Tŕpnutie hlavy, nôh

Príspevok v téme: Tŕpnutie hlavy, nôh
Adulka

MÁM 23rokov,už asi pol roka mi tak zvláštne trpne hlava,nohy,striasa ma zima,som unavená,bolieva ma hlava,na krku mam asi 2-3týždne hrču,nieje vidiet,len ju cítim.Neviem,či to je štítna žľaza,ja sa v tom nevyznám.Niekedy mi nechutí jesť.Nikdy mi nič nebolo,ale už ma to hneva.Nemam silu ist k doktorke,neviem či je to potrebné.Nemoze to byt zo stresu?Som Okey,alebo s tým mám nieco robiť?NEVIEM.. :-(

anka

Tá hrča na krku sú lymfatické uzliny, ktoré reagujú zväčšením na akékoľvek chorobné zmeny v organizme. Takže určite choď k lekárke, pretože tie uzliny sú iba následok niečoho - tých prvých príznakov o ktorých píšeš.

Adulka

áno,aj hrdlo ma niekedy bolieva,tak ako pri bežnej chrípke..musím si zobrať dovolenku z roboty a vybavím si to.tak budúci tyzden.skôr nemam kedy.

samotqa

"Nemam silu ist k doktorke,neviem či je to potrebné."

este si nebola??? no ved pockaj, ked uz vazne nebudes mat ziadnu silu ani len vstat z postele. okamzite klusaj k doktorke... nexapem ako mozu ludia takto hazardovat so zdravim a so zivotom :///
hrdlo ta neboli? nemas teploty? ak ano mozes mat mononukleozu... pri tej byvaju zvacsene uzliny
ak ide o stitnu zlazu tak to je trocha vaznejsie
vstan a mazaj k doktorke!!! grr

evelyn

v každom prípade treba ísť k endokrinologičke, aby nasadila liečbu, kým nie je neskoro. Tieto príznaky som mala aj ja a bohužiaľ už ju mám vyoperovanú a teraz sa do smrti budem dopovať hormonom.

broňa

adulka,no ak máš na krku hrču,to ona ti može spôsobovať tŕpnutie.Môže to byť nejaká cysta,ktorá tlačí na tkanivá,nervy a preto ti môže niečo tŕpnuť.
Ale môže to byť aj štítna žľaza,podľa toho,kde ju máš.Aj tá vyžaduje liečenie.Ja na tvojom mieste by som išla k lekárovi.Ak máš doma biolampu,svieť si na tú hrču,vraj to pomáha na cysty.
Ale štítna žľaza sa nasvecovať NESMIE! Najlepšie je poradiť sa s lekárkou.Potom budeš múdrejšia. :)