Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Dospelosť a rodičia

Príspevok v téme: Dospelosť a rodičia
zuzu100

Zdravím, otváram túto tému lebo sa nachádzam v situácií, keď neviem ako sa rozhodnúť. niektorým sa to bude možno zdať primitívne, ale niekto mi možno poradí.
Moja otázka znie, kedy ste si urobili doma konečne po svojom? myslím vzťah rodičia a dieťa. že kedy ste si dupli nohou a povedali si áno toto chcem a aj tak to spravím, či aký impulz vás k tomu viedol a spravili ste to, aj napriek tomu, že rodičia boli úplne proti.
Mám 21 rokov, študujem, škola ma baví, netúlam sa, nemám frajerov, robím takmer všetko čo mi povedia..ale chcem konečne začať robiť aj to, čo chcem ja, a nie len to, čo odomňa vyžadujú ostatní. Vopred ďakujem za rady :)

Prezyvka55

Nebudem tu pisat nieco extra dlhe lebo prakticky pravdu tu zhrnul prispievatel s nickom otec256.

"
Jednoducha odpoved - ked som opustil rodicov a nasiel si podnajom a pracu, vtedy som si zacal robit co chcem.

Teraz tiez moje deti ucim - moj dom, moje pravidla, lebo inak by sme sa pobili. Ak si chcu dupnut - prosim, nech si zariadia zivot a nemaju problem. Dovtedy ale musia posluchat i ked su niektori plnoleti.
"

Severka

rodič len zakazuje, prikazuje a rozkazuje, zabraňuje. Ale keď prídu problémy tak to musím sama riešiť a som na to sama ako prsť. Niečo mi poradí frajer. Keď je to úradné tak mi poradí ak nie tak som v riti. Použiť svoju predstavivosť pomôž si sám a pán boh ti pomôže.

A môj najväčší problém je v tom, že ja si všetko idealizujem a nevidím realitu. Zodpovedná som až príliš, ale keď s toho mám úžitok a prachy.

Ľudia nemala som žiaden vzor od detstva a teraz sú s toho následky. Myslíte, že som nezrelá?? Citovo nie, lebo mám vážny vzťah už 4 roky. Finančná nezávislosť nie je, sama žiť v byte depka.

Severka

Ja musí niekedy držať hubu a krok. Ani s frajerom nesmiem ísť len na chatu na dva dni. Matkou som sa na o tom nerozprávala ale hádala.

Niečo poviem a hneď sa hádame a potom je tichá domácnosť. Sme ticho a zazeráme na seba.

Povedala som radšej by som utiekla s domu a žila s frajerom a robili sme si čo chceme my. Ale problém je v tom že frajer nemá vlastný byt:-(. Vyvárala by som mu, žehlila by som mu.......... a iné práce v domácnosti.

Nezhody sú stále. Bože stále som to malé batoľa pre matku. Prišla som o desiatej večer a hneď sa začala sťažovať na frajera, že mu dohovorí a tak. A čo sa týka plesu? Tak to je uzatvorená téma. A keď príde téma na prácu a prachy tak matka povedala budeš pracovať iba 4 hodiny, prachy nie sú dôležité ale aby si bola medzi ľudí. Tá monotónnosť v práci zabije aj toho kto pracuje roky to isté. To mi hovorí stále. Ale niekedy aj si dupnem nohou a poviem si svoje ale moje slová sú iba prázdne. A tak idem do izby a s nikým sa nebavím. Je to nanič. Žiadna podpora, žiadna dôvera, žiadne kopnutie do života. Je to nanič. Niekedy si myslím, že frajer ma nápreduje a robí mi aj otca.

Stále, len kritizovanie a nadávanie. Hento toto som urobila zle.

Chcela by som prácu bez stresu, lebo stres mi robí len zdravotné problémy. Niečo čo si porobím idem na obed zase robím a idem domov. A za tie prachy to stoji. A veľkú časť si hodiť na vkladnú knižku a malú polovicu na kreditke. A čo prispievať do domácnosti?? Nakúpilo ako by mala prísť vojna. Takže nič. Kupujeme len ovocie.

zuzu100

No u nas je to takee. ani neviem ako začať. naši su rozvedeni, byvam len s mamu, ktora chodi na psychiatriu lebo ma občas take "stavy". naši maju len mna, staram sa o otcovu domacnosť aj o našu, popritom študujem. oni sa vobec nerozpravaju, nič. každi si mal len viac a viac privlastňuje a odhovara od toho druheho. dakedy neviem kde mi hlava stoji. z penazi ich nevyciciavam. nemožem mať ani mimoškolske aktivity lebo hned je ohen na streche. rada pišem, ale s tym nesuhlasia. tvrdia, že je to blblosť, strata času, tam keby som račej cely den upratovala a do rana sa potom učila. neodvažim sa domov pozvať ani kamaratov, rodina tiež k nam nechodi, mama nema s nikym dobry vzťah. ked su nejake problemy vždy si to odskačem len ja a vždy som ja ta najhoršia nech sa snažim akokolvek. moja psychika dostava poriadne zabrať, už mam aj bulimiu, nedokažem sa sustrediť, som ako taky asocial, nechodim von. potrebujem sa dako od toho všetkeho odputať, robiť konečne niečo čo ma bavi, alebo dať im najavo že som dospela a nie handra..

soffa

tiez vela zavisi aj od osobnosti,zijucich v rodine.mne nasi vzdy doverovali,preto som nemala problem ist na chatu,disku aj ako 16 rocna?zda sa vam to skoro?ale nikdy som ich nesklamala,ak oco povedal do 2 vedel ze do 2 pridem.a ja som si vzdy dala zalezat!a nemali na to dovot,aby to menili,naucili sme sa navzajom respektovat,mozno je to aj o tom.

MultiLevel

A k zakladatelke temy - vsetko zalezi od toho, aky vzath s rodicmi mas. Ci sa s nimi da na niecom dohodnut, ci ti doveruju, ci ta obcas nechaju aj samu rozhodnut...Pokial musis robit LEN tak ako chcu oni, zrejme este nezacali akceptovat, ze uz si dospela a musia ta nechat rozhodovat sa samu. Mnohi rodicia hovoria oblubenu vetu - kym ta zivym, budes sa riadit mojimi pravidlami...Ak je to tak aj u vas, zamestnaj sa a pripievaj na domacnost...to uz ta snad budu brat ako dospelu..

MultiLevel

Agnes, to je zle, ze si musela mat taketo detstvo/pubertu a ze to zazivas este aj teraz.
Nikdy si vsak nepatrala po tom, preco je tvoja mama taka, aka je? Taketo spravanie sa nikdy nedeje z nicoho nic...

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Dospelosť a rodičia - Fórum - ZDRAVIE.sk