Delená strava

babula365

ja som už zopárkrát túto dietu držala a vždy úspešne, ale tak ako sa píše je to trvalo zvolený životný štýl, ak ho prestaneš dodržiavať prichádza k jojo efektu

redka

to ze sa to vola dieta neznamena ze je to neco docasne... ak to pojmes ako zivotny styl.. tak sa da ponat aj delena strava...

Nika2222

Ale zase je to len o diéte a tak sa celý život predsa nebudem riadiť a ani nechcem... Delenú stravu mám už rok, ale skúsim postupne časom prejsť tak, že nebudem deliť. Samozrejme zdravej, vyváženej a pestrej stravy sa budem dodržiavať len budem robiť to, že do obeda sacharidy a po obede už len bielkoviny prevažne...,,,

Nika2222

Začala som posilať a pri posilovaní sa delená strava moc neodporúča, pretože sa ťažšie budujú svaly no ja sa však bojím, že pri prerušení no nie úplnom ako napríklad po trénigu si dám mäso s ryžou čiže bielkoviny so sacharidmy no po ostatné dni a ostatné jedlá to nebudem miešať budem stále deliť len, keď to bude potreba avšak mám strach z jojo efektu...

prezyvka

Tak po prvé to treba brať tak že je to diéta ako každý iná...takže po prerušení dochádza k jojo-efektu. Každopádne nič sa nestane keď sem tam porušíte. Je dobré obmedziť aj pečivo a hlavne jesť veľa zeleniny. Niekedy si robím viac sacharidove a niekedy viac bielkovinové resp. vyhradne bielkovinové alebo sacharidové dni...

redka

snazim sa drzat tohto principu ale ked sa nepodari tak sa svet nezruti... okrem toho sa snazim aby moja strava bola co najmenej spracovana a co najviac surova (raw)... snazim sa nejest mucne veci a sladkosti....