Palenie zahy/zaludka

Príspevok v téme: Palenie zahy/zaludka
chory_clovek

Zdravim,

v posldnej dobe mavam castejsie problemy s palim zahy/zaludka. Neviem presne co znamena zaha, ale ta bolest/palcivost vychadza z oblasti brucha, tak pisem zaludok/zaha. Volakedy ma to chytalo by som povedal tak ojedinele, proste v ramci nejakej "normy" ze ok. Ale teraz, v poslednej dobe to je skoro kazdy den, resp. noc az rano. Pocas spania ma to chyti niekedy len tak, a ta palcivost je fakt dost neznesitelna a musim ist do sedu, v tejto polohe to je asi najmenej neprijemne. Horise ale je, aby som este doplnil, pocas spanku sa casto prehadzujem z boka na bok, cize sa stava ze lezim na boku a vsetko ok, prehodim sa na druhy bok a v tom momente ma zacne palit zaludok a palenie vystupuje az do hrudnika, ak vydrzim, tak do cca 5 inut palenie mierne ustupi(akoby steny zaludka si zvykli nato, alebo neviem ako to opisat), a pali to uz menej. A vzdy ked sa otocim, prehodim v posteli, v kazdej polohe to zacne nanovo strasne palit, na boku aj na chrbte ked lezim. Ked ma to chyti tese nad ranom, tak potom ma toto palenie sprevadza este hodny cas aj po prebudeni, najedeni a robeni beznych cinnosti(ako napr. teraz, je 12hodin obed a brucho ma stale pali) mam v sebe od rana nejake toasty a caj. A je to fakt dost neprijemne. Mate niekto skusenosti s niecim podobnym? Este doplnim; skusal som uz aj pred spanim nic nejst, nepit, som myslel ci to nebude sposobene jedlom, a stalo sa ze aj ke dosm nic nejedol stejne ma to palilo.
Dakujem za rady.

RNG

Zaludok je proti kyselinam, velmi dobre chraneny zaludocnym mazom. Ale nie je chraneny proti zlci, ktoru niekedy pri nedostatku mikrovlaknin a spomalenej motilive z criev tlak plynov vytlaci do zaludka.
Tiez zapaly zaludka su z nedostatku kyselin, kde sa v zaludku rozmnozia rozne skodlive mikroby ktore ten zapal vyvolaju.
Podobny pocit, ako je pala moze vyvolat aj histaminova potravinova reakcia, ale to sa da enzymom Daosin bez problemov odstranit.Alebo sa vyhybat necerstvym a roznym spracovanym odstarnutym jedlam.Rozkladne a kvasne bakterie totiz vytvaraju pre seba bielkoviny, co su pre nas drazdive a ked nemame dost DAO enzymu, mame na tie jedla alergie(HIT)

RNG

Uvedena stranka je reklama distributora lieciv, Prom medic.sk
takze hoci to momentalne neviem otvorit, radia tam iste protikyselinove lieky
Dovod bolesti/pal je alebo z prieniku kyselin zo zaludka do pazeraku, alebo z prieniku zlce do zaludka, alebo zo zapalu zaludka, kde sa pre nedostatok kyselin rozmnozili rozne skodlive mikropby.
pri nedostatku kyselin uzaver medzi zaludkom a pazerakom nie je pevne uzavrety, ten sa uzaviera na signal dostatku kyselin. Naviac pri nedostatku kyselin jedlo v zaludku kvasi a hnije, kde sa vytvaraju plyny a peny, co nasilne otvoria aj tak slabo uzavrety ventil medzi zaludkom a pazerakom a tak sa obsah zaludka, hoci aj slabo kysly dostane do pazeraku, kde pali.
Prebytok kyselin je mytus rozsirovany neinformovanymi lekarmi, medickymi ucebnicami a podobne, zatial co meranie obsahu kyselin a ich tvorby potvrdzuje, ze sa nejedna o ziadny prebytok kyselin. Jedina metoda na merani kyslosti zaludka a tvorenia kyselin je
www.phcapsule.com
ktoru velka vacsina gastroenteorologov samozrejme nepozna a nechce poznat, aby mohli sirit mytus o privela kyselinach a predpisovat lieky proti kyselinam, co znicia traviaci proces a tym, vyvolaju postupne oslabenie tela celkove.

chory_clovek

Zacal som pit nechtikovy caj uzivat nejake lieky na regulaciu kyselin, a zatial OK, pomohol aj ten caj, lieky som zacal neksor, ale palenie pominulo uz pitim caju. neni to ete uplne vonco, ale ovela lepsie. Ak by sa to vratilo tak to vidim na navstevu odbornika.

Lulu2011

poznam to, zial, ked mam stres, co pri mojej praci neustale, tak mam palenie, najhorsie je, ze z toho uz mam aj astmu, na hadicu nejdem, lebo to mam neskutocny panicky strach a na uspatie nemam peniaze, este vyskusam dietu, je to zo psychiky z velkej casti, akonahle mam k niecomu odpor pali ma

poznamtoo

Ahoj, ano aj ja som s tym mala problemy. Nechcem ti poradit zle alebo nezdravo ale poviem ti co zabralo mne. Obmedzila som tucne, mastne jedla, citrusove ovocie, papriku a sladkosti. Urcite obmedz fajcenie, kavu a alkohol. A ked mas pocit ze si plny, uz nejedz. Viem ake je to neprijemne a dlho mi trvalo kym som sa naucila rozoznat kedy mi to este stravi a co. A hlavne jedz pomaly a kludne. A urcite si nelahaj ked sa najes, to jeto najhorsie co mozes urobit.

dieravzemi

Urcite mas reflux, popros lekara, nech ti na to nieco predpise. Ak si chces pomoct sam, kup si male balenie pantoprazolu v lekarni, je to volnopredajne.
Ozaj, RNG ti iste bude radit doplnat kyselinu, to nerob! bude ta to palit este viac. Nebol by si prvy...