Ako sa mám pohnúť ďalej v živote

Príspevok v téme: Ako sa mám pohnúť ďalej v živote
labello

Ahojte, potrebujem nejakú pomoc alebo nasmerovanie čo by ste robili v mojom prípade, pred dvomi rokmi som sa odsťahovala z domu s tým,že už som mala všetkého dosť a nasťahovala som sa k priateľovi do mesta, kde som nikoho nepoznala, našla som si celkom slušnú prácu, avšak po čase som sa s priateľom rozišla, lebo to neklapalo a už je tomu pol roka a ešte stále som si nenašla žiadnych kamarátov v tom meste, už strašne dlho mi chýba domov, veľmi rada by som sa tam aj vrátila, chodím na víkend ale cez týždeň som hrozne smutná, avšak problém je v tom, že sa bojím či si u nás nájdem prácu a tak, mám síce peniaze aj prácu ale vôbec niesom šťastná, neusmievam sa , nechodím von...život je prázdny a ja neviem čo dalej, ako keby nič nemalo zmysel..:(((

vicky_025

presne tak, jedine ty svojmu životu môžeš dať zmysel. lebo jedine ty vieš, čo je pre teba najlepšie- možno sa ti zdá že nie, ale len pred tým zatváraš oči. často umlčíme ten pocit v sebe vetami typu: nedá sa, nemá to cenu, už je neskoro začínať, nepôjde mi to a podobne...
ja ti môžem trebárs poradiť jógu, ale ak si viac na aktívne športy, tak ti to nepomôže... :) čiže hľadaj alternatívy okolo seba, keď si vo väčšom meste určite je tam veľa kurzov a podobných možností na aktivitu. aj to dobrovoľníctvo je skvelá vec.
ale hlavne zapracuj na tom vyžarovaní, lebo ako tu už napísala vebe, je to hlavne o tom. pozitívni a šťastní ľudia majú oveľa silnejšie vyžarovanie, ľudia sa s nimi cítia lepšie. čiže trochu optimizmu zanes do života a niekto sa ti v ňom už určite objaví aj sám :)

vebe

Ak mas pocit ze tvoj zivot je prazdny, tak naplnit ho mozes len ty a je na tebe ze cim. Nikto nepride za tebou, ze vies co chcem ti naplnit zivot. Zapis sa na jazykovy kurz, naucis sa nieco nove a stretnes zaujimavych ludi, najdi si nejake sportove aktivity, napumpujes si adrenalin, budes sa lepsie citit a stretnes ludi. Musis sa postavit k svojmu vlastnemu zivotu aktivne. Clovek, z ktoreho vyzaruje energia, ktory ma v sebe nieco pozitivne pritiahne k sebe ludi. ten smutny, prazdny, tomu sa ludia podvedome vyhnu, lebo z neho nic nevyzaruje

zewa

Zacni robit dobrovolnicku, po praci alebo v dni, ked nemas pracu. Budes stastna, lebo budes pomahat ludom a zaroven najdes priatelov.