Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako bojujete s úzkosťou, porazili ste ju, vaše nápady a rady

Príspevok v téme: Ako bojujete s úzkosťou, porazili ste ju, vaše nápady a rady
mentalista

Ahojte, podobných spovedí tu možno bolo dosť, ale predsa som založil novú, myslím si, že každý človek je špecifický a snáď sa nájde aspoň niekto, kto sa rád podelí o svoje pocity.

Liečim sa na sociálnu fóbiu, bojujem prakticky odmalička s pocitmi úzkosti. Najviac sa to zhoršilo asi okolo 16 roku života, keď to prešlo do dosť ťažkých podôb a prakticky som uväznený sám v sebe. Nemám takmer žiadnych priateľov, nemôžem robiť to čo chcem, kvôli úzkosti, proste som ako priviazaný. Nemôžem sa prihovoriť komu chcem, nemôžem ísť tam, kde chcem, žijem uzavretý život, pritom som podľa mňa celkom spoločenský, len úzkosť to kazí. Beriem lieky, ale mám pocit, že pomáhajú tak na 20-30%. Bol som už u viacerých psychológov, psychiatrov, absolvoval som psychoterapiu, ale nič nepomáha, je to ako mor, ktorého sa nemôžem zbaviť.

Určitý čas je to lepšie, dokážem chodiť normálne vonka, s tým až tak neni problém, len sa nedokážem nikomu prihovoriť, buď sa začnem ako by trochu triasť, alebo mi ostane nevoľno. To trasenie je asi najhoršie. Bojím sa, že si nikdy nenájdem prácu, žiaden vzťah, fakt neviem, ako pokročiť.

cokoladka898

a z akeho mesta pochadzass? ja tiez nemam ziadnych kamaratov, takych tych, s ktorymi by som sa poriadne mohla porozpravat. mozno by sme si sadli, nevie. aj ja mam podlomenu psychiku...tak ako chces mozme si pisat...je to len na tebe...

iwa1

Ahoj,,,,ja som mala podobné stavy...teraz to mam lepsie...ale priatelov aj tak nemam...iba jednu kamaratku...ale ked sa niecoho bojim alebo nedokazem spravit tak si spomeniem na to ze zijem len raz a nechcem to lutovat raz ked na to budem spominat alebo ze ved co sa mi moze stat ak to skusim?...a takto sa k tomu dokopem...a dostat sa z uzkosti mi pomaha hudba...ale nie smutna ale taka ´´agresivnejsia´´ :D ...

Karlová

Podľa toho čo píšeš usudzujem, že si doma a nepracuješ. To znamená, že nemáš žiadny príjem a to je trocha problém. Môjmu synovi v tomto smere veľmi pomohla doktorka Albertová, je to psychologička. Lenže u nej sa lieči prírodnými liekmi a tie si musí pacient sám platiť. Ona ich tie lieky nevyrába, to si musíš kupovať sám. A pre niekoho to môže byť problém, lebo to nie je lacná záležitosť. Ale ako odborníčka je výborná. Úzkosti u môjho syna začali s nástupom puberty a ťahalo sa to až do dospelosti. Kvôli tomu ani nedokončil vysokú školu. Teraz má tridsť, je zamestnaný, nehovorím že je vzor úspešnosti, ale našťastie má vzťah a nedá sa to s tým čo bolo predtým porovnať. U neho liečba u psychiatra nezaberala, vystriedali sme troch. Možno tebe by mohol pomôcť aj psychiater alebo ak máš nejakého čo ti nevyhovuje, tak vyskúšaj iného.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako bojujete s úzkosťou, porazili ste ju, vaše nápady a rady - Fórum - ZDRAVIE.sk