Nechcem sa vydavat!

Príspevok v téme: Nechcem sa vydavat!
klariqa

minulostou vas zatazovat nebudem, momentalna realita je, ze sme s priatelom spolu rok, velmi sa lubime a viem ze on je ON...a schyluje sa k tomu, ze ma poziada o ruku. lenze prave s tym mam problem, vidina, ze mam vystupovat pred davom ludi, ze cely vecer bude upriameny hlavne namna, uz teraz viem, ze to nezvladnem. nedokazem vystupovat pred ludmi, v kostole by som sa povracala urcite a cely vecer byt na parkete a tancovat ked to neviem...ine zeny maju vysnivanu svadbu a klamala by som keby ze poviem ze ja nie, ale skratka sa toho dna hrozim. vzdy ked na to pride rec radsej hned zvrtnem temu..mojho priatea milujem, chcem s nim byt navzdy, ale neviem ci som schopna podstupit celu tu maskaradu okolo toho :(

Agnes998

Teraz som si čítala aj ostatné príspevky. Nedovolím si tvrdiť, že máš sociálnu fóbiu, diagnózy môže vynášať len psychológ či psychiater a z jedného príspevku sa to ani určiť nedá. Sama vieš, ako žiješ v bežnom živote a či ťa tvoja hanblivosť nejak obmedzuje. Nie každý je extrovert a užíva si, keď je stredom pozronosti, nie každý rád tancuje, niektorí to nevedia a to ešte nemusí znamenať fóbiu, môžeš byť len hanblivejšia. Kľudne to povedz svojmu priateľovi, on to povie jeho rodine a ak sú oni tolerantní, tak s tým nebudú mať problém, je to predsa vaša vec. U mňa v rodine napr. tiež sa zvyknú robiť väčšie svadby, ale viem, že keby som ja prišla s tým, že chcem malú, tak by s tým nikto z nich nemal problém. Vedia aká som, vedia, že som introvert a berú ma takú aká som. Druhá možnosť je, ak ju budeš naozaj chcieť mať veľkú dať si predtým nejakú tabletku, ktorá potláča úzkosti, mne napr. takto veľmi dobre pomáhal Rivotril. To ti musí predpísať psychiater. Ale nesmieč po tom naň piť alkohol a daj si jednu, max. neskôr ešte jednu tabletku, zaleží aj od toho, ako silný liek ti predpíše, ak ti napíše 2 mg ten je dostatočne silný, úplne stačí pol tabletka ráno a pol poobede. Viac si určite nedávaj, lebo by ťa to oblblo. Najlepšie keď si ešte pred tým vyskúšaš nanečisto ako to na teba pôsobí, lebo na každého to môže pôsobiť inak. A nemaj strach! Všetko dopadne dobre.

Agnes998

A prečo mu to nepovieš? Ľúbi ťa, tak to určite pochopí. Pokiaľ máš len fóbiu z davu ľudí, môžete sa zobrať na radnici s dvoma svedkami a hotovo. Žiadna oslava, žiadne tancovanie. Chlapi nemajú vysnívanú svadbu, podľa mňa s tým určite nebude mať problém a asi to aj privíta. Má ťa predsa rád takú aká si a nebude ťa nútiť do niečoho, čo nemáš rada. Tak len smelo do toho mu to oznámiť. Btw. ja tiež neviem tancovať, z toho si nič nerob.

Maoam

sorry niektori, ale len preto, ze je mozno introvertnejsi typ a nepotrebuje a ani nechce byt stredobodom pozornosti, neznamena, ze potrebuje psychologa...

takych ludi je vela, ja by som taku svadbu tiez nechcela a to netrpim ziadnou socialnou fobiou, ale proste nie

uplne ju chapem...

takze presne, ako uz bolo viackrat spomenute a ako som jej pisala uz tusim vcera, v malom kruhu a podla JEJ predstav

ona sa vydat chce,len nie vo velkom style, o akom sniva XY percent zien, ale nie kazda je taka a nie kazda to ma za potreby...

MultiLevel

Presne to mi napadlo "odpovedam", ze ani ja nepatrim k tym "kazdy druhy clovek" :) ale uz sa mi to nechcelo rozoberat :) A suhlasim aj so zvyskom prispevku

odpovedam

nicolett, nechces byt trosku opatrnejsia s tym slovickom "kazdy"? Ja si verejne vystupovanie uzivam ;-)

Je rozdiel mat tremu a rozdiel mat panicky strach. To, ze sa autorka temy boji svadby nie je strach zo svadby, ale z verejneho vystupenia. Takze problem je omnoho hlbsi. To uz ona sama musi citit, nakolko chce problem riesit alebo sa len stazovat. Ale navsteva psychologa jej moze pomoct - a velmi. A ak ma socialnu fobiu, tak je trochu nezodpovedne to nechat tak... ale kazdy nech sa riadi podla seba...

Nicolett

jezisi naco bezat za psychosom lebo nechce velku svadbu? To co je za rada? Je normalne ze ma strach a tremu ved to ako keby isla spievat alebo vystupovat pred davom na podium. Je to normalna reakcia ze ma obavy. Ona bude stredobodom pozornosti. NIeje psychicky chora. Kazdy koho caka nejake vystupenie ma strach ci nieco nepokazi. Keby sa vydavala kazdy rok uz by strachy nemala. Ale toto je po prvykrat.

Nicolett

tak ty sa bojis obradu a hostiny? Hah to poznam bola som na niekolkych svadbach a niektore nevesty aj spadli aj polievkou sa obliali take boli stremovane :D
urob si malu svadbu zopar hosti a mas to. Nemusis mat 150 alebo 300 hosti ako niektori ze pozvu aj susedov aj kadekoho. Z toho by som si velke tazkosti nerobila. A uz ta poziadal o ruku-nohu :DDDDD