Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Rozpad dlhodobého vzťahu

Príspevok v téme: Rozpad dlhodobého vzťahu
stana.v

ahojte, prosim o skusenosti zeny ktore nieco podobne zazili...
som tesne po rozpade 5 rocneho vztahu s muzom s ktorym som v blizkej buducnosti planovala svadbu a deti, ani neviem co sa presne stalo ale zrejme sa z mojej strany stal akousi ,,samozrejmostou,, a kym som sa spamatala uz bolo neskoro, nevedel mi odpustit, ze som ho za poslednych par mesiacov zanedbavala ale netusila som, ze je nestastny. Momentalne mam v sebe pocit ze mi roztrha srdce a nikdy sa z toho uplne nevyliecim. Viem, ze napisete, ze cas pomoze ale zabudnem uplne...dakujem

Micushik

Určite si prečítaj toto, povzbudí, rozosmeje a keď budeš potrebovať viac motivácie, určite sa ozvi :). Hlavu hore a veľa síl!! Zuzana
www.micush.com

MultiLevel

stana a nie je v tom nieco viac z jeho strany? Neviem si totiz predstavit, ze v dlhorocnom vztahu sa rozhodnem pre rozchod bez toho, aby som na vzniknuty problem neupozornila partnera, nic s tym nerobila a len to raz ukoncila....Nehovorim, ze "samozrejmost" z tvojej strany nie je dostatocnym dovodom, ale najprv by som urobila vsemozne len aby sa to vratilo do starych kolaji
Ak sa uz skutocne k tebe nevrati, nech je to pre teba "zdvihnutu palec", ze ako nahle zacneme partnera vnimat ako samozrejmost, denne sa o neho nezaujimame a riesime vsetko okolo seba, len nie nas vztah, dopadne to rovnako ako v tomto tvojom pripade..
Nenapisem nic nove, pomoze ti len cas...odpustite si navzajom, podakujte si

soffa

ako prisiel k tomu ze je pre teba samozrejmostou,?mozno spoznal niejaku inu a zacal porovnavat!nezda sa mi ze po piatich rokoch si zacal vsimat,ze je pre teba samozrejmostou.podla mna je v tom ina zena,.

dennis

@stana.v - Je zvláštne vidieť akúsi similaritu tvojho vzťahu s mojim nedávnym. Tiež sa so mnou partnerka rozišla po piatich rokoch.
Ale skúsim trošku inak.
Celý vzťah od vzniku až po zánik je vždy o oboch. Musíš si aj uvedomiť, že za tvojim konaním bolo niečo, čo sa ti na partnerovi nepáčilo. Je len škoda, že ženy častokrát nemajú dostatok síl riešiť krízu vo vzťahoch (moja expartnerka tiež dlhšie dusila v sebe niečo, čo jej na vzťahu vadilo a namiesto dialógu sa rozhodla ho zo dňa na deň ukončiť).
Celý problém je v tom, že si vzťah považovala za samozrejmosť a nie ako dar. Ale skús si odpovedať na otázku, prečo bol ten vzťah podľa teba samozrejmý? Čo si od vzťahu očakávala? Čo si bola ochotná pre ten vzťah spraviť? Čo si čakala od partnera? A v rámci partnerskej diskusie by nebolo odveci sa na tieto otázky spýtať aj tvojho už expartnera. Viem, že to bude ťažké, ale keď tvoja duša po tom túži, musíš to absolvovať.
Na základe rozhovoru možno zistíte, že to bola len partnerská kríza, alebo že ten vzťah ste naozaj nedokázali potiahnúť ďalej. A od toho sa bude odvíjať aj váš ďalší život, buď si k sebe nájdete cestu ako partneri, alebo ako kamaráti, alebo si už k sebe cestu nenájdete... Všetko je o oboch.

innerworld

Ahoj,ja si tvoju situaciu viem predstavit. Tiez som mala po ukonceni vztahu vycitky pricom chyba bola na oboch stranach a tiez mi tu zavaznost dal pocitit az rozchodom-takze ta chapem.

Neviem,ci existuje nejaky recept proti vycitkam. Kazdopadne,ja to vidim tak,ze si treba stale pripominat to,co tu bolo uz spomenute- ze mate na tom podiel dvaja a snazit sa pristihnut pri sebaobvinujucich myslienkach,aby si s nimi mohla prestat.

zewa

Vycitky sposobuju emocie. Premietaj si tu situaciu v mysli v realnom svetle. Vies predsa, ze to nie je len tvoja chyba. Nepodviedla si ho, ani nic podobne. Jednoducho uz nechcel vztah s tebou riesit. Tam uz nic nenarobis.

stana.v

zewa, mas pravdu, ze cas nevratim a je zbytocne sa teraz trapit ale ten pocit co ma z nutra zoziera a myslienky sa nedaju zastavit, nikdy som kvoli muzovi takto netrpela. aj ja si hovorim, ze keby ma lubil tak ako ja jeho dal by mi jednu sancu. nevesam hlavu, som mlada, zdrava a dakujem za to ale bude dlho trvat kym sa z tohto spamatam a vycitky su na tom najhorsie...

zewa

Ja neviem. Nemám z toho pocit, že by si sa mala viniť. Má na tom aj on svoj podiel. Vo vzťahu sú dvaja. Aj na rozchod treba dvoch. Zober si z toho ponaučenie, že sa treba často a otvorene s partnerom rozprávať. Je zbytočné teraz sa kvôli tomu mesiace bičovať. Keby chcel, dal by ti možnosť zmeniť sa a uvedomiť si to. Ale evidentne ti to ani priamo nepovedal, se sa trápi. A možno čakal na nejaký dôvod, aby to ukončil. Asi o teba až tak moc nestál. Určite sa netráp. Čas sa nedá vrátiť, minulosť nezmeníš. Venuj sa práci, uspokoj túto oblasť svojho života a keď bude správny čas, dopraj si byť opäť milovaná niekým iným.

stana.v

spatne ked rozmyslam, daval mi nieco najavo ale pri strese v praci, doma som to prehliadala, velmi ma to mrzi aj som mu to povedala a snazila sa to zlepsit za posledny cas ked som konecne zacala citit, ze sa nieco deje a rovno sa ho to opytala ale zrejme som ho uz moc ranila a je neskoro. milujem ho a ublizila som mu, cize ano je to moja vina a tiez sa bojim toho co pride bez neho.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Rozpad dlhodobého vzťahu - Fórum - ZDRAVIE.sk