Nezamestnaný syn

Príspevok v téme: Nezamestnaný syn
Fatima18

Všetkým dobrý podvečer,
vzťahy v našej rodine sa zvlášť pokazili, keď mladší syn stratil zamestnanie a vyše roka nikde nepracuje. Starší syn je naopak veľmi schopný, ten si prácu vyberá, vyhráva personálne pohovory, zamestnal sa ihneď po ukončení štúdia a tak je tomu doteraz, stále sa niekam posúva, rieši si veci a nestagnuje.... Starší nevie zniesť, že jeho mladší brat nepracuje, len tak sa poneviera a vždy, keď sú spolu, tak sa len hádajú, lebo mu to neustále vyčíta a poukazuje na jeho spôsob života. Mladší je nepriebojný, akosi mu je všetko jedno, prácu síce hľadá, ale až tak sa netrhá... Aj keď ho mám rada, tak už vidím, že je lajdák, že sa za ten rok, čo je doma nič nové nenaučil, stále len sedí za PC a mobilom.... A pritom nie je hlúpy, práve naopak...
Nepokoje sú veľké, starší vyčíta aj mne, že som vraj príliš benevolentná, že iná matka by ho (mladšieho) už vyhodila z domu - nech ide hoci aj pod most...
Som z toho všetkého dosť vyčerpaná, tlačím na mladšieho, nech už zoberie hocijakú prácu, aj brigádu - Starší tlačí na mladšieho, že je príživník a aj na mňa, že mi to nevadí (vadí veľmi) proste cirkus ...
Čo by ste robili na mojom mieste, dokázali by ste vlastné decko vyhodiť z domu, za to, že je lenivé a ľahostajné k svojmu osudu ???

kablica

fatima, k comu ti je dobre toto meditovanie? jednoducho mladeho odstrihni z cecku, na ktorom visi, nech sa zacne zivit sam
zbytocne tu budes filozofovat, kto a preco a ako za to moze, vysledok mas doma-hnileho chalana, ktoremu padaju pecene holuby do huby, jedina sanca, ako to zmenit, su ciny, a nie pseudofilozoficke uvahy o nesmrtelnosti chrusta

woo

nepriebojna povaha...najdi mu pracu, hoci za minimalku a donut ho tam ist pracovat. ak by bol pracovity, tak ide. ak je lenivy, najde si vyhovorky.
taketo typy poznam, aj ked vsetko urobis za neho, najdes, vybavis, chodit do prace a pracovat musi on. on sa musi snazit, on musi prejavovat zaujem. musel by, ak by bol prinuteny existencnymi problemami. kedze ho zivis a mojkas a cicikas, nemusi nic.

Fatima18

áno Agnes998, tiež sme s mladším spolu komunikovali a v podstate stále komunikujeme, možno mu z tejto témy aj hlava brní ... Aj toho psychológa som mu spomínala, že keď mu neviem pomôcť ja, že sú na to iní odborníci, čo presne vedia ako na to ... ale nechce tam ísť... Keby bol maličký, tak ho zoberiem za ruku a ideme ... s dospelým je to ťažšie ... je to taký začarovaný kruh, človek mu chce pomôcť, ale ako, keď si akosi pomôcť nedá...
pritom to fakt nie je zlý chalan, iba tá jeho nepriebojná povaha ...(

