Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako dalej zit a nezblaznit sa?

Príspevok v téme: Ako dalej zit a nezblaznit sa?
xxxxx

Ahojte, uz som pisala na toto forum asi rok dozadu. Dostala som podporu od vas a rady. Pisala som ako si muz nasiel frajerku velmi vela som si vytrpela, potom uz bolo fain, prebolelo to dajako az do doby ked mi povedal, ze sa chce vrátiť. Trvalo to styri mesiace kym sa rozhodol vrátiť, samizrejme som mu odpustila a klamal ma, lebo bol stale s milenkou.aj napriek tomu som mu sancu dala a vratil sa. Ja upravená ale zaroven rada, pretoze som ho milovala. Sme spolu pol roka ale citim ze je to zlé. Neviem ci ma podvadza najďalej, myslim ze nie. Ale viem dost na to, co dokazal spravit pre milenku a vo robi pre mna. Nie som s nim stastna, hadame sa za dieta, za malickosti on ma vlastne stale ponizuje. On si mysli ze vsetko robi najlepšie a ja som ta blba, ktora si nic neuvedomuje, cokolvek poviem je rozculeny, ze som to mala povedat inak atd. Ja sa stale trapim a prenasleduje ma minulost. Ako sa mam stat silnejsou, odolnejsou? Ja sa zasa zacinam stracat a zacinam mat pocit ze som neschopna.... ja neviem ci mi niekto poradi, povie nazor ale za všetky pozitiva aj negativa budem vďačná. ..ja viem ze som slaba osobnost ale potrebujem mozno naštartovať. ...

Dawia

Len tak si prinavrátiš sebavedomie, ak ho necháš. Jednoducho či zložito, táto veta má svoj význam. Inak nič nemá zmyse. CHceš žit život so sviniarom, ktorý ta ponižuje, atd? a načo? aby tvoje dieta malo mamu-trosku? urob to prenho aj pre seba!!!!!!! Možno ta podvádza, len to o tom nevieš..Ak chceš Žiť, a nie prežívať, konaj lebo život máš len jeden a stratené minuty, ti už nik nevráti!

klimta.

súhlasím s dennisom,že život je taký,aký si ho spravíme... ak sa ráno zobudíme s rozhodnutím,že deň bude skvelý a niečo krásne sa stane,tak to tak bude:)

@cindy353 .ľudia,ktorými sme obklopení alebo naši partneri sú zrkadlom nás samých..
podľa mňa ak niekto zažil veľa sklamaní vo vzťahoch, nevedel,čo presne hľadá..my ženy rady pretvárame povrchnosť na niečo vážne,ale to nefunguje :)..ak hľadáte povrchnosť..užite si danú chvíľu a choďte ďalej ..
ľudia sa radi uspokoja s tým, čo im práve okolnosti ponúknu miesto toho,aby cielene šli za tým,čo naozaj chcú ..potom fňukajú :)

@xxxxx píšeš,že si mu odpustila a aj tak ťa klamal (klame)..samozrejme,že dôvera opadla..lenže to,že to spravil prvýkrát potvrdzuje,že ten vzťah nebol taký,aký by mal byť..na všetko zlo treba totiž dvoch.. čím samozrejme nechcem obhajovať tvojho muža ,ale keď sama vieš,že nie si vo vzťahu spokojná a ponižuje ťa..načo to umelo udržiavať?načo vlastne čakáš?

dennis

xxxxx - urob len jednu vec, začni myslieť na seba, dopraj si to, čo ti chýba, urob všetko pre to, aby si bola šťastná...

xxxxx

Ja uz som tak vo vsetkom zamotana, ze sa citim ako najhorsia zena na svete, ak nieco poviem je to zlé, malo by to byt podla neho inak. Zijeme v dome, on chce zit v byte v meste. Sama seba sa pytam naco sa takto trápim. Mozno mam strach ze to nezvladnem ale po case verim tomu, ze by som sa oslobodila. Ja uz ani sama neviem co je dobre a co zlé.

dennis

@Cindy353 - Čo je zlé na tom byť optimistom? Niekto má negatívne skúsenosti, niekto pozitívne. Tiež som si prešiel v živote problémami, nielen v partnerských vzťahoch, tiež sa mi, ako sa vraví, rúcal život pred očami, ale len na základe toho, že som sa opustil a všetko videl čierne. Nie je to tak dávno, čo sa mi rozpadol vzťah po niekoľkých rokoch, ale uvedomujem si, čo všetko spustilo ten pád a za to sme mohli obaja a obaja sme si to priznali. Presne ako som písal nižšie, tak ako za vznik a priebeh vzťahu môžu dvaja, tak aj za jeho pád môžu dvaja. Len nie každý si to vie priznať a častokrát sa stáva, že jeden z partnerov odsudzuje toho druhého.
Cindy353, tvoj život je naozaj taký, aký si ho spravíš sama. Ak máš také skúsenosti, aké máš, tak ver, že za tým stojíš ty. A kľudne to mohla byť aj tá naivita. Hm?

dennis

@Cindy353 - Keď to takto berieš, tak máš aj taký život. Ak si myslíš, že všetko sa točí okolo kopulácie, pretože je to podľa teba ríša zvierat, tak to tak jednoducho u teba bude.
Ako som spomínal nižšie, za neverou treba hľadať problém, ktorý sa neriešil.
Ideálny, alebo ak chceš, učebnicový vzťah, existuje. Je to ale o nás a o akceptácii, dôvere a kompromisoch. A v neposlednom rade o hodnotách ako takých. Je pravda, že naše hodnoty sú už materiálneho stavu a že sme skĺzli do konzumu, ničmenej keď sa oprostíme od tohto neduhu, pochopíme veľa o živote.
Cindy353 - z tvojich reakcií cítiť strašný negativizmus, týmto ťa nechcem uraziť, alebo ponížiť, ale sama si musíš uvedomiť, prečo je to u teba takto. Sklamanie? Trauma? Takisto sa pozri na svoj život, ako si ho riadiš a či si spokojná s ním.

Cindy353

dennis, tu si nemusime klamat. velmi malo ludi ma to stastie ze ma vyhovujuceho partnera a k myslienkam na neveru vobec nedochadza. risa zvierat nepusti

dennis

@Cindy353 - Život je taký, aký si ho sami stvoríme. My sme strojcovia našich životov, nikto iný. Akí budeme my, takí budú aj ostatní.

Cindy353

v idealnom vztahu by nevera nemala byt. ale zivot nie je idealny.. zvaz si pre a proti, ak je dovodom na rozchod iba ta jednirazova nevera, tak si to dobre rozmysli. ani v dalsich vztahoch nemas zaruku vernosti absolutne ziadnu

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako dalej zit a nezblaznit sa? - Fórum - ZDRAVIE.sk