla,náladova,nemohla som ho pri sebe ani cítit..nás vztah tehotenstvom dost oslabil,aj ked priatel sa snaží..no ja si každý den uvedomujem ze takto zit nechcem.Nechcem byt zienkou v domacnosti,nemat ziadnych priatelov,ti moji maju ine zalubi a tiez nechcem vecne sediet doma,som dost spolocensky typ.Mám tesne pred porodom a za 9 mesiacov som si k vlastnemu dietatu nevytvorila ziadny vztah.Ani raz som sa mu neprihovorila,jedine tak v duchu. Priatelovi som to povedala,ale nechce ma pocuvat a vždy ma odbije ze mám prestat..lenze ja som už úplne zufala..s priatelmi sa stretavam velmi malo..od vsadial pocuvam ale je tazke mat dieta,ako nebudem mat na nic čas,ako som si pokazila život pocuvam hlavne od mojej mamy a tiez okolie,vidim tie pohlady ked poviem ze mám 21..je tolko zien co chcu mat deti,len ako možem mysliet na adopciu,ked vsetci vedia ze som tehotná,vsetky veci nakupene,priatelova rodina sa velmi tesi a moj otec tiez..viem ze mi bude pomahat priatelova mama,ale nechcem ju obtazovat,bude mat aj druhe vnuča..mama mi hned povedala ze mi pomáhat nebude,otec by rad,ale je doma malo,pracuje v zahraničí.Priatel by ma mal najradsej stále doma zavretu..už neviem ako dalej,zacinam mysliet na to najhorsie..nemam strach z porodu,ale jednoduchou neznesiem život v zlatej klietke. Za 9 mesiacov sa nic nezmenilo a ja sa bojim,ze to tak ostane aj po porode..mate niekto podobne skusenosti ?

katarinka...

prosim ta, to si kde nabrala ze ked budes mat dieta tak vsetka zabava je fuc. ja mam dve male deti, zijem velmi spolocensky, deti beriem casto so sebou. obaja s muzom sportujeme, lyzujeme, kazdy vikend vonku na horach. syn ma styri roky, dcera dva. cez leto chodime na vodu, na turistiku, mame spolocnych znamych, dalsie rodiny s detmi. mame zmapovane nielen slovensko a cechy, ale chodime do roznych taborov aj do rakuska a madarska. minule leto sme boli v polsku a nemecku. je vela miest kam sa da s detmi ist.
pokial ide o kulturu, nikdy som nemala tolko kulturnych zazitkov ako teraz. ked musime ist vecer bez deti, rodicia manzela povaruju.
myslim ze velmi prehanas v tom, ako opisujes materstvo - ako zalar, akoby sa s prichodom deti koncil svet. je to nezmysel. s detmi je to este zabavnejsie. a ked maju vesely zivot a vela zazitkov, su aj zdrave.
dalsia vec je tvoj strach ze nebudes mat svoje dieta rada. nepredbiehaj udalosti. ja ked sa narodil syn tak prve dni som k nemu nic necitila, bol mi taky cudzi, tvarila som sa ze sa tesim iba preto, aby som nesklamala okolie a lebo sa to odo mna ocakavalo. to ozajstne puto a laska prisli az o par dni. to iste sa opakovalo pri narodeni dcerky. takze sa neboj, radost z tvojho dietatka este len pride.
je dolezite aby si sa a priatelom nezatvorila doma, chodte von, do spolocnosti, berte dieta so sebou. to vsetko sa da, len si na to hned od zaciatku zvyknite. neboj, vsetko dobre dopadne. nepocuvaj hlupe reci tvojich pribuznych ze si si pokazila zivot. ja som rodila ako 20 rocna a nemam pocit, ze som o nieco prisla. podla mna to je lepsie ako rodit neskoro, som mlada, zdrava, na deti mam cas a energiu. vezmi to z tej lepsej stranky. tvoja mama je velmi divna, ked to vsetko takto vnima. akoby nemala rada ani teba. ved sama je matka, ako moze takto pristupovat k tvojmu dietatku? chyba je v nej, nie v tebe.

