Denné štúdium v dospelosti

Príspevok v téme: Denné štúdium v dospelosti
OptiClean201

Dobrý deň,
Má tu niekto skúsenosti s denným pomaturitným štúdiom na SŠ, alebo štúdium VŠ v dospelosti? Ako dospelého študenta samozrejme myslím niekoho, kto už pracuje a je niekoľko rokov zo školy.
Ja mám 26 rokov a uvažujem nad tým, len mám obavy, ako to zvládnuť. Mám záujem o štúdium zdravotníctva.
Pri pobyte v nemocnici ma tá práca veľmi zaujala. Inak ako keď som prišiel len s nejakým problémom k všeobecnej lekárke. Je to krásna a zaujímavá práca, aj keď strašne nedocenená.
Lenže v mojom veku by som už mal zarábať na život a nesadať naspäť do lavice. A ako to zvládnuť v práci? Rodičia ma nebudú živiť a na všetko si musím zarobiť. Takže ešte chodiť do školy a popri tom stíhať aj prácu v čase domáceho štúdia...

Má niekto nejaké zaujímavé rady, tipy alebo príbehy s podobnou tématikou?

Ďakujem za odpoveď!

Inak ako je to so štúdiom po 26. rokoch? Je to stále bezplatné, alebo si musím platiť školné?

flegma

ak si este nikdy na vysokej nestudoval, mas narok na bezplatne studium, ak budes denny student, zdravotne bude za teba platit stat do 30-tky
akurat stracas narok na vacsinu studentskych zliav, tie su len do 26

a zacat sa da hocikedy, poznam dost pripadov, co sa vratili z praxe do skoly, skoro na kazdej sa da vybavit individualny studijny plan a prisposobit sa tak inym povinostiam
ako je to konkretne pri tomto studiu, netusim