Ako prezit skuskove

Príspevok v téme: Ako prezit skuskove
sara11

ahojte, verim ze je nas tu skuskovych viac a poradite mi ako to zvladnut

som v prvom rocniku na dost tazkej skole, takze taketo zazivam prvkrat a uz mam toho dost, nevladzem, ani nie z toho zeby som sa strasne vela ucila, len par hodin denne, ale psychicky je toho na mna vela... nechapem preco to tak beriem ked uz mam za sebou takmer vsetko - 4 skusky z 6, jedna je lahka, no ta druha najtazsia

vacsina spoluziakov ma toho pred sebou ovela viac, a neberu to tak tragicky, no ja som strasny stresman, chytam uz depresiu, som stale zavreta doma ani nevnimam okolity svet, castokrat len tak sedim a pozeram do blba, to trva aj hodinu kym sa donutim ku knizkam, a uz aj ked sa ucim, tak vidim pred sebou katastroficke scenare, ze tu skusku neurobim ani na 3krat

prosim poradte mi, ako to brat vsetko s nadhladom, ako nebrat skolu za najdolezitejsiu sucast zivota ... snad je tu viac takych, ktori sa trapia podobne ako ja :)

ginalk

Tak prihodim aj ja do mlyna. Ked nespravím skúšku, mám chuť sa vykaslat aj na život. Neviem zniesť takúto prehru. Cítim sa ako najväčší debil. Teda si to myslím. Neznášam tie povzdychy najbližších. Nenávidím to. Nenávidím tu úzkosť v ich očiach, ked odchádzam na skúšku. Nech mi dajú všetci pokoj. Nenávidím sa. Tak veľmi.

takatooo

a ja mamm potm co povedat? mam sice len 5 skusok kedze jeden predmet uz oppakujem a druhy sa mi presunul do letneho ...inak by som ich mala 7..pozri sa ja sa tiez ucim vela ale najhorsie je to ze to nestiham...aj keby som sa ucievala cez noci nonstop nemam sancu to stihat lebo toho mame strasne vela...a to je to najhorsie..ja mam pocit ze to nespravim kvoli tomu ze sa to neda stihat ucit...nemam problem sa ucit ale ked clovek nestiha??? a to nemam ani jednu skusku este za sebou!! jeden predmet mame taky hardcore dokonca ze musis vediet na kazdom seminari piseme pisomky a to len na jendhe hodine plus aby si sa dostala k skuske musis prejst pisomkou z prednaskou plu s este dalsou pisomkou z knihy ktora ma 400 stran...a az potom mozes ist na skusku ktora nie je len z toho co sme preberali..este dalsich 70 A4 sa nauc ...a to je len jeden predmet...ja viem ze ti sem nepisem ziadnu radu len som si trocha vyliala aj ja srdce...je hrozne citat statusy ludi ktori uz davaju ze maju po skuskach..co prosim??? ze stihli predtermin?? co prosim??? u mna sa predtermin stihnut ani nedal kedze pocas celeho semestra sa clovek neustale ucil...tak aspon vies ze nie si v tom sama :D

zewa

Ach jaj. Neber skolu ako jediny zmysel svojho zivota. Studuj pre zivot, nezi pre skolu. Si sikovna, ze uz mas na zaciatku skuskoveho 4 hotove. Hovorim, kto sa neboji, nie je nauceny. Bat sa je fayn, stres ta zrejme pohana k vyssim vykonom. Je dobre ale najst mieru. Ved co by sa stalo, keby ides na opravak? Preco je ta skola tak velmi pre teba dolezita? Skus sa na to tak konkretne pozriet, nie tie vseobecne kecy, ze bez diplomu si nikto. Bavi ta to vobec? Ucis sa na skusky kvoli znamkam alebo kvoli tomu, ze chces vediet vela o danej problematike?