Listerine

Príspevok v téme: Listerine
Iveta-1

Ahojte,
chcem sa spýtať či niekto z vás používa ústnu vodu Listerine a ako je spokojný?
Mám veľmi citlivé zuby a doteraz som používala ústnu vodu Colgate a aj zubnú pastu, ale chcem ju zmeniť.
Uvažujem nad Listerinom a pastou od Curaprox - Enzycal.
Budem vďačná za každú radu.

xman

no iba to ze do pol hod od aplikacie este mozte nafukat. a L. posobi dost agresivne na dasna. su dost zvyraznene a na tlak reaguju krvacanim, plak ktory nieje ocisteny je skor L zafixovany, ako vycisteny

xman

A nezabudajme na spravny vyber zubnej kefky a medzizubnej a pouzivat aj dent.nit. a pravidelnu hygienu 2 x denne. tiez necistit bezprostredne po kyselinach ako su dzusy ovocie a jogurt.vsetko sklovinu namakcuje. naucte sa usta vyplachnut po jedle cistou vodou. cukor sa v ustach meni na kyselinu aj fluktoza laktoza... voda zneutralizuje

xman

ustna voda je vzdy iba doplnok dent.hygieny. dolezitý je styl cistenia stieravy- je najcastejsi. Tiez kazda zub.pasta obsahuje nieco ine. pre celkovu ochranu elmex a ine s florom. pre liecbu dasien meridol, curasept.... a citlive krcky je naj...sensodyne repair a p.

A listerine? naco zabijat v ustach to co tam je a ma byt. spravnou hyg DU je mikrob.flora v rovnovahe. Vsetko toto riesi Dent. hygiena- profesionalna z PO

lilyiankaa

ja som si tiež naposledy kúpila Listerine a myslela som, že ma porazí ..tak strašne ma boleli zuby pri vyplachovaní, to som nikdy nezažila ..pretdým som mala Elmex a tá je v pohode, aj keď mne osobne nevyhovuje a teraz mám zase Meridol a tá je veľmi dobrá ... inak ohľadom zubnej pasty, skús si prípadne kúpiť Lacalut na citlivé zuby...alebo aj elmex, tá je tiež dobrá

Lesna_vila

Tu pastu od Curaprox mam aj ja a je celkom fajn. Co sa tyka ustnej vody L., tak je dobra,ale dost silna, neviem ci to moze mat negativny dopad na citlive zuby. Napr. ustna voda Elmex je ovela jemnejsia a temer nestipe. Skus sa spytat nejakeho odbornika, svojho zubara, alebo v lekarni :)