Injekcia do žily

ni-ka

ja ked som brala cytostatika i.v, tak jedine formou infuzii a vzdy som musela byt hospitalizovana den pred aj den po,kvoli odsledovaniu...nechceli mi to dokonca davat ani ambulantne...nechapem jak ti to moze pichat bracho doma...

Mima.89

inak celá táto téma je podľa mňa fake. Ani brat by ti nemohol pichnúť do žily niečo pokiaľ nevyštudoval minimálne vysokú zdravotnícku školu v odbore ošetrovateľstvo. Zo strednej školy vychádzajú už len asistenti- tí nemajú povolenie pichať injekcie, a už vôbec nie do žily, na stredných školách sa to ani prakticky neučí. Cystostatiká čo ty si tu písal že berieš by ti v živote nedala lekárka aby si si pichol sám doma.. Patrí to medzi lieky ktoré sú určené na rakovinu a nie je to nejaký vitamín čo sám môžeš doma zjesť. Okrem toho majú veľa nežiaducich účinkov.

Mima.89

už len tak pre info k tejto téme: Zdrav. - sestra môže aplikovať i.v. lieky. Neviem kde si nabrala/nabral že nie ale to je dobrá hlúposť.

Zdrav.

m8cr6 sorry ale toto ze malo vzduchu nevadi to kde si nabral/nabrala kto viee rozoznat ci je ho malo alebo vela :DDDDD duplom sa dava doraz ked sa picha i.v ...malilinke mnozsto strati b v svale ale v zile kde ? Je riziko ze by mohla vzniknut z toho vzduchu vzduchova embolia pluc a este si zabudol/zabudla povedlat ze zrezana strana ihly musi smerovat smerom nahor aby videla ci je dnu

Zdrav.

m8cr6 sorry ale toto ze malo vzduchu nevadi to kde si nabral/nabrala kto viee rozoznat ci je ho malo alebo vela :DDDDD duplom sa dava doraz ked sa picha i.v ...malilinke mnozsto strati b v svale ale v zile kde ? Je riziko ze by mohla vzniknut z toho vzduchu vzduchova embolia pluc a este si zabudol/zabudla povedlat ze zrezana strana ihly musi smerovat smerom nahor aby videla ci je dnu

Zdrav.

Toto že len lekár môže aplikovať liek i.v je pravda. Možno si to niekto míli že keď sestra môže brať krv prečo by nemohla pichnúť injekciu?? Je rozdiel brať krv tam nemôže nič také vážne spôsobiť môžno prepichnúť cievu a potom sa urobí modrina ale to nieje nič strašné ale keď sa aplikuje látka do žily treba dávať veľký pozor aby to náhodou nepichol para (mimo) lebo to by mohlo spôsobiť väčšie problémy a ešte rýchlosť aplikácie látky niektoré sa dávajú pomalou injekciou a niektoré zasa opak. je tam dosť vecí na ktoré treba dávať pozor..a určite by som si sám doma nepichal i.v lebo je to fakt riziko...

alex884

to nieje volovina a infúzie pichá doktor? pichá sestrička a keď moj brat to vyštudoval ta asi ˇže mi môže nie? :) :)