Pretrvavajuci problem - lupiny svrbenie pokožky

Príspevok v téme: Pretrvavajuci problem - lupiny svrbenie pokožky
Luk_aš

Dobrý deň, minimálne 4 roky mám problém s lupinami a svrbením hlavy,lupín v obočí, svrbením za ušami a v záhyboch kože v okolí nosa, svrbením semenníkov a okolia konečníka. Prakticky ihned po umytí vlasov a vysušenia mám kožu na hlave úplne popraskanú vysušenú s veľkou tvorbou lupín a mazu. Ďalšia vec ako som už spomínal je svrbenie spodnej strany semenníkov a odlupovanie pokožky. Bol som u kožnej povedal som jej všetko okrem rozkorku(hambil som sa). Tá po 2mnútach zkonštatovala, že sa jedná o seboroickú dermatitídu, ktorú nieje možné liečiť, len zmierniť príznaky. Predpísala mi dechtový šampón, do obočia a kožnýh záhybov krém "Imacort" a pokiaľ budú lupiny a svrbenie na hlave neznesitelné, tak aj nejaký sprej do vlasov, ktorý sa ma vmasírovať do pokožky, ktorý mam ale používať len v nevyhnutných prípadoch-ten obsahuje kortikoidne steroidy. Po 4 dňoch používania šampónu sa to absolútne nezlepšilo, obočie, kožné záhyby a semenníky si natieram krémom imacort-tam tiež žiadna zmena a ten sprej sa chystám. Neviete mi poradiť? Ja by som tam aj zašiel znova, povedal aj o tých semenníkoch, ale ked som videl prístup dermatologičky, keď u mňa ba základe mojej spovede zhodnotila seboreu, mám nejaké pochybnosti. Začínam byť zúfalý, toto ochorenie mi neskutočne znepríjemňuje život.

redka

nehovorim ze vsetci su taki... len ked ma boli hlava tak nechcem len tabletku na bolest, ale aby zistili, preco ma boli a riesili tu pricinu, nie len tu bolest asi tak...

redka

hej kabel.. ale oni ta budu mazat mastickami sampnmi ale crevo ti nevycistia.... dobre bakterie nezvysia... proste neriesia to systemovo celostne ale symptomovo a to je na prd...

redka

ja by som az povedala ze ani to nechcu riesit lebo oni zdraveho cloveka nepotrebuju... nie su z neho prachy a ked aj mozno vedia ze casto je problemom kvasinka tak ju riesit nebudu ale budu riesit len nejake symptomy... to je biznis pre lekara i pre farmaceuticky priemysel.. z coho by zili? budu skusat vselijake nove lieky... za to dostane peniaze, vyhody od farmaceut firiem... proste zacarovany kruh

kabel

ved zase netrepte, lekari vedia, ze za tym je premnozenie kvasiniek
seboroicka dermatitida je klasicke ochorenie z premnozenia kvasiniek a antimykotika sa bezne pouzivaju, aj lukas dostal antimykotikum-imacort, lenze asi je ten nalez tak rozsiahly, ze treba systemovu liecbu, pripadne su premnozene kvasinky na klotrimazol rezistnetne...

ebi77

lekári neriešia žiadne kvasinky, aj keď človek tým trpí,,,,
skús tú protikvasinkovú diétu a uvidíš, či Ti bude lepšie

redka

lekari moc o tom nechcu pocut... skor by som isla smerom k alternative... nacitaj si neco na nete... do vyhadavaca zadaj rng nazory a tam citaj alebo aj na ceskej stranke zdravi-az.cz si ludia v diskusnom fore radia ako s tym zatocit...

Luk_áš

kabel: Pardón pozabudol som sa. Áno predtým som skúšal aj nizoral a pod., šampóny na seboreu a mnoho iných, nezabralo nič. Takže ste ma nakonie viacerí ujistili k tomu, že to nakoniec budú fakt kvasinky...otázne čo teraz. Keď som bol u kožnej popritom ako ťukala do pc som len tak spomenul, či by to náhodou nemohla byť aj kvasinková infekcia, tak sa pozastavila a nechápavo povedala, neviem čo tým myslíte, ale toto je klasický seboroický ekzém...takže neviem :(
Čo by ste mi odporučili ?