Rozchod s citovo naviazanym

Príspevok v téme: Rozchod s citovo naviazanym
Lucka888

Mam problem ktory uz psychicky a nervovo nezvladam.. Mam 21 priatel 24 a sme spolu 2,5 roka. Neustala kontrola a citove vydieranie typu \\\\\\\"ak ti na mne zalezi, nepojdes tam..ak ma milujes, nebudes ho zdravit\\\\\\\" je uplne normalna.. Zo zaciatku (prvy pol rok) taky nebol no potom to uz islo. Nosit leginy nemozem ak nie som s nim, niekedy agresivne reaguje aj na to ked sa trochu vuac namalujem. To, ze som si minule chcela dat spravit 3D mihalnice ani nekomentujem, doma bolo humberto ze dovi.. Byvalich kamaratov nemozem anilen odzdravit, viber som si musela z mobilu vymazat a fb mu spristupnit... Povedal uz miilion krat, ze to zmeni a zakazdǐ mu davam sancu pretoze ho velmi lubim.. Minule som to uz nevydrzala pretoze jeho podozieranie je neskutocne, dokonca mi naposledy zakazal chodit do fitka, lebo on tam chodit nemoze kedze ma momrntalne problem s kolenom. S kamaratkami ked idem mi urcuje cas, kazdyvh 20 minut sa musim ohlasit dokonca sa niekedy nenapadne zjavi okolo na kontrolu. Par krat ˇyom to chcela skoncit uz to nolo na zblaznenie lenze on sa mi vzdy rozplace a tvrdi ako bezo mna nemoze zit, ze zivot bezo mna uz nebude mat zmysel atd... Poradte, co mam robit? Ja sa s nim naozaj snazim o tom rozpravat, viem ze ma miluje a ja milujem jeho ale zakazdym to skonci tym istym..slovami ako sa zmeni a o dva dni sme na tom istom..

Emily opat

Kazdy si k tebe dovoli tolko, kolko mu dovolis ty. Alebo inak povedane, je na tebe na ake pravidla hry pristupis. Osobne si neviem predstavit, ze by mne niekto diktoval kam smiem a kam nesmiem chodit, koho smiem odzdravit, urcoval co mam mat a co nemam v mobile, mal odo mna pristup na FB, nutil ma ohlasit sa kazdych 20 min. Pripadne mi povedal, ze nemozem nosit leginy, alebo dat si 3D mihalnice...
Takze dievca zlate, mas velky podiel na tom, ze ste dospeli do takehoto stadia. Osobne ti radim rozchod, tvoj priatel je chorobny ziarlivec a bude sa to len ZHORSOVAT. Ty si slaba, takze rozist sa s nim pre teba bude tazke, ale ako zivotna lekcia ti cely tento vas chory vztah a nasledny rozchod bude len k uzitku.

Fleur-de-lis

nemyslím si, že (to)mu môžeš pomôcť rozhovorom. Tvoj priateľ má znížené sebavedomie, je žiarlivý, neistý sám sebou, nedôveruje ti... To je niečo čo rozhovorom nezmeníš. Aj keby ti jeden deň sľúbil, že sa to zmení, tak veľmi dobre vieš, že to nie je reálne, lebo on to zatiaľ nedokáže. Toto správanie nevie ovládať, pretože je veľmi silno ovládaný emóciami strachu, neistoty, nedôvery. Potreboval by odbornú pomoc. Potrebuje uzdravenie. Rozumiem tomu, že ho ľúbiš, aj že on ľúbi teba, ale toto nie je zdravý vzťah, veď to sama vidíš. Ak nie je ochotný vyhľadať odbornú pomoc, tak musíš uprednostniť rozum pred citmi a ukončiť to, lebo toto nie je dobré ani pre jedného ani pre druhého.
Láska nemá zväzovať. Láska má dôverovať. To čo on cíti k tebe je "detská" vyžadovačná láska akú majú deti k rodičom a nie partnerská láska dvoch dospelých zrelých ľudí.

ebi777

tak určite nie každého, kto má muchy (ale odtiaľ potiaľ)

....poslať preč takýchto psychopatov, ktorý psychicky ničia druhých kvôli uhľadeniu svojej menejcennosti

z takýchto expemlárov sa vykľujú tyrani, či už fyzický alebo psychický

áno aj takýto muži potrebujú ženy, tak nech sa páči :) a potom už len môžu ďakovať sami sebe ženy, že aký život majú

rony26

mala by si mu dat ultimatum, aby aspon zacal pracovat na zmene...ale musi ist o realne kroky, nie plac a prazdne sluby...naozaj podla toho co pises by to chcelo odbornu pomoc a tu musi vyhladat on z vlastnej iniciativy a mat uprimnu snahu bojovat s tym...a ak k zmene nedojde, mala by si byt pripravena ukoncit to...a tu vidim zasadny problem, lebo toto ty nedokazes...a preco? lebo ho lubis, nechces ho stratit, vidis s nim buducnost...lenze zamyslela si sa nad tym aka to bude buducnost? naozaj cakas, ze sa to casom len tak zlepsi?...a dostat ta na pokraj nervoveho zrutenia, to je ta jeho laska? no naozaj originalny sposob vyznania

ebi77

mojpohlad

toto snáď nemyslíš vážne takú radu

takýchto psychopatov psychológovia nevedia dať dokopy, ešte to aby nejaký laik by mu mal pomôcť.... lebo ho miluje...

mojpohlad

Pises, ze ho milujes.

Skutocne ho milujes ?

Ak ano, tak mu zacni pomahat v jeho sebarozvoji. Aby zo seba postupne urobil vyrovnaneho, spokojneho a sebaisteho cloveka.

Ak sa ti na tuto dlhu a trnitu cestu velmi nechce vykrocit, znamena to ze ho nemilujes. V tom pripade od neho odid. Budes stastnejsia a ulavis si od toho napatia, ktore na teba ten clovek neustale prenasa.

lilyiankaa

rozchod, na toto ina odpoved nie je .... len pozor, lebo to nebude jednoduché, určite ťa bude psychicky vydierať rečami typu, zabijem sa a blabla ..ale nedaj sa ovplyvniť ... bez neho ti bude lepšie ..... toto nemá budúcnosť a bude to len horšie

TinaM

kludne sa s nim rozud cez telefon, aby si sa vyhla sprostym scenam. Ked to stravy, mozes sa s nim stretnut a zopakovat mu dovody. Ale ak chces byt v zivote este stastna, ukonci to cim skor.