Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako napisat...

Príspevok v téme: Ako napisat...
alis

Ahojte,

som vysokoskolacka a mavam problem s pisanim eseji, seminarok a ronzych podobnych praci. Odjakziva som s tym mala problem. Uz na zakladnej skole, ked sme mali napisat sloh na nejaku temu, tak som doma nad tym stravila cele dni. Teraz je to o to horsie, ze sa musim sutredit na odborne temy, pricom im rozumiem, len to neviem "hodit na papier". Hlupa nie som :D Pali mi to, len mam problem s pisomnym prejavom. Nemoze to byt nejaka porucha? Ako napr. dyslektici, ked nevedia dobre citat, sustredit sa a pod.
Da sa s tym nieco robit?

Dakujem za rady :)

alis

ebi777, vdaka za nazor, no ja ten pocit nemam ani nahodou. Ale mas pravdu v tom, ze ak sa pohybujes v urcitej oblasti, tak sa teriminologia stane prirodzenou...

ebi777

ak sa budeš venovať dlhší čas danej odbornej problematike, terminlógia a vyjadrovanie sa stane prirodzene pre Teba samozrjemosťou
musíš sa len do toho dostať, nemôžeš sa porovnávať s doc. a profesormi, ktorí už niekoľko desiatky rokov "žijú" v daných odborných smeroch...

ja si myslím, že si na seba až príliš náročná a si perfekcionista

alis

zewa, neviem presne co myslis tym vyjadrovat sa odborne v praci, su pozicie na rozych urovniach... uchadzat sa o post CEO v automobilovom priemysle nechcem... Predpokladam, ze ak by som sa zamestnala niekde, tak by som si osvojila odbornu terminologiu v tej oblasti...
Ide mi len o to, ze si uvedomujem na sebe, ze ak sa rozpravam v spolocnosti o nejakych odbornejsich temach, tak zlyhavam... Neviem sa vyjadrit tak ako by som chcela, precitam si clanok ale interpretujem ho ako dieta...

zewa

Robi ti problem vyjadrovat sa odborne.. A co budes robit v praci? Ako vyjadris to, co chces aby ini urobili alebo ako popises, co si urobila, ked uz na skole ti to nejde?

ebi777

tak to isté robím aj ja, niekedy na úúvodom a záverom sedím aj celý deň ;) kým ma nakopne múza :D

ale potom výsledok stojí za to

úvod a záver sa píšu na koniec, lebo tie by mali byť najkvalitnejšie napísané,,, tieto časti si číta najviac ľudí, tak patrí sa to neodľáknuť

alis

Problem vidim v tomto:
"jednotlivé odseky pospájaš vlastnými štylizovanými vetami, vlastnými myšlienky, vlastnými nápadmi,,, tak docieliš prepojenie jednotlivých logických celkov"

presne toto mi nejde :D Ked sa snazim o uvod, alebo zaver, cele zle, sedim a rozmyslam ako napisat vetu, ktora ma zmysel :D

ebi777

nechápem, ja mám tiež problém s písaním napr. esejí, ale s písaním odborných tém nemám problém

podľa mojich skúseností sa odborné témy píšu tak, že si zhromaždíš viacej zdrojov odbornej literatúry, potom si ich logicky poskladáš podľa seba a vzniknú celkom nové myšlienky a závery.

jednotlivé odseky pospájaš vlastnými štylizovanými vetami, vlastnými myšlienky, vlastnými nápadmi,,, tak docieliš prepojenie jednotlivých logických celkov
spravíš k tomu mentálne mapy a je to eňo ňuňo

písanie odborných textov je preto jednoduchšie ako písanie esejí, lebo tu pracuješ s hotovými textmi, nemusíš vymýšlať celé strany textu,,,, aby zopár viet, ktoré spoja jednotlivé logické odseky

tak ty teda v čom máš problém?

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako napisat... - Fórum - ZDRAVIE.sk