Sebecké sa zabit?

Príspevok v téme: Sebecké sa zabit?
Mkk

Ako beriete život a smrt? nikede som minule započula myšlienku že ,,na svet som sa nepýtal/a tak si z neho aj možem kedykolvek odíst ..."... Nikdy som to takto nebrala, vždy som myslela na to že život je dar a ja si ho MUSIM važit a musim ho žit... ale čo ked ma ten moj život nebaví a už ho žit nechcem ? ..Mám užasnu rodinu,mám užasneho priatela,mám nadherneho psíka a to jediné mi tu dáva zmysel... no som chorá vadná na hlavu,nemám prácu nemám zaluby a jediné čo ma celý den naplna už pár rokov je žrádlo... len žradlo-hajzel ,žradlo hajzel.... to ma naplna inak ma už ani nič nebaví.... ...kedysi som ešte verila v to že ma čaká raz niečo krásne ,že ved mam 21 rokov ... som mladá,ten super život príde ale teraz už si ani to nemyslím strácam nádej a uvažujem ako to ukončit...ale ked si pomyslím ako raním mojich blízkych .. To nechcem,chcem aby sa mali najlepšie na svete aby im nič nechýbalo... :( je samovražda naozaj taká sebecká ? .... robota je v nedohladne, vyliečit sa s pp nevyliečim asi nikdy... nebaví ma to tu..prečo je tak zložité to vzdat :(

vebe

Bolo by to sebecke ukoncit svoj zivot. Ved si z toho co pises neskusila urobit nic preto, aby sa nieco v tvojom zivote zmenilo. To nespravi nikto za teba, len ti mozu ti ostatni pomoct. Nemysli len na seba, mysli aj na tych ostatnych. Vies co znamena pre matku ked jej zomrie (z akeho kolvek dovodu) dieta? To si nevies predstavit. Vsetkym tym co ta maju radi by si sposobila velky zial a pritom si naozaj neurobila so svojim zivotom nic. Najdi si psychoterapeuta, ktory ma skusenosti s ppp.ten ti moze pomoct zacat inak rozmyslat, ovladat svoje konanie, nauci ta co mas robis ked citis nutkanie najest sa a vyvraciat, nauci ta pracovat s vycitkami svedomia a podobne. Toto sama asi nezvladnes, iba ak by si mala skutocne pevnu volu. Okrem toho mas 21 rokov, co tak sa zact ucit cudzie jazyky, co tak nejake to dobrovolnictvo, nejake zmyusluplne aktivity. Co chces ponuknut na trhu prace? Ty musis rozirovat svoje portfolio, aby si mala sancu sa zamestnat. Ak sedis doma, tak sa necudujem ze len papas a vracias. Ty, nikto iny len Ty musis vyplnit svoj den a zivot zmysluplnymi aktivitami. Co je ale zaklad, ze ty to musis aj chciet. Vo veku 21 rokov by clovek mal chciet nieco pre svoj zivot urobit

Mkk

Tak take lieky na spanie by aj mne bodli ale k psychiatrovi už nepojdem ... nechcem do seba tlačit tu chémiu ,chcela by som ak sa z toho mám odstat tak nejaký iným sposobom,zmenou myslenia alebo tak.. ... odkedy som vtedy brala magrilan a už ho dávno aj vysadila celé noci sa mi snivaju sny,aj 6x za noc,vždy sa potom zobudím,zas zaspíma zase sa mi sníva.. a také reálne hovadiny že niekedy fakt uvažujem čo je realita a čo bol sen. Nechápem to...
jajatko, drž sa aj ty ..dufam že sa ti stav bude zlepšovat,žiješ sama či s rodičmi? alebo máš vlastnu rodinu ? :)

jajatko

ale pomáhajú mi sedenia a aj lieky, veď ešte žijem, to je úspech :) myslím to aj vážne a zároveň aj trochu ironicky. ale tak no musím byť trpezlivá, postupne sa to hadam zlepší, teraz mám takú neutrálnu náladu, dá sa to zniesť. Tak je dobre, že ti nie je až tak zle :D ach.ako to znie. drž sa

Agnes998

Ja som kedysi mala take depresie, ze som nemohla zaspat celu noc, sice som zrovna nerozmyslala o samovrazde, ale bol to dost nekvalitny zivot, mne velmi pomohli antidepresiva, pritom tieto lieky maju vyhodu ze ich nemusis brat nejak extra dlho a vytiahnu ta z toho, ked ich neskor prestanes brat tak sa to uz nevrati, teda neviem ci u kazdeho ale u mna to tak bolo. Podla mna su lieky dobre riesenie, upravia ti hormony v mozgu. Ja som brala Mirzaten, velmi dobre som po nom potom spala, depky ziadne.Tento liek ale sposobuje priberanie, ked som zacala priberat tak som ho zas vysadila, par mesiacov som ho brala a potom vysadila, depky ani problemy so spankom sa nevratili.

Mkk

ahoj,neviem som v stave rezignácie..u nas sa stali nejake pekne veci teraz tak aspon nejaká radost do života,teraz nad smrtou nerozmýšlam aj ked ma ten život vobec nebaví.. moja a to ti vobec tie sedenia nepomahaju ??

jajatko

zasa mám chuť umrieť, mne je už fakt všetko jedno. Mkk teba to už možno prešlo, ale mňa ešte stále nie a pochybujem, že prejde, preto rozmýšľam, že čo ďalej...

Mkk

Takže depresia?.samozrejme za vyskušanie nič nedáš a možno to naozaj zaberie. Aj máš psychologa alebo ideš prvý krát ?