vegetarianstvo

Príspevok v téme: vegetarianstvo
verkiberki

mam 20 rokov a som vegetarianka...v tom by nebol az taky problem,ale maso nejem od svojich asi 4 rokov..mama mi rozpravala,ze som velmi odmietala maso vsetkeho druhu a ostalo mi to do dnes.
tym,ze nejem maso,sa citim dost slabo..zavazne choroby som nemala ziadne,prosim o radu,ako sa mam stravovat-co konkretne,inak odmietam aj vajcia..naopak-mam velu potrebu jest rozne syry,mliec.vyrobky.som casto hladna..velmi pekne dakujem za co najviac informacii.

pepa 223

chcem sa spýtať... mäso nejem asi 2 roky. mám 0 krvnú skupinu a to je asi tá najhoršia kombinácia aká môže... cítim sa dosť unavene a nie velmi najzdravšia, ale mäso jesť nezačnem. Už by som to asi nedokázala. tak čo mám robiť? jem velmi málo a stále len priberám má to s tým niečo spoločné?

lean

kajka: Je pekne, ze sa zaujimas o zdravu vyzivu. Tuniak moze byt vyborny i na chudnutie, no i nemusi. Skus sa i ty pozriet na stranky -odkaz odstránený-
Nie je to ziadny herbalife, naopak - je to stranka, kam sa chodia ludia poradit, ked chcu zdravo schudnut bez jojo efektu a bez nakupov produktov na chudnutie. A je tam i forum, kde sa vzdy najde niekto, kto ti dobre poradi...

daniell

Delfina ma asi pravdu - telo si evidentne pyta bielkoviny, vapnik a zrejme i dalsie prvky. A ak mas hlad, zrejme je to aj preto, ze konzumujes vela jednoduchych sacharidov a malo tukov.
A preco nejes vajicka? Ved tie jedia i budhisticki mnisi. Ak kvoli obavam z cholesterolu, tak mozes byt pokojna - ani 3 vajicka v jeden den v tyzdni ho nijako znatelne nezdvihnu - mam to potvrdene i vysledkami z biochemickych testov...

delfina

Dievca, ty nemas ani potuchy, co je to zdrava strava! Vyprazane jedla, kopa rychlych sacharidov, malo bielkovin. Potom sa nediv! Vegetarianstvo nie je iba o bezmasitej strave, ale v prvom rade o zdravej strave. Potom sa nediv! A kedze ti zrejme chyba i B12 a kopa dalsich mineralov a vitaminov, tym skor...
Odporucam ti prestudovat si aspon stranky -odkaz odstránený-
www.strava.sk
www.vitarian.cz
www.veggieforum.jablicko.cz
www.lifefood.cz

nora

Niekde som citala,ze unava u vegetarianov pochadza z nedostatku zeleza v krvi.Viazanie zeleza si vyzaduje vela inych vitaminov a mineralov.V samotnom mase je zeleza najviac azaroven ked ho kombinujeme s vit. C-zelenina a ovocie,tak je to v pohode.Najdi potraviny so zelezom,al. si kup vitaminove doplnk.Daj si skontrolovat zelezo v krvi..

verkiberki

dakujem vam za vsetky clanky:)) moj jedalnicek je pribizne takyto:ranajky-maslovy chlieb,raradajka,paprika, desiata-bageta syrova,nejaka sladkost,medzi tym pochrumkavanie cipsov,obed:ryza,vyprazane zemiaky(robi sa to tak isto ako rezne-ibaze miesto masa sa tam davaju zemiaky pokrajane na kolieska-vynikajuce),zavarana zelenina,inokedy je to paradajkova omacka,vyprazany syr a hranolky,pizza..a vsetko mozne kde nie je maso,nemam rada sladke-iba obcas si dam nieco take ako napr.palacinky...olovrant-bud obed kt.este zostal,abo si urobim zase nejaky chlieb abo rozok zo syrom azeleninou..a takto to pokracuje do 22hodiny vecer,no aj tak mam stale velky pocit hladu..takze ladnicku ramujem stale,zboznujem syr nivu,kvargle-to dokazem zjest na posedenie same bez nicoho...a napriek tomu mam pri vyske 175cm len 53kg(donedavna som nemala viac ako 50),myslim si,ze jem dost ale predsa som hladna ale ten tofu o ktorom tak casto pisete urcite vyskusam a aj dalsie veci,no budem to mat tazke bo mam rodicov,kt.neuznavaju zdravu stravu a maju plno vyhovoriek,preco jest tu mastnu slaninku atd...este raz dakujem za vsetky prispevky a mozte pisat dalej:))

mikaela

Neviem, či možno jednoznačne prisudzovať tú únavu tomu, že nejete mäso. Nie je nikde napísané, že ako nevegetariánky by ste to nepociťovali. Skús pridať bielkoviny, tuky, orechy a to vo forme strukoviny, tofu, mak, olivový olej. A hlavne čerstvú zeleninu, ovocie, cesnak. Neviem, ako sa stravuješ, ale keď prevažujú sacharidové jedlá, môže byť, že po 2 hodinách ti rapídne klesne hladina cukru, čo sa prejavuje zvýšenou únavou. Preto skús vyrovnať podiel prijatých bielkovín a sacharidov.

zabka

ja nejem maso 12 rokov ale papam ryby,soju a vela strukovin Na trhu je vela vegetarianskych vyrobkov takze je si z coho vybrat Tiez jem vela mliecnych vyrobkov a hlavne vela pi tekutin