MultiLevel

Tak toto je velmi smutne...avsak pomoct si musis len a len ty sama. Pretoze vsetko je len o tvojej hlave...Namiesto toho, aby si sa konecne s dietatom zmierila a zacala sa nan tesit, tak si si vytvorila isty blok. Co ma vsak najviac desi, ze za ten cas si to nijak neriesila...Okamzite sa objednaj k psychologovi, bud aspon v tomto zodpovedna a ries svoj problem!
V prvom rade, nerozumiem co znamena "priatel by ma chcel stale mat doma zavretu"...to znamena, ze je nerad ak chodis von, alebo co? Tak si s nim sadni a porozpravajte sa o tom. Nie je normalne aby si bola doma len preto, ze to tak on chce.
Materstvom sa podla mojho nazoru nic nemeni na tom, ze mozes mat priatelov, svoje zaluby, svoje kamosky, svoje kavicky s nimi a podobne. Absolutne sa nic nemeni, jedine co sa stalo je to, ze si si to trosku v hlave poplietla a urobila z toho nieco strasne....Az budes mat babo, musite sa s priatelom dohodnut, ze okrem spolocneho chodenia von, si musite dopriat aj samostatne chodenie von. Cize jeden bude pri dietati a druhy pojde von a na par hodin bude mat vlastny program. Vsetko je to len o dohode medzi vami a o tom, ako si co zadelis....

kiarka

ked mate vlastny byt,co viac si mozes zelat..prakticky uz sa len pripravit spolu s priatelom na tu udalost
..co by za to ine dali
a mamka bude prva,ktora bude zvedava na svojho vnucika(vnucku)
hlavne,aby si nohu nezlomila,ked bude k vam utekat..

TinaM

A problem je pre teba to babatko, alebo tvoj vztah s priatelom? Lebo co lepsie sa moze stat zene, ak caka dieta s milovanym partnerom, ktory sa tesi a podla toho, co pises, bude ti pomahat? Ved to je uzasne. Mate vlastne byvanie, nemusite zit s rodicmi. Jeho mama ti prislubila pomoc-neodmietaj ju, zide sa. Budete sa vsetci spolu tesit z babatka a podla mna aj tvoja mam zmeni nazor. Nepodliehaj panike, nezneistuj este aj partnera a zacni sa tesit-co chvila tu uz bude. A byt matkou neznamena byt zienkou domacou zavretou medzi 4-mi stenami. Prave naopak, vylety, sviatky, este aj bezna prechadzka po meste nadobudne uplne iny rozmer-krajsi :)
Velmi ti drzim palce a prestan sa bat, nie si na to sama :)

woo

nic si z toho nerob ze ti mama nepomoze. mne tiez nikto v podstate nepomahal a nepomaha. zvladnes to,neboj sa.hlavne nech ti pomaha partner. budes s mimi doma, venuj sa hlavne jemu, doma si porobis co treba, financie nechaj na partnera, vonku si pokecas s inymi mamickami a budes prekvapena kolko novych aktivit a zazitkov budes mat. je to novy zivot.

karolinka32

Ziadny velký pruser som doma nevyrobila a s mamou nebyvam,mame s priatelom vlastne byvanie vo vedlajsom meste od rodičov..

zewa

Hovorim si, kiezby som mala babo v tvojom veku. Dnes by uz bolo velke, chodilo do skoly a ja by som mala cas na karieru. A teraz este babo nemam, budujem si karieru, ale viem, ze to na cas bude treba prerusit a uz sa mi ani moc nepaci predstava behat za babom.. Ver, ze sa ti lepsie nemohlo stat. Drz sa priatela, budte si oporou. A kym male vyrastie, pojde do skolky, skoly, mozes si uskutocnit vlastne sny. Nemusis byt zienka domaca. Rozpravaj priatelovi, co by si chcela i o svojich obavach. Nechaj si pomoct, poziadaj o pomoc aj svokru aj mamu. Nemusis byt na vsetko sama.

kiarka

myslim,ze hlavnu vinu na spravani karoliny ma jej mamka
namiesto toho aby ju podporila a tesila sa na vnuca,ju deprimuje a ovplyvnuje jej psychiku
zrejme asi byva s nou doma
treba len dufat,ze ked sa to male narodi a ona stane starou mamou,zmeni svoje nejapne chovanie

pompomka

vobec nie je labilna len psychicky este nedozrela a bez psych podpory okolia ak mama tvrdi ze jej nebude pomahat.mozno si mohla pockat 5rokov este 3 urcite aby si sa vybila po diskotekach a bola presytena zazitkami ak si tak silno solicensky typ.to dieya preziva tvoje pocity uz teraz v maternici ze nie je chcene pochybujes o nom to je velmi smutne.mozno ak ho porodis sa v tebe mozni neviem prebudia materinske city mozno ta laska dietata zmeni mozno nie.hlavne aby si mala oporu a lasku partnera aby si vedela milovat svoje dieta.ak ti bude cudzie aj po pol rokubtroch mesiacoch ponukni na adopciu.je deprimujuce pre dieta citi chlad nemilujucej matky.odmietava matka deprimovane dieta chory dispely.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nechcem svoje dieta - Fórum - ZDRAVIE.sk