Problém s tampónom - hrozná bolesť

Príspevok v téme: Problém s tampónom - hrozná bolesť
manda276

Ahojte, chcela by som vás poprosiť o radu, lebo som už fakt zúfalá. Už veľmi dlho chcem používať tampóny, ale nejde mi to vôbec. Vždy keď som to skúšala s normálnym tampónom bez aplikátora, hrozne ma to bolelo a nešlo to. Ako keby som bola moc úzka alebo čo. Tak som si kúpila s aplikátorom a dosť dlho som sa neodvážila si ho naozaj zaviesť. Veľmi ma to bolelo. Ale dnes som si povedala, že to skúsim tak vám chcem opísať môj problém a môj dnešný, pre mňa hororový, zážitok. Ak nechcete nečítajte to, ja viem, že je to dlhé :/.

Mám krámy druhý deň a sú také normálne až stredne silné. Teda aspoň boli, lebo po tom, ako som si s problémami vytiahla tampón von sa mi asi na 3 hodiny zastavilo krvácanie a teraz je len veľmi slabé. Nechápem prečo.
Zavádzala som ho pomaly aplikátorom, ale ako som tampón chcela vytlačiť z aplikátora von, či ako to mám povedať, hrozne ma to vo vnútri bolelo, tak som aplikátor vytiahla, ale tampón mi tam ostal. Zle zavedený - cítila som ho. Tak som si ho chcela vytiahnuť, ale ,pochopiteľne, nešlo to lebo nebol vôbec nasiaknutý. Aspoň si to teda myslím. Tak som to skúšala postupne po nejakom čase a nakoniec som ho vytiahla asi o dve hodiny celý. Ale boli to hrozné muky. Bolelo to ešte viac, ako keď som si ho tam dávala a mala som pocit, že si zo seba vyťahujem vnútornosti. Fakt. Snažila som sa uvoľniť, tlačiť, ale nešlo to a dokopy som si ho vyťahovala asi vyše hodinu.
Aj so zavedením som mala problém. Keď som po vybratí aplikátora mala tampón v sebe, hrozne sa mi zatočila hlava a prišlo mi zle prešlo to asi po troch minútach keď som si sadla.

Po tomto zážitku by som si fakt priala, aby som už nikdy nemusela tampón použiť, ale potrebujem sa to naučiť. Prosím pomôžte mi nejako :(

Ešte mám jednu otázku na Vás. Je vhodné používať tampóny, keď trpím na mykózy? Môj gynekológ mi povedal, že by som ich mala používať, že vložky spôsobujú mykózy, ale ja neviem. Nezdá sa mi to. Tiež mi povedal, že vraj Lactacyd spôsobuje tiež mykózy, ale ja ho používam a skôr mám pocit, že mi pomáha. A čo sa mi najviac nepozdáva je to, že sa ma vždy pýta (síce som tam bola len 2 krát zatiaľ, ale čo už :) ), či som ešte panna lebo že po prvom pohlavnom styku mi spraví cytológiu, či čo. Problém je v tom, že chcem mať sex až po svadbe a to bude ktovie kedy. Som totiž kresťanka. A možno najbližších 5 rokov sa nevydám. Okrem toho, sexu sa bojím čoraz viac, ešte po tom čo som dnes zažila. Asi umriem vtedy od bolesti :D. Už mi to je celé vtipné, lebo už fakt neviem čo mám robiť.

Každopádne ocením každú Vašu pomoc, radu, čokoľvek. Lebo pri mojom najbližšom pokuse zaviesť si tampón už nechcem tak trpieť ako dnes. Ak na to pravdaže pozbieram odvahu. Prosím poraďte mi :/

lilyiankaa

bolelo ťa to preto, lebo si nebola dostatočne uvoľnená a možno je to aj tým, že si úzka .... ono pannám to niekedy robí problémy-zavedenie tampónu ..musíš si nájsť nejakú dobrú polohu na zavedenie tampónu, napr si jednu nohu vylož na vaňu ..... používaš mini tampóny, alebo inú veľkosť, lebo chyba môže byť aj v tom .. ohľadom používania tampónov pri mykózach ..ja som ich používala stále, málokedy si dám vložku, som už tak navyknutá, jedine v noci si ju dám, ale inak skoro stále len tampón .... a keď máš mykózy, liečil ti ich gynekológ .. ono inak mal ohľadom toho laktacydu pravdu ... mne napr. môj zakázal použivať tampóny, rôzne mydlá na intímnu hygienu a aj parfumované vložky či intímky ... ale samozrejme všetko používam okrem mydiel tam dolu