Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zápcha a psyllium

Príspevok v téme: Zápcha a psyllium
Livia3j

Ahojte, zápchu mám uz velmi dlho ale nikdy som to nejak neriesila,kedze ma to nejak neoobmedzovalo..
Teraz ma vsak zapcha naozaj trápi. Cítim,že mi treba na WC ale nejde to zomňa. Kúpila som si teda psyllium pred 2 dňami ale zatial nezaberá. spolu som ho uz brala 5x .. netuším vsak preco :/ ... kde robím chybu ? zaberie mi este ? ..a este jedna otázocka: pred casom som sa rozhodla schudnut ale neschudla som ani gram za 20 dní .. (inokedy mi to islo za 2dni 1kg) myslíte si ze je to kvoli zápche ?

kukuckaSNV

Zvýšením používania ovocia a zeleniny, prirodzených zdrojov vitamínu B /zvlášť B1 a kyseliny pantoténovej/ jogurtu alebo acidofilného mlieka. Acidofilná kultúra s mliečnym cukrom preháňa. Tým sa má dosiahnuť zvýšená pohyblivosť svalov čriev, nakoľko ich nedostatočná činnosť spôsobuje prílišné vstrebávanie vody z čriev. Aj nedostatok žlče tiež často spôsobuje zápchu, v tom prípade je potrebné zvýšiť tvorbu žlče, napr. lecitínom, žlčovými tabletami.

RNG

Psylium ako aj ine mikrovlakniny absorbuje az 50 krat tolko vody, nez samo vazi suche. Inac moze aj znacne zapiect.
Osobne si rozne mikrovlakniny davam do vody na pitie a namiesam si to tak aby to bolo este znacne tekute, hoci dost huste. Tak to mozes postupne(ochutene samozrejme) pit po glgoch cely den, co ti da nielen mikrovlakniny do tela, ale aj potrebnu vodu.

philips

A užívala si Psyllium podľa pokynov na obale? Máš práškové alebo vo forme tabletiek? Psyllium musíš zapiť minimálne dvoma pohármi vody (čím viac, tým lepšie) a neúčinkuje hneď, nie je to preháňadlo! Zaberie po niekoľkých dňoch.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zápcha a psyllium - Fórum - ZDRAVIE.sk