Strata pamäte

Príspevok v téme: Strata pamäte
+qayľwsxšeed

Mam problem s mojim otcom, zije sam. Akurat dnes sa stale stazuje ze stratil pamet asi pred 3 hodinami bol OK. Teraz ale sa pyta asi kazdych 5min ze kolkateho je dnes co sme robili fcera a podobne. Viackrat som mu navrhol ze ho zoberiem k lekarovi alebo zavolam sanitku. Podobna vec sa mu stala asi pred polrokom no na druhy den to preslo.

Vie mi niekto povedat ci je opodstatnene zavolat tu sanitku, na prvy pohlad vyzera uplne OK, ale ked som mu povedal ze volam tak sa strasne rozcertil.

Za akykolvek komentar budem vdacny.

Andrej22

Vzhľadom k tomu, že je svojprávny človek, tak
1. Ak zavoláš záchranku, tí s nim nič neurobia, len ho môžu odviesť do nemocnice = ak odmietne, volal si zbytočne.
2. Ak to čistou náhodou bolo úrazom, môže ísť o krvácanie do hlavy, čo už je stav, ktorý ohrozuje zdravie
3. Po úraze to však môže byť aj amnézia, ktorá postupne prejde, ale na to treba diagnostiku v nemocnici
4. Ak to bolo určite neúrazové, tak potom možno nie dneska, ale určite musí navštíviť neurológa s tým, že sa mu to opakovane stalo.

+qayľwsxšeed

O tom nechce ani pocut. Nezda sa mi ze by mal uraz, aj ked moze byt, ale typujem ze nebol.

Akoze to ci by to bolo zneuzitie alebo nie je mi jedno len ide o to aby som nieco nejako strasne nezanedbal. Inak som sa s nim o tom bavil po tom prvom krate a odmieta ist k lekarovi, takze je to svojpravny clovek bohuzial s nim nepohnem.

Andrej22

Sanitka môže byť klasifikovaná ako zneužitie, ale bolo by dobré, aby si ho dopravil do nemocnice nejakým iným spôsobom.
Ak to bolo úrozového pôvodu, tak na chirurgiu.
Ak neúrazového pôvodu tak na neurológiu.