zewa

Neriesit a "zbavit sa" problemov vyhodenim syna je take "nesebecke", ze?
Stanov doma jasne pravidla, aby nebol uprednostnovany ani jeden syn. Deti sa nedaju porovnat, kazdy z nich je samostatna osobnost. Je jedno, ci syn zaraba alebo nie. Ale vsetko musia dostat na rovnako. A na vsetkom sa tiez podielat na rovnako. Obaja by ti mali prispievat rovnakou ciastkou. Ak nepracujucemu synovi varis, doslova ho zivis, mal by ti aj viac prispievat, ak sa tvoj pracujuci stravuje v praci. Ten kto sa snazi by nemal kvoli tomu byt znevyhodneny. Samozrejme, nech ti prispievaju aj na internet, energie. Ved si predstav, ze by sa tvoj syn nezmenil a zostal by takyto aj otec. Jeho deti by zostali take, aky je on teraz. Bolo by dobre to asi zastavit uz radsej teraz. Jasne pravidla. Pokial nebude prispievat, nech sa stravuje, kde chce. Nebude prispievat na energie? Tak mu vymontuj ziarovky, odpoj v izbe elektrinu. Nech vie, ake to je nemat. Nepomoze? Potom pristup k radikalnym rieseniam. Ale hlavne, nikdy neznevyhodnuj snaziveho syna. Zasluzi si viac pozornosti (nemyslim viac lasky). Zaroven neporovnavaj. Bud prisna a nekompromisna. Trvaj na dodrziavani pravidiel a vyvodzuj bez milosti dosledky. A snad to mlady pochopi a postavi sa na vlastne nohy.

Agnes998

Su dve moznosti preco sa syn sprava ako sprava. Prva je, ze je prizivnik a lenivec a robit sa mu nechce, rad sa necha zivit. Koniec koncov videl, ze si roky zivila jeho otca, tak si moze mysliet, ze a preco nie jeho. Druha moznost je, ze je vyhorety, mal chut pracovat, nieco dokazat ale neuspel a nieco sa v nom zlomilo. To, ze je stale porovnavany so svojim starsim a uspesnym bratom mu na sebavedomi tiez moc neprida. Moze mat pocit, ze v zivote uplne sklamal, ze je neschopny a aj tak nikdy nic nedokaze. Nech by sa aj roztrhal, uroven svojho brata nikdy nedosiahne. A mohol uplne rezignovat. Pomoct by vam obom vedel nejaky dobry psycholog, ktoreho vam odporucam navstevovat. Na neho musis byt aj tvrda, daj mu podmienku, ze bud bude navstevovat psychologa alebo nech sa odstahuje niekde inde.

MultiLevel

necitala som komenty podo mnou...
ale urcite by som dieta nevyhadzovala z domu len preto, ze si nevie najst pracu. To by bolo vela mladych na ulici, nie? :D
Tvoje druhe dieta nie je tak priebojne, ako to prve. To vies aj sama. Nieco sa v nom deje, niekde nastala chyba a preto nema snahu sa prebijat vpred ako prvy syn. Mozno to prameni niekde v detstve, mozno mal byt viac chvaleny, posmelovany a podobne...Mozno mal zly priklad v otcovi. Ak je otec rodiny napriklad povalac, alkoholik, lenivec, ak vsetko musi za neho robit zenska a deti to vsetko vidia, CO INE, ako to iste spravanie mozu odkukat? Teraz je dolezite aby si s nim komunikovala. Vysvetli mu ake dolezite je, aby sa vedel postavit na vlastne nohy, a daj mu navod ako to moze urobit. Ak ma vsak nizke sebavedomie, tak len tazko bude zo dna na den priebojny ako prvy syn, s tym pocitaj. Najma ho musis posmelit, povzbudit, dodat mu odvahu...spolu najdite na internete navod, ako sa vytvara zivotopis, spolu ho aj napiste, vyberte z okolia rozne firmy, spolocnosti a nech zivotopis roznesie, alebo odosle emailom...

Fatima18

kablica
Dnes 16:40 -
áno, je to tak, a tam som spravila chybu ja .... dnes by som si toho chlapa za manžela už nevzala, to je fakt...
Kvalitného materiálu medzi mužmi je veľmi málo, ale to by možno povedali aj muži o ženách ....

kablica

uz vidim, ako si ten apel muzi stahuju do PC, vytlacia a vycapia nad postel...
prazdne slova
otca pre deti treba vyberat pred ich plodenim

woo

Fatima, to sem pises uplne zbytocne, muzi su taki aki su a ziadne taketo poucovanie im oci neotvori. ani tvojmu to nepomohlo.