Dá sa mi pomôcť?

Príspevok v téme: Dá sa mi pomôcť?
1Ellka1

Dobré ráno. Chcela by som sa opýtať, myslíte si že sa mi dá pomôcť? uý dlhšiu dobu, asi tak tri mesiace ma trápi neustály stres.... trasú sa mi ruky, buší mi srdce v sitáciach, ktoré sú uplne bežné a niekedy boli pre mna malinou.... stále citím v hlaver taký tik, že hlave sa mi akokeby jemne zatriasla.... pred dvoma týždnami to bolo omnoho intenzívnejšie, ale dnes je to už ok... ked som chodila do školy často sa mi stavalo že sa mi pred prezentovaním nejakej prace triasla jemne hlava... ale v bežnych situaciach to bolo ok, nič sa nedialo.. a ak aj, tak po dvoch som na to zabudla... aj teraz mam pocit, že sa mi to stáva len ked na to myslím, ako keby som si to domýšlala.... je to možné? mam len 19 rokov, život pred sebou a chcem sa naučiť radovať zo života a nie každe rano ked stanem byť nervozna z toho, že ten tyk ma stale prenasleduje a byť stale v strese.... o par mesiacov by som mala ísť za priateľom do zahraničia... tieto stavy prišli namna v oktobri, ked som odišla z vysokej školy a odišla mi najbližisa odoba do Nemecka, čiže priateľ... moj lekar mi dal aj lístok k psychiatrovi, ale mam strach, že mi už nič nepomože.... myslíte si, že sa to dá vyriešiť? jednoducho chcem aby sa to zmenilo, nechcem si robiť hlavu z vecí typu idem na úrad, do práce.... niekedy som praveže rada chodila tam tam hentam a bola stredobodom pozornosti a dnes som vystrašená ako koň...

vicky_025

ak to ale nevyskúšaš, nebudeš mať istotu... nič za to nedáš predsa, aj keby to nevyšlo, nemusíš k nemu chodiť večne ;)

ale ak to vyvolal práve odchod tvojho priateľa do nemecka, nelipneš na ňom veľmi? ak chceš byť zdravá a sebavedomá, nemôžeš si postaviť celú existenciu na niekom inom. lebo ako vidíš, stačí že odíde a tebe sa tým pádom všetko zrúti.

vyriešiť sa to určite dá, len tomu musíš sama veriť a popracovať na tom. :) lebo ani najlepší psychológ by ti nepomohol, ak by si ty nemala ochotu a nechcela prijať žiadnu jeho radu. (tým nevravím že ju nemáš :) len to dávam ako príklad)

1Ellka1

mám ale strach že mi nepomože.... že to bude iba dočasne.... ja sa chcem veľmi zmeniť... chcem sa konečne cítiť pokojná vo svojom vnútri, nerobiť si z ničoho hlavu.... ked sa aj doma pohadame, čo je teraz dosť často, začnem sa cela triasť, chcem byť normalny plnohodnotny človek.... tu siu robim hlavu z takých maličkosti a raz ked budem mať svadbu nechcem skončiť na psychiatrii...

jajatko

Je výborné, že chceš svoj problém riešiť a práve psychológ či psychiater by bola podľa mňa tá správna voľba, treba sa jednoducho poradiť s odborníkom. Pomoc určite existuje, je veľa možností a zatiaľ si žiadnu nevyskúšala, tak neváhaj :).