Epilepsia a lietadlo

Príspevok v téme: Epilepsia a lietadlo
coccinelle

Dobry den, chcem sa spytat, ake mate skusenosti s lietadlom, ci vam let sposobuje nejake komplikacie alebo je to bez problemov. Moj neurolog mi povedal, ze v tom nevidi problem, ale minuly rok som letela prvykrat po uraze, od ktoreho mi zostala sekundarna epilepsia a pocas vzlietania a pristavania mi bolo dost zle a odvtedy sa bojim znovu letiet. Mam 25 rokov a pred urazom som uz viackrat letela a vzdy uplne bez problemov, tak by ma zaujimalo, ake s tym mate skusenosti.. Dakujem.

Levuloza

Mozes letiet lietadlom. Popr. ak mas nejake pochybnosti, spytaj sa neurologa. Ale ak sa dobre vyspis, nebudes stresovat z letu a podobne, nemalo by s ti nic stat.

coccinelle

ahoj, diky za nazor :)tak neviem, mozno tie moje problemy pocas letu boli sposobene tym, ze mi doma stale hovorili, ze je nebezpecne ist na lietadle a ze mi tie zmeny tlaku urcite uskodia, tak asi som to mala v podvedomi vsugerovane a sa to potom aj patricne odzrkadlilo..

tak ked ti nerobi problem normalny let, myslim si, ze aj ten 15 hodinovy do USA zvladnes bez problemov :) ale nebojis sa ist sama? ci uz mas tak dobre nadstavenu liecbu, ze nemavas zachvaty?

fuha, s tymi liekmi na cely rok ti neviem poradit, to sa budes musiet poradit najlepsie s doktorom..

tak si to v USA pekne uzi a takisto sa drz :) a inac aj ja mam 25 ;)

ajja

Ahoj, ja mám epilepsiu už 12rokov letela som asi 5 krát a ani raz nebol problém. Je fakt,že ked som raz cestovala sama a myslela som na to,ze co ak dostanem zachvat, prisli na mna take pocity, že cosi kdesi sa spusti, ale to bolo len v mojej hlave. Nic sa nedialo a vsetko bolo ok. Len na to netreba myslie, najlepsie je sa rozpravat s niekym. Tento rok ma caka cca 15h. let do USA,tak som zvedava ako to bude tam,lebo idem tiez sama, ale hadam to bude ok.
drz sa :)

Ja sa chcem spytat, cestujete casto? na dlhsiu dobu? Ako to riesite s tabletkami? ja chcem ist prec na rok a neviem ci brat tabletky z domu,ci je to vobec mozne brat take mnozstvo, alebo zhanat v zahranici, ale to si vobec neviem predstavit...dakujem

coccinelle

jaaj taak :) jasne, sak stres resp. strach zohravaju urcite dolezitu rolu.. tak dakujem za povzbudenie a dufam, ze si zase budem uzivat lietanie tak ako predtym, lebo je to strasne obmedzujuce aj co sa tyka dovoleniek a vsetkeho. a mozem sa este opytat, ty si mavala v minulosti zachvaty a uz si "vyliecena"?

poPotvorka:

oooch no minulost hmmm ..... o tej mojej ,by som vedela pisat knihu ,ak by som mala na to predpoklady :)))
Nemavam zachvaty ,ale z rodiny jedna babenka 13rocna ano, vzdy chce sediet so mnou ,nakolko ja ju hecujem a pocas letu jej hovorim ,ze je to super .... snazim sa odburat stres a to napetie ,ktore ona pocituje .... to napatie je skor strach ,ze dostane zachvat ... aj sa mi raz stalo ,ze ho dostala no vtedy sa k tomu pridruzila choroba z nachladnutia a stres ,ale uz viem ako na nu a dokonca uz vobec nemava strach i ked necestujeme spolu .
ak by som ja mohla, sadnem i do stihacky :)))

coccinelle

to vazne ziadny problem? :)tak to je super, aj ja som predtym milovala lietanie, ale teda hovorim, minulorocna skusenost velmi velmi negativna, pri vzlietani a pristavani take jak zasklby v nohach a proste celkovo pocit jak keby na mna isiel zachvat.. ale bola som aj v strese, to je pravda.. a lietanie je v tejto dobe podla mna uplna nevyhnutnost, dostanes sa hocikam za chvilu.. :) a ako casto mavas zachvaty? mas to uz take ustalene alebo tak? ja tak raz za pol roka momentalne..

poPotvorka:

Lietanie mi nerobi problem ,dokonca milujem prave to vzlietanie ,turbulencie a pristavanie ..... mne to sposobuje radost ...... pred letom sa nesmies stresovat a uvidis ,ze let zvladnes