Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Panicka porucha

Príspevok v téme: Panicka porucha
mahahah23

potrebujem od vas pomoc,mam 18 rokov a mam velmi silne podozrenie na panicku poruchu kedže si to neviem vysvetlit,pamatam si na prvy ročnik na strednej na učitelku matematiky(učí nás doteraz)mali sme hodinu,všetci sa jej báli a ja tak isto velmi až na jedne hodine sa zo stresu z nej nekontrolovatelne začala krutit hlava,začala som sa potit,mala som pocit že mi srdce každu minutu exploduje,myslela som že zomriem a zlyha ma srdce popritom som už aj plakala,velmi dlho sa ta nezopakovala...mam pocit že toto bolo spuštačom a preto sa mi to vratilo včera na hodine matematiky vyvolava a mna sa zmocnil velky strach nevedela som to vobec ovladat dokonca nepomahala ani ukludni sa je to iba učitelka nekontrolovatelne sa mi všetky priznaky zhoršuju bije mi srdce potim sa a mam pocit že odpadnem a ptoom mam strach že to nezvladnem a budem v sanitke,trvalo to asi 5min na druhy den vo fitnescentre sa mi to stalo znova začala sa mi kruti hlava a nasledne som dostala velky strach že to bude zase to čo včera a tak to aj bolo.rozmyslam ako to riešit psycholog alebo co,dakujem

dennis

Mne veľmi pomohla akupunktúra, aj návšteva psychológa môže pozitívne vplývať na zvládanie tejto poruchy.
Veľmi neodporúčam návštevu psychiatra a následné lieky, jednak ti môže predpísať nejaké benzodiazepíny, ktoré síce začnú účinkovať relatívne rýchlo, ale je tam riziko závislosti na nich, prípadne predpíše aj nejaké antidepresíva, ktoré môžu prvý mesiac zhoršovať príznaky PP, čo neprospieva ani samotnému užívajúcemu. Navyše sa môže stať aj to, že ti psychiater bude meniť lieky v závislosti od toho, ako ti predošlé nesadnú a svojim spôsobom spraví z teba "pokusného králika", v horšom prípade "šalát".
Takže odporúčam určite psychológa a vyskúšaj aj akupunktúru, už po piatich návštevách sa dostaví výrazné zlepšenie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Panicka porucha - Fórum - ZDRAVIE.sk