akne v dospelosti

Príspevok v téme: akne v dospelosti
lubica 27

mam 27 a trapi ma akne od 14-tich.posledne 3 roky som mala plet krasnu bez vyrazok ako babika, ale brala som antikoncepciu, teraz som ju vysadila, lebo chceme babatko, ale plet mam otrasnu posiatu vyrazkami. neviem co mam robit, prosim poradte mi co pomaha ake mate skusenosti, inac o svoju plet sa ukazkovo staram rano, vecer... dakujem

moje

Pozor s cistym olejom z australskeho cajovnika, radsej si kupte tycinku urcenu specialne na akne s jeho vytazkami, ja som ho tiez pouzivala a pretoze bol velmi silny som dostala dermatitidu.

drazditko

Skuste Tea Tree olej..zopar kvapiek rozotrotite na vycistenu plet najlepsie pre spanim a rano uz vino prve vysledky a zlepsenie.Vobec nie je z neho mastna plet,on sa vstrebe a rano si plet po umyti vodou vycistite este pletovou vodou (taka co obsahuje gafor je dobra)

anuliatko

Skuste na inter.lekarni magister.sk liecivu kozmetiku na baze siry je cenovo dostupna a ma velmi dobre ucinky na akne.

nika

ahojte ;-)...mám 28r.a asi 2roky mám problémy s pletou..predtým som mala plet ako z porcelánu-a teraz ju mám kazdý mesiac asi 2týzdne posiatu vyrázkami-na cele je to najhorsie-sú naozaj bolestivé...antikoncepciu berem uz 3r.tú istú-novial-spominala som moju hroznu plet mojej gynekologicke,ale ona na to nereaguje:-(-myslim,ze je to hormmonálne-vyskusala som uz mnozstvo kozmetiky-proti akne, ale tie mi väcsinou moju plet velmi vysusili...
kto mi pomoze?
cau...

RNG

zinok,potlaca vyrobu seba(sebum), co je hlavnym dovodom na akne
Vyrazky maju vnutornu pricinu, masticky zvonku mozu akurat tak potlacit infekciu a namazat kozu=urychlia hojenie, ale nepredidu vzniku.
Nechapem Vas, vidite jasne, ze dovod je vnutorny, hormonalny, ale hladate riesenie zvonka....