Depresia

Príspevok v téme: Depresia
lucia7890

Nikdy som si nepripadala ako niaky depresívny, sebaľútostivý človek ale teraz naozaj potrebujem pomôcť pretože ja neviem ako ďalej. Už asi 2 týždne trpím otrasnou depresiou, ono veľa krát som si v živote hovorila aká som nešťastná ale to ešte nič nebolo. Študujem prvý rok na VŠ a začalo to v zásade ako som sa vrátila domov na Vianoce, aj keď už cez leto som na tom bola dosť zle. Absolútne nevidím vo svojom živote význam, vždy keď mi bolo najhoršie utešovala som sa aspoň tým že mám kamarátov rodinu atď. aleteraz už nepomáha ani to, v zásade necítim žiadne emócie, aspoň tie pozitívne nie, voči veciam čo ma predtým v živote tešili som úplne chladná. Až včera mi došlo že som na tom zle keď som sa opila a chcela som sa ísť zabiť - veľa krát som už na samovraždu myslela, ale včera som bola naozaj odhodlaná. Mávam rôzne stavy úzkosti, tlaky na srdci, srdcové arytmie, navyše mám teraz skúškové, som na ťažkej škole, ja netuším ako to zvládnem :(

zewa

Sama si si odpovedala v názve témy. Potrebuješ pomoc psychiatra a psychoterapeuta. A škola nie je všetko. Neupinaj sa na ňu ako na to najdôležitejšie v živote. Keď sú ľudia vytrhnuti z pracovneho režimu a sú prázdniny a sviatky, veľa ľuďom sa horší stav práve preto, že nevedia čo s tym časom a buď priveľa premýšľaju alebo sa s rodinou hádajú. A teraz ked sa láme rok a všetci bilancuju svoje životy, je veľa depresie navôkol. Pridá sa k tomu nervozita zo skúšok, nezdravé podceňovanie sa a je vymaľované. Potrebuješ mať kvalitnú mienku o sebe, oprieť sa o niečo. A ak to nevidis, nemáš, hľadaj. Hľadaj v ramci terapie. Na to